Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tüzelés kérdés?

Tüzelés kérdés?

Figyelt kérdés

A minap beszélgettem egy ismerősömmel, és felmerült témának a kutyák tüzelése.

Mivel, voltak dolgok, amikben nem értettünk egyet, ezért szeretnélek titeket megkérni, hogy aki tud, adjon helyes választ 3 kérdésre.

Az egyik, hogyha egy szuka kutya elkezd tüzelni, akkor valóban megdagad a pérája, és ha igen, mennyivel? Én úgy tudom, hogy valamicskét duzzad, de ismerősöm azt mondta, hogy kb az átlagosnál 2X nagyobbra duzzad a tüzelés ideje alatt.

A másik, hogy a szuka kutyák tényleg az első tüzelésig fejlődnek? Mert mindenhol azt olvasni, hogy a kutyák 1-1,5 éves korukig fejlődnek, és én úgy tudom, hogy egy pl közepes méretű kutya 6-7 hónaposan elkezd tüzelni, akkor kész, akkora amekkorára addig nőt? fél év alatt elérné a kifejlett állapotát?

A harmadik, pedig, hogy a tüzelés többnyire 21 napig tart, de én olvastam már, hogy 21 nap+1 hétig még foganó képes.

A válaszokat előre is köszönöm.


2012. dec. 12. 22:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

1. igen tényleg nagyon megduzzadhat, kutyája válogatja mennyire de van, hogy 2x-esére is

2. nem áll le a fejlődésben a tüzeléssel, max akkor ha befedezők akkor már a vehem építésre koncentrál a szervezet, a fejlődés akkor se áll de nem is lesz teljes.

3. a tüzelés 21 nap átlagosan a 9-15. nap között fogamzó képes de ez nagyon eltérő is lehet.

2012. dec. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
43%

Az első:

Az én kutyámnak (rottweiler) tényleg szinte a kétszeresére duzzadt, akkor volt, mint az a nagy fajta dió.

A másodikat nem tudom...

A harmadik: (Ha jól tudom) úgy 10 nap, amíg vérzik, ezután kb egy hétig engedi magára a kant, akkor fogamzóképes.

16/L

2012. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A 2. kérdéshez: én azt olvastam egy ezzel foglalkozó cikkben, hogy a szukák a 3. tüzelésükig még erőteljes fejlődésben vannak (ezért sem szabad ez előtt befedeztetni őket). Ez nem feltétlenül azt jelenti, hogy konkrétan nőnek (szerintem az én mudijaim 7 hónapos korukban már elérték a tényleges marmagasságukat), hanem azt, hogy alakulnak: mélyül a mellkasuk, erősödnek meg ilyenek.
2012. dec. 12. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ment a zöld kéz;)
2012. dec. 12. 22:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Mindkettőtöknek igaza van. nekem 4 szukim van itthon. az egyikőjük pérája tüzeléskor iszonyatosra dagad, mig a másiknál szinte észre sem vehető.

12-14. nap veszi fel a kant, sem előtte, sem utána, szigorúan csak 2-3 napig, mig a másiknál volt olyan, hogy a 24. nap fedezte be a kan. (sajnos vemhesült is)

A tapasztalatom az, hogy általában 2 éves kor körül mondhatjuk azt egy kutyára, hogy készen van, de az is előfordul, hogy 3. Igen nagyban befolyásolja a tüzelés is, mert azokra a hormonokra a szervezetnek szüksége van az egészséges fejlődéshez. A lányok az első tüzelés után kezdtek el beerősödni, változni.

2012. dec. 13. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!