Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1,5éves yorkim. A...

Van egy 1,5éves yorkim. A páromat mindig megmorogja mikor az hazaér. Miért?

Figyelt kérdés
Nem szeretik egymást, mert a kutyám néha rosszul viselkedik, ide oda pisilget mikor olyanja van így a párom kifejezetten útálja őt.A falkavezér én vagyok, de őt egyáltalán nem tiszteli, sőt ha veszekszünk akkor a kutya szintén megmorogja a páromat.Tegnap késő este érkezett haza a kedvesem,a kutyusom felriadt,mint egy őrült ugatott az ajtónál,de mikor a párom belépett a lakásba akkor abbahagyta az ugatást és morgásba kezdett..jaj nem tudom mit tegyek...el vagyok keseredve...azért azt hozzá kell tennem,hogy hogy általam nagyon nagyon szeretve van

2012. dec. 10. 11:09
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
38%
Rúgd ki a pasit, nincs más.
2012. dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
57%
Etesse a párod, illetve fogadja el, h a kutyád veled jár, ne legyen vele ellenséges. Csinálja végig a falkavezér gyakorlatokat a kutyával, de soha ne bántsa!
2012. dec. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
89%

Párszor a párod megrángathatná a kutya granabcát, faxom. Emberek eltűrik egy 2 kliós kis "sz@rtól" (elnézést, nem úgy értem) h terrorizálja őket...


És mikor ide-oda pisilget te mit csinálsz? Mert gyanús h nem pisil, hanem jelöl, és kurtára nem vagy te se falkavezér. Akkor nem ugrana a párodnak veszekedésnél se, mert te, a falkavezér majd elintézed, nem szorulsz védelemre.

2012. dec. 10. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Te vagy a falkavezér igen biztos :)


Valószinű hogy a szokás yorki effektus van nálatok is. Azaz össze vissza van szeretgetve ^^

Mi az hogy ha úgy van kedve ide oda pisilget ? :D Vidd el kutyaiskolába vagy próbáld meg betartani a "falkavezérségi" szabályokat :)


Amúgy mit csinálsz hogy ha elkezd morogni a párodra ?

2012. dec. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
már három éve vagyunk együtt.kiskorában elszúrta a dolgot,mert nagyon elkapatta játszott vele,felszoktatta az ágyra stb...aztán valami változott,már nem mehet az ágyra fel,nem játszik vele,útálja,sokszor megfélemlíti és nekem a szivem megszakad...ha titokban felengedem magam mellé az ágyba akár egy fél órácskára is,csak mert olyan jó úgy vele lennem,akkor másnap mikor nem vagyunk otthon a párom helyére hugyozik az ágyon..ezt mindig eljátssza..de nem tudom miért.az mondjuk biztos,ha választanom kéne kettejük közt nem lenne kérdéses...
2012. dec. 10. 11:36
 6/25 anonim ***** válasza:
86%
Beteg vagy...A kutyám lepisálná akár az én helyem, akár a páromét, olyat kapna, h a feje megfordulna a nyakán. Tedd már helyre azt a kutyát!!!!
2012. dec. 10. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak van igaza. Kérdező, te nem vagy falkavezér. Ha az lennél, akkor a kutya nem mutatna agresszivitást a párod felé. (Mert veszély esetén, a falka védelme a falkavezér feladata.)

Az hogy engeded, hagyod hogy ide oda pisilgessen a lakásba a kutya, az már a te dolgod.. de abszolút meg tudom érteni a párodat, hogy kimutatja nem tetszését. Egy pisis, büdis lakásban én is bosszankodnék... Persze nem a kutya hibája, hanem a tiéd, hogy ezt engeded. A párodnak inkább rád kéne mérgesnek lennie.


Szerintem sokat kell még tanulnotok erről a falkavezér dolgokról. Sok hasznos infó van fent a neten. A párodat is vond be a tanulásba.

2012. dec. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy baj lenne ha szeretem a kutyámat,ez valami megfoghatatlan érzés részemről.egyenesen imádom őt.2 hónapja átnevelésen van,mert előtte a falkabéli szerepek nem rendesen voltak tisztázva.Most alkalmazok minden technikát amivel megerősíthetem,hogy én vagyok a ranglétra tetején,de a páromtól retteg,és baromi nehéz úgy nevelni következetesen a kutyámat,ha ebben nem a partnerem a párom.Ő azt mondja,majd jól felrúgja,meg hogy dögölne már meg....nekem ez nagyon rosszul esik.szóval én megpróbálok normásil kutyát faragni belőle,de nagyon nehéz,ha közben kersztbe tesznek nekem
2012. dec. 10. 11:42
 9/25 anonim ***** válasza:
* Helyesbítek. Harmadik válaszolónak van igaza...
2012. dec. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
90%

Jah hogy kéthónapja elkezdtetek járni ahogy a szavaidból kiveszem egy tükör iskolába. És azt hiszed hogy már te is vagy a falkavezér ? :D Lehet szeretni egy kutyát de vannak határok.


Volt egy kérdésem amúgy amire nem válaszoltál. Mit csinálsz amikor a kutya el kezd morogni a párodra?

2012. dec. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!