Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya nagy valószinűség...

Ha egy kutya nagy valószinűséggel allergiás a gabonára akkor a rizst sem eheti meg? Mivel lehetne etetni?

Figyelt kérdés

Sajnos a kutyusomon allergiás tünetek jelentkeztek, vakarózik, kisebesedett meg kicsit megtagadt a pofája, szeme is viszket neki.

A csirkés tápot hiába váltottam le, nem változott a dolog, gyanitsuk, hogy a gabona lesz a bűnös, amikor konzervet kapott enni amiben nem volt gabona meg aroma anyagok sem akkor elkezdett javulni. Most megpróbálom megint ezt adni, de mit adhatnék még?

Vettem kutyaszalámit is, de most néztem, hogy abban is van gabona melléktermék igy ez is kilőve. Rizst sem ehet akkor igaz? Köszönöm a tanácsokat.


2012. dec. 10. 12:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Vegyél neki hypoallergén tápot
2012. dec. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

BRIT CARE Hypoallergén táp.

Azt evett az enyém is.


Brit tápból van többféle, gyártanak hypoallergént is.

Az enyémnek egy mérgezés után ment gallyra az addig kitűnő emésztőrendszere. Azelőtt a vasszöget is megette és jó étvágya volt... Fehérje allergiája van sok kutyának.

2012. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az a baj h itt nem tudok olyat beszerezni.:S Még a prémium beszerzésével is meggyűlik a bajom sajna. Majd cs 17-én tudunk orvoshoz menni, mert akkor megyek varratszedésre a másik kutyusommal mert őt meg most ivartalanitattuk. De hát emlitettem már az orvosnak, akkor kaptunk kenőcsöt meg szemcsöppet, meg elkellett hagyni a csirkés tápot, de a szemcsöpp meg a kenőcs elfogyott és hiába váltottuk le a csirkéset nem lett javulás, ezért gyanitom, hogy gabona. Akkor ebbe minden gabona beletartozik, a rizs is?
2012. dec. 10. 13:14
 4/8 A kérdező kommentje:
Mikor egy hétig cs konzervet kapott akkor úgy tűnt van javulás, próbálkozzak akkor megint avval?
2012. dec. 10. 13:15
 5/8 anonim ***** válasza:

A kutya nem növényevő, hanem ragadozó, húsevő. A füveket azért rágja, hogy meghajtsa, vagy hányjon tőle.

Idiotizmus a spórolás miatt, hogy gabonával dúsítják a táplálékokat. Csirkecomb farrésszel kilónként 500 és 800 ft között van, ami egy jobb minőségű táp árának a fele. A kutyád nem lesz rá allargiás, de tovább is fog élni és egészségesebb is lesz.

2012. dec. 10. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Maxitabi ***** válasza:

Szia,

de a rizst akkor eheti, mert az gluténmentes és leginkább gabonáknál az allergizál.

DE! Nem biztos a gabonaallergia, nem lehet más összetevőre érzékeny?? Adalékok, művi vitamin...stb.Ja látom írtad..szóval kizárással próbálhatod ki, hogy a gabona-e a hibás-azt kap( kukorica,búza)-és kicsapja, akkor az. (Ui irtó drága az allergiateszt)

Addig a legjobb, ha tiszta húst kap zöldségekkel, gyümölccsel,- néha belsőséget,tejterméket. Főtt rizst is kipróbálhatod-persze mindent fűszerek nélkül.

Vagy (szerintem drágább, de egyszerűbb) nagyon jó minőségű konzervet(de vigyázz az adalékokra).

2012. dec. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen.:) Idő igényes lesz de rájövünk remélem, az biztos h a kajától van, most vagy gabona vagy aroma anyagok ahogy te is irtad. Most egyenlőre elakarom múlajsztani a tüneteket, és aztán kizárásos alapon megpróbálni h vajon mitől
2012. dec. 11. 11:58
 8/8 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem nagyon vészes a dolog pl képeken nem is látszik, hogy baj van vele, csak ha nagyon megnézzük a szemét meg a pofáját akkor látszik, ott mindjárt a szája szélénél, hogy kicsit megvan püffedve, meg h a szemét vakarta.
2012. dec. 11. 11:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!