Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kevésbé fázik a kutya, ha...

Kevésbé fázik a kutya, ha adunk rá pólót?

Figyelt kérdés
Melengeti egy kicsit?
2012. dec. 11. 12:20
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

A kutyára felesleges pólot adni hacsak nem csupasz kutyáról van szó.

Neki van bundája ami télen megvastagodik, és réteges, A kutya szőre úgy van felépítve hogy védje a hidegtől.

2012. dec. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

attól függ, milyen fajta kutyád van. Mert ha mondjuk husky, annak nem kell, mert azok nagyon hozzászokta az ilyen hideghez!

Szerintem köthetsz neki egy kutyapulcsit, mert ez elég jó meleg. De ez is a kutyádtól függ, mert ha mondjuk, utálja a pulcsikat, ne add rá.

Régen az egyik kutyámnak ráadtunk a pulcsit,és tudod, mit csinált? Folyton behúzta a farkát előttünk és nyavalygott,

hogy vegyük le azt róla! x'''D

2012. dec. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha rövidszőrű, akkor segíthet a póló, de ha egy hosszabb szőrű kutya bundáját leszorítják, lelapítják egy szűk ruhával, akkor csökken a hőszigetelő képessége.
2012. dec. 11. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Sétáknál lehet adni valami meleg ruhát, de kerti kutyának felügyelet nélkül nem! Ha elázik, megfagy akkor fagy vele a kutya is...
2012. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Meg ha kinti kutya, el is akadhat bármiben, bokrok ágaiban stb. Nekem is kinti kutyáim vannak, naponta többször beengedem őket, de csak a műhelybe ahol nincs fűtés, mert ha meleg szobába engeded be, csak még rosszabb lesz kint.
2012. dec. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tényleg az átfagyásra nem is gondoltam :S Akkor nem adok rá, csak hát megsajnáltam szegényt, hogy mikor nincs a házában, nem védi semmi a hidegtől.
2012. dec. 11. 13:44
 7/9 Szilvi & Argos ***** válasza:

Ha háza hőszigetelt, van rajta ajtó ÉS szemmel láthatóan nem fázik a kutya, tehát nem reszket, nem jéghideg mindene, akkor semmi gond.

Ha fázik vagy nem szigetelt a háza, akkor legalább éjszakára garázsba, pincébe, lakásba kéne zárni.

2012. dec. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is be szoktam engedni a kutyámat éjszaka, de csak ha -5 foknál hidegebb van. Ő amúgy télen született és nagyon hozzászokott ehhez az időjáráshoz, mert az anyja gazdája nem avatkozott bele semmibe.
2012. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Csillagszemű <3 válasza:
Az én kutyáim ( Leonbergi és Berni pásztor) nem szeretik a meleget. Egyszer -20 fokot jósoltak és akkor vettünk egy kutyaházat, amibe mind a ketten és még a macskák is befértek (jó nagy volt) de nem mentek be. Nem hiszem, hogy mindegyik kutya örülne ilyennek. A bernipásztorom például nyüszítő rohamot kapott amikor tüzelt, és ráadtunk egy "gatyócskát".
2012. dec. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!