Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1,5éves yorkim. A...

Van egy 1,5éves yorkim. A páromat mindig megmorogja mikor az hazaér. Miért?

Figyelt kérdés
Nem szeretik egymást, mert a kutyám néha rosszul viselkedik, ide oda pisilget mikor olyanja van így a párom kifejezetten útálja őt.A falkavezér én vagyok, de őt egyáltalán nem tiszteli, sőt ha veszekszünk akkor a kutya szintén megmorogja a páromat.Tegnap késő este érkezett haza a kedvesem,a kutyusom felriadt,mint egy őrült ugatott az ajtónál,de mikor a párom belépett a lakásba akkor abbahagyta az ugatást és morgásba kezdett..jaj nem tudom mit tegyek...el vagyok keseredve...azért azt hozzá kell tennem,hogy hogy általam nagyon nagyon szeretve van

2012. dec. 10. 11:09
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Ja vagy úgy! Ez se rossz felállás. Ajánlott szakirodalom: Eric Berne: Emberi játszmák :P
2012. dec. 10. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Utolsó! A hiba az én készülékemben van?? :)
2012. dec. 10. 12:59
 23/25 sippara ***** válasza:
90%

Bár nem utolsó vagyok, de a hiba egyértelműen a te készülékedben van.

1.) A kutya - valljuk be - oda és akkor hugyozik/sz@rik, ahová és amikor akar.

2.) A kutya eldöntheti, hogy kit morog meg.

3.) Egyik fenti tettéért sem kap semmilyen büntetést (a "buksika neeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeemszabaaaaaaaaaaaaad" nem büntetés, bármilyen mély hangon mondod).


Amiket meg kéne értened:

1.) A kutyát nevelni KELL. Ha majd 100%-os, akkor mehet az üntyürü-püntyürü, addig szigornak kéne lennie.

2.) Ha megmorogja a párodat, azzal a lendülettel el kéne kapni a grabancát, megrázni és pár napra csinosan kizárni a falkából. Nem próbálkozna többet, nem éri meg.


Pár kérdésre válaszolj még:

Naponta hányszor sétáltok?

Ha lepisil valamit, mit teszel, hogyan reagálsz?

Ha séta közben ürít, hogyan reagálsz?

Miért alszik az ágyon? Szerinted azok után, amiket megenged magának, megérdemli, hogy veled alhasson???

Mit teszel, ha veszekedés közben megmorogja a párodat?

Napi hányszor és mennyi időre találkozik más (különböző méretű és korú) kutyákkal?

Amikor a kutya ugatni kezd az ajtónál, mit csinálsz?

Hogyan zajlik az etetés?

2012. dec. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Mégis milyen módon reagáltok a kutya tetteire? Nézz utána a könyvnek. Anno Cesar Milan sohasem a kutyát idomította, hanem a kutya környezetét. Nem véletlenül.
2012. dec. 10. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de azt nem hiszem el, hogy a kutya és a Te kapcsolatodban minden rendben van, ha otthon jelöl a kutya és ennyire irányíthatatlan!

A párod nem szokta verni, bántani, amikor Te nem látod? Nekem ez jön le az olvasottakból sajnos :(

Azért, mert pici kutya, még KUTYA, legfőképp TERRIER!!! Makacs, öntörvényű, egoista köcsög :D És ez nem rosszindulat.

Neked, mint gazdinak kötelességed nevelni, irányítani, megmutatni, hol a helye a családban. Kemény következetességgel, de sok szeretettel kell vele bánni, semmi kiváltságot (ágy, utyuli-putyuli, dédelgetés) megengedni, minden szabályt betartani.

A párodnak is el kell kezdeni normálisan foglalkozni a kutyával!

2012. dec. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!