Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kalcium-hiányos moszkvai?

Kalcium-hiányos moszkvai?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Van egy fél éves moszkvai őrkutyusom(45 kg)és pár napja mintha nehezebben állna fel. Nincs baja a futással,játszik,eleven,rohangál,lépcsőzik,izületi gyulladásra nem is gondoltam (meg az csak idősebb kutyiknál jellemző,ha jól tudom)de azért picit megijedtem. Szed PetPhos csonterősítőt,illetve szedett,de doki mondta hogy ha elfogyott tartsunk egy kis szünetet vele,szóval most szüneten vagyunk. Egy ismerősöm azt mondta,szerinte túl kövér,és azért kicsit esetlen,bár én nehezen hiszem hogy ezért állna fel olyan nehézkesen.

Légyszi ne oltasok be,segítséget kérni jöttem,hátha.

Dokival is fogok konzultálni erről mindenképp,de addig is segítsetek ha tudtok! Köszönöm! :)


2012. dec. 12. 20:56
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Mondjuk kérdés, hogy milyen magas? Mert 70 cm feletti magassághoz nem sok a 45 kg.


Egyébként kálcium túladagolástól lehet vázrendszeri fejlődési rendellenessége ami okozhat fájdalmas, nehézkes mozgást.

2012. dec. 12. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem a magasság számít. Sőt, minél magasabb, annál rosszabb a nagy súly egy növekedésben lévő kutyánál... A végtagcsontok, főleg a hátsó combcsontok eldeformálódnak.


Az, hogy a kutya nehezen áll fel, mindenképp nagyon rossz jel és ha így folytatódik ennek a kutyának a teljesen felesleges disznóvá hízlalása, akkor lehet tényleg le kell vágni 2 éves korában, mert kutyának nem lesz jó.

2012. dec. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

ha szerencséd van, csak a csonthártyája gyulladt be a hirtelen növekedéstől (és nagy súlytól), ha nincs, akkor már most láthatod a diszplázia első jeleit... egyiken sem segít a Ca. normális étrend mellett Ca kiegészítésre egyáltalán nincs szükség. ami kellene, az ízületvédő (glükózamin, kondroitin-szulfát)


a nagy testű, testméretükhöz képest gyorsan növő kutyáknak pont, hogy úgy kell kinézniük fél évesen, mint egy agárnak... most megnyúlnak a csontjai, majd 2-3 éves korában beerősödik. nem szoktak egyenletesen nőni, mert nem tudnak. olyan nincs, hogy egy kutya végig "erős" a fejlődése során, csak olyan, hogy végig KÖVÉR. ezt a kausok is sokan félreértelmezik, több tucat lomha, szétment lábú, szemétté hizlalt kutyát láttam már (főleg kiállításokon), akik gazdái meg voltak róla győződve, hogy nincs a kutyájukon egy deka fölösleg sem...


tapintsd meg a kondiját (bordák simogatásra könnyen érezhetők kell, hogy legyenek, nem úgy, hogy nyomkodod, hanem csak végigsimítod), ha túlsúlyos, akkor fogyasszátok le. petphos nem kell (ha rendes kaját kap), viszont adhattok neki luposant vagy GF-600at. ebben az időszakban egy növendék moszinak kifejezetten aktívnak kéne lennie, az én kaum most éli meg a paradicsomot, végre jó ideje van, eddig is mozgékony volt (pedig 3 éves felnőtt kan), de most egész nap pattog. egy kamasznak még szeleburdibbnak, mozgékonyabbnak illene lennie.

2012. dec. 13. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek Nagazival, nagyon pontosan leírta, hogy kell tartani a kutyát és milyennek kéne lennie.

Nekem komondorom van, szintén szikáran tartom, nem csak kölyökkorban, hanem most, felnőtt korában is (4 éves lesz nemsokára). Ha az oldalán végighúzom az ujjam, kitapinthatóak a bordák.

6 hónaposan 68cm mar/38kg volt. Jelenleg 82cm mar/63kg. Szóval nem kicsi. Mindig is nagyon robbanékony és mozgékony volt. Küllem németjuhászt, malamutkeveréket és vizslát rövid távon lefutja, egyszerűen robbanékonyabb és gyorsabb, a hatalmas méret ellenére is.


Nagazi tanácsával egyetértek, GF600. És imádkozz, hogy a kutyának nem okoztatok maradandó, életre szóló egészségi károsodást. Nem akarok vészmadár lenni, de valószínűleg már késő. Sajnos a gazdák túlnyomó nem táplálja helyesen a kutyáját és rengeteg az elhízott, túlsúlyos kutya és sajnos látok néha betegesen elhízott kutyákat is, akik a standardnál 10-20kg-al is többet nyomnak. A standardban szereplő értékek nem hiába lettek kitalálva, nagyjából megmutatja, hogy mikor egészséges egy kutya.

2012. dec. 13. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

mindig azt hiszik az emberek, hogy ezek lomha, lassú kutyák, pedig dehogy :)

rövid távon az én kaum is legyorsulja az agárkeveréket, aztán még öt méter múlva persze lemarad, de amilyen izom van benne, a kb 65kilójával félelmetes lendületet produkál.

ha már ennyire a számok misztériumába keveredtünk, akkor íme az ő adatai (az előző kaumat nem méregettem): 5 hósan 59cm, 6 hósan 63cm, 1 évesen 73cm, 3 évesen 77 cm tökéletesen normális, átlagos kan testméret, nagyon szép arányokkal. sosem csúsztak szét a végtagjai, nem volt a segge deciméterekkel a mara fölött és sosem volt hájas - most sem az. viszont bármikor lefut 5-10kmt gyors ügetésben.

2012. dec. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Igen, a vizslás fickó is nagyon elcsodálkozott ezen, mikor a komondor lefutotta a kutyáját. :-)

Nekem van egy agaram is, az már egy más kategória robbanékonyságban és sebességben. Majdhogynem 2 méteren belül teljes sebességgel fut.

Az én kutyám is hasonló növekedési ütemben nőtt. Valamivel magasabb volt, de a komondor amúgy is egy kicsit agáralkatúbb, mint a többi pásztorkutya, csak a szőr miatt nem látszódik. Emiatt valamivel magasabbak, de a tömegük átlagosan ugyanaz, mint a többi hasonszőrű kutyáé.

Remélem hogy a kérdező észbe kap és GF600-al valamint erős diétával valamelyest egészségesebbé teszi a kutyáját, vagy legalábbis nem ront tovább az állapotán.

2012. dec. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!