Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kaparja el, amikor...

Miért kaparja el, amikor eddig nem csinálta?

Figyelt kérdés
3 éves szuka bulldogom az elmúlt pár napban elkezdte elkaparni a pisijét, eddig nem csinálta. Mi lehet az oka?

2012. dec. 11. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
A kaparás domináns viselkedés. Másik kutya jelenlétében csinálja, vagy inkább neked? Az nem lehet, hogy tüzelni fog?
2012. dec. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ivartalanitott. Nem tudunk vele kutyak koze jarni, mert annyira durvan jarszik. Tehat a mi jelenletunkben csinalja. Hogyan szoktassam le rola?
2012. dec. 11. 20:13
 3/7 anonim ***** válasza:
Huhh, ha nem találkozik kutyákkal egyáltalán, akkor ott azért komoly életmódbeli problémák is vannak, meg nyilván elcsúszik a kommunikáció is, ha nem gyakorolja fajtársakkal. Gondolom akkor a viszonyotok sincs rendben, ha nem tudjátok erről letiltani. De miért pont a kaparás zavar?
2012. dec. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szeptemberben fogadtuk örökbe, a múltjáról nem tudok semmit, azonkívül, hogy sokszor szült. Azóta küzdünk vele a falkavezérséggel kapcsolatban. A kezdeti húzós, rángatós séta ma már nagyon jól megy, a kaját kirakjuk neki, és amíg nem szólunk nem is megy oda. Ezt sok harc árán értük el. Japán vacsora, satöbbi. Ha szabadon sétál és szólunk neki visszajön, de itt is voltak problémák. Az ajtón ki és bemenetel nem megy rendesen. Mindig kiront mint az őrült, ezért fogom a nyakörvét és magam mögé tolom amikor ki és bemegyünk valahol. A kutyákkal való viselkedés... Nehéz téma. A kanokat egyenesen utálja, torokra megy. A szukákkal elvan addig amíg a másik nem fekszik le előtte, vagy nem tesz hasonló mozdulatokat. Amint ez megtörténik azonnal agresszíven rájuk megy, és mindenáron leakarja nyomni őket. Mivel már az összes kutyás fél tőle, így inkább nem is megyünk közéjük. Akikkel pár alkalommal jól eljátszott, azokat a kutyákat is lenyomja. Mérettől függetlenül. Volt olyan, hogy a 15 kilós kölyök beagle-re rátámadt a 40 kilójával.


Eddig nem zavart ez a pisi dolog, csak felfigyeltem rá, és kíváncsi voltam mi lehet, de mivel már többen mondták, hogy dominancia, most már zavar.

2012. dec. 11. 20:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem fogod tudni leszoktatni róla. Ez nem séta, meg vacsora, meg egyebek. Ösztönből jön.
2012. dec. 11. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ha van lehetőségetek, menjetek el legalább nehány terápiás foglalkozásra valamelyik tükör suliba, és nézzétek meg szakértő szemmel a kutyákkal való viselkedését kutyák között. Alapvetően nem baj, ha egy kutya domináns, csak ne legyen agresszív. Konkrétan a tárgyra visszatérve én letiltom a kaparást, ha ketten vagyunk, de kutyák között engedem. Inkább ilyen finom jelzéssel mutassa meg a tekibtélyét a többi kutyának, mint másképp.

Nekem amúgy szintén egy provokatív domináns bulldogom van:) noéból hoztad?

2012. dec. 11. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Vácról van, a Zöld Menedékből.

2012. dec. 12. 10:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!