Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet a kutya előtt...

Miért nem lehet a kutya előtt a kaja egész nap?

Figyelt kérdés
Pl.: ez akkor fordul elő, ha kirakom, és nem eszi. (nem egy nagy evőgép) Akkor ott hagyom neki, h amikor éhes, ehessen...de ez sokak szerint nem jó. Miért?

2012. dec. 13. 10:26
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezért :)

Az egészségesen tartott kutya mindig éhes annyira, hogy legyen kedve enni. Nekem fontos, hogy tudjam, hogy amit a kutyám elé teszek, azt megeszi, így ugyanis biztos lehetek abban, hogyha véletlenül nem eszik, akkor beteg.

Tudod a természetben a ragadozóval sem fordul elő, hogy épp arra jár egy könnyű préda, de most nem kívánja. Ha éhes, eszik. Ha nem eszik, akkor jól van lakva.


A másik meg, hogy a viszonyotoknak is nagyon rosszat tesz, hogy nem te rendelkezel az étel fölött, hanem ő. Ha nem eszi, akkor el kell tőle venni, mert nem éhes, majd következő étkezésre éhes lesz.

2012. dec. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Pont azért nem jó, ha előtte van a kaja egész nap, mert ez az eredménye, a kutya nem eszik.
2012. dec. 13. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

az első jól elmondta az etológiai hátterét a dolognak, én mondok egy gyakorlati okot:

a kutya előtt hagyott étel odavonzza a kártevőket. ha kinti kutya, akkor egér, patkány, kóbor macska is odaszokhat, ha benti, akkor a hangyák, csótányok találhatják meg.

etesd minden nap fix időben, tedd le elé a tálat, hagyd ott 10-20 percre, aztán vedd el. másnap ugyanekkor megint megkínálod. egy idő után enni fog.

2012. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Még 10-20 perc se kell. Ha leteszed elé és nem kezd el enni, akkor nem éhes és azonnal el lehet venni előle. A ragadozók emésztőrendszere a vadászathoz fejlődött ki, ami azt jelenti, hogy akkor eszik, amikor zsákmány van. Ez nem napszakhoz kötött és még csak nem is rendszeres. Épp ezért felesleges minden nap ugyanabban az időpontban etetni a kutyákat (lehet, de élettanilag nincs jelentősége).
2012. dec. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Jah azt észrevettem, hogy csak finnyáskodik.

Tehát, ha minden nap reggel délben este kb ugyanakkor lesz kaja-time, akkor idővel beáll arra, hogy nem csak tologatja, hanem megeszi. Most is az a helyzet, hogy eddig nem evett semmit még csirkemell sonkát sem, morog a gyomra reggeltől kezdve és bugyborékol. Most evett egy keveset, de nem tetszik ez nekem. 4kor viszem a dokihoz. Viszont, ha kiderül, hogy nincs baja, akkor könyörtelenül vegyem el előle a kaját 20 perc múlva akkor is, ha már egy napja nem eszik pl? (csak mert vissza akarom szoktatni a tápra) mert egyszerűen csak azt eszi ami fogára való és már a gatyám rámegy, a sok csirkemell-rizs-répa egyéb kieg. -re.

Ezt is csak azért kapta mert diétáznia kellett egy betegség miatt, de rászokott. Annyira idegesítő. Viszont ha 1 napig nem eszik akkor meg sovány mint egy ropi... ördögi kör

2012. dec. 13. 12:55
 6/14 anonim ***** válasza:
51%
mennyi idős, hogy reggel-délben-este kap enni?
2012. dec. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5hónapos
2012. dec. 13. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha 5 hónapos akkor már nem teszel vele nagy kárt akkor se, ha átszoktatod a napi 2 kajára, csak hogy tényleg éhes legyen. Nem hiszem, hogy napokig éheztetné magát, a kölykök még nagyon bélpoklosak. Épp ezért is lenne fontos, hogy normálisan egyen és éhes legyen, mert ez jó indikátora az egészségnek. Ha egy amúgy zabagép egyik pillanatról a másikra nem kéri a kaját, akkor lehet tudni, hogy beteg.
2012. dec. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a kutyám akkor soványodott le, mikor mindig előtte volt a kaja. Egyébként sem nagy evő, így napközben gondolom, ha egy picit megéhezett, hopp lenyelt egy szem tápot azt kész. Volt, hogy a két kutya mellett több, mint 3 napig ott volt ugyanaz a tál kaja! Ekkor jöttem rá, hogy rosszul csinálom ezt az etetés dolgot, büdi konzerv segítségével rászoktattam őket, hogy megegyék, amit eléjük teszek és azóta sincs előttük a kaja, csak mikor idő van. :)
2012. dec. 13. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha ennyire nem evős, akkor térj át nyugodtan a kétszeri kajára. Én őszintén szólva nem szoktam szarozni, ha kiemeli a kutya a fejét a tányérból, és bármi másra kezd el figyelni, a kaja már ott se volt. Gondolj bele hogy van ez egy falkában, ahol sosincs annyi zsákmány, amennyi elég lenne az egész bagázsnak. Tehát ráveti magát, zabál amíg bír, ha elfordul, meg is ette a többi.


Tudod a gyerek se eszi meg a tökfőzeléket, ha mindig ott a lehetőség, hogyha nem eszik, akkor legalább egy kispalacsintát egyél kicsikém.

A másik meg, hogy egy kölyök, pláne ha nagytestű, inkább sovány legyen, mint normál, vagy túlsúlyos, úgy legalább biztosan nem veri tönkre az izületeit növekedés közben.

2012. dec. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!