Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinek van nagyon pici yorki-a?

Krumplipogacsa kérdése:

Kinek van nagyon pici yorki-a?

Figyelt kérdés
szeretném a segítségét kérni, mert én is szeretnék, és hátha tud.

2012. dec. 13. 10:46
1 2 3
 11/21 sippara ***** válasza:
84%
Azok a szülők kb úgy voltak törzskönyvesek, mint én :D törzskönyves, szűrt, tenyészszemlén szerepelt (és ott tenyésztésbe vonható értékelést kapott) yorki pártól NEM születik hat kilós egyed.
2012. dec. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 sippara ***** válasza:
84%
...az allergiás kiütéseket pedig - nem fogod elhinni - allergia okozza, ki kéne szűrni, hogy mire allergiás a kutya, így ez a probléma is kiküszöbölhető.
2012. dec. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Mondom még egyszer nem dagadt a kutyus és már volta allergia vizsgálaton is és kivan szűrve hogy mit ehet és mit nem. imádom őt már 5 éves és mindent megkap. nincs elhanyagolva mint ahogyan egyesek vádolgatnak, főleg úgy hogy nem tudnak semmit
2012. dec. 13. 14:22
 14/21 anonim ***** válasza:

figyelj első és második válaszoló vagyok. Mi a fenének kérdezed ha úgyis megfogod venni. Mindenki leírta a véleményét.

A kifejlett 90 dkg-os kan yorkshire terrierre kíváncsi lennék ki tenyészszemlézte ...

ma 13:56 előfordul, hogy születnek nagyobb kölykök, mivel a felmenők között előfordulhat. A 3.1 kg-ot a standard írja de sokan vannak akik jóval túllépik. Főleg a külföldiek között, ezek nem 3.1 kg-os kutyák: [link]

[link]

[link]

[link]

2012. dec. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
44%

Én csak azt nem értem meg, hogy miért kell lefujjolni azokat az embereket aki ilyen pici kutyus gazdái vagy kicsit szeretne. Nem születnek egyforma súlyú kutyusok, és mindg is lesznek kisebb kutyák. A másik meg, hogy ha kicsi akkor beteg, meg örökletes betegségek ..... stb. EZ EGY BAROMI NAGY HÜLYESÉG!!!! Attól hogy kicsi, az nem azt jeleneti, hogy beteg lesz ... stb. Ismerek nem is egy olyan gazdit akinek kicsi kutyusa van és teljesen egészséges és semmi baja ( és nem kölyökről beszélek). Attól hogy egy kutya kisebb mint a másik, már el kell ítélni??? Ugyan úgy ő is megérdemeli hogy élhessen.

Ezáltal az emberek is dobják el a csecsemőjüket ha épp kisebben születik mint az átlag? Nem tesszük ... akkor egy állattal miért kéne máshogy bánni? Ugyan olyan érző lény mint MI EMBEREK!!!! Az hogy ki hogy áll a dolgokhoz meg hogy fogja fel ezt agyilag, az megint egy másik dolog!!!!

2012. dec. 14. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 sippara ***** válasza:
65%

Igen, pontosan ugyanúgy érző lény. Akkor szerinted normális lenne kis növésű embereket "tenyészteni" egészen addig, amíg a gyerekek 20 éves korukra sem lesznek magasabbak 50 centinél, nem kapnak levegőt normálisan és 30 éves korukra nagy valószínűséggel szörnyű kínok között halnak meg?

Undorító dolog ilyen kínra ítélni állatok százait, csak azért, mert a sok idióta tinir*banc nem tud mit kezdeni apuci pénzével, és "cukcsi" és "keeeelllh". Sorban köpném le az ilyen embereket és remélem, ugyanilyen "cukcsi" lesz a Down kóros gyerekük is, ha egy állatnak ilyen életet kívánnak.

2012. dec. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
54%

Jézusom! azért néhányan nagyon elvetettétek a sulykot!

Nekem pl. 1,5 kilós yorkim van. A szülei teljesen normális méretűek voltak és a tesója is 2,5 kilós lett.

Az én kutyám teljesen egészséges, a kötelezőkön kívül nem voltunk orvosnál! Szép, figyelmes és roppant okos!

Nem kell lefújjozni a pici kutyákat!

A barátnőmnek teljesen normális, jó nevű tenyésztőtől vásárolt kutyája van, és fele olyan egészséges mint az én picim. Folyton dokihoz hordja,beteges...pedig ő aztán tényleg puccos helyről való! Sokan őt ajánlották neki ezért tőlük vette.

Igazából mikor elhoztam a tenyésztőtől a kutya 35dkg volt és 2,5 hónapos. Igy is vonakodott hogy oda merje adni, de evett rendesen és úgy működött mint egy egészséges kutyának kell! Elhoztuk és azóta is annyi örömet okoz nap mint nap hogy leírni nem lehet!

Az meg hogy pici test és pici minden...igen az de könyörgöm ne úgy képzeljétek már el hogy aránytalanok! Pici testbe nem 3 kilós yorki szervek lettek belenyomorgatva...És annak ellenére hogy apró fürge és fáradhatatlan és télen is kijár pisilni kakilni rendesen, ellenben a barátnőm normál kutyájával, aki ha megérzi a hideget sírva fut be az udvarról! úgyhogy erről ennyit!

2012. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:

a másik meg az hogy mi emberek sem vagyunk egyformák...akkor ha valaki 150cm csak felnőtten az már nem is normális egészséges ember? beteges és szenved egész életében? ugyan már...

állatoknál is van kevésbé szép, kevésbé nagy vagy épp óriási...de attól még ugyanolyan szerethetők és ugyanúgy egészségesek mint a "normális" társaik...egyáltalán mi a "normális"??? intelligens ember nem hiszen hogy így válaszolna egy ilyen jellegű kérdésre ahogy néhányotok!

2012. dec. 14. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

"-embereket "tenyészteni"-"

hurrá...

a mi környékünkön él egy pár! a férfi 150cm körüli a nő teljen átlagos 170cm körüli, a fiúk pedig törpe növésű lett...tuti tudatosan "tenyésztették" a gyereket törpének nem? mert egész életükben kínozni akarják....

2012. dec. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 sippara ***** válasza:
75%

Nem a normális tenyésztőnél született "méreten aluli" kiskutyákról volt szó, hanem azokról, akiket azért SZAPORÍTANAK, hogy aprók legyenek (lsd. "mini", "extra mini", "teacup" "tenyésztők").

Na ugye, máris hogy felháborodtatok amikor embereket helyettesítettem a szituációba, pedig itt pontosan erről van szó: tenyésztésből KIZÁRT értsd NEM TENYÉSZTHETŐ egyedeket (mert senki se mondja, hogy egy 90 dekás kutya tenyészhető minősítést kap) pároztatnak, direkt nyomorult, fél kilós, milliónyi problémával küzdő állatokat létrehozva (arról nem is beszélve, hogy mekkora megerőltetés lehet egy egy kilós szukának az ellés). Még ha ti nem is tudjátok/akarjátok felfogni, az ilyen "tenyésztő" pontosan tudja, milyen kockázatoknak teszi ki a kutyáit, csak épp lesz@rja, hiszen a sok tinip*csának "extra mini" kell, lehetőleg azonnal és olcsón.

Miért kell ezt támogatni?

2012. dec. 15. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!