Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy ideje neha agressziv a...

Egy ideje neha agressziv a kutyam, mit csinaljak?

Figyelt kérdés
Van 3 kutyam,2 szuka,egy kan.Szukaim ivartalanitottak.Mielott a fiatalabbik nagyobb testu szukam nem volt ivartalanitva,sokat voltak osszetuzesek kettojuk kozt,foleg tuzeles elott,de mindig abbahagytak mikor rajuk szoltam.Aztan miota ivartalanitva van a fiatalabb is,megszunt a problema.Viszont ok hogy harman vannak,keritesen belul,mivel csapatot alkotnak,sokszor megugatnak akar embert,kutyat meg foleg.A fiatal szukam hozza kell tennem,befogadott kutyus,az anyukaja tavol az emberektol fialta,es csak kb 4 honapos kora korul hozta emberek koze,akkor 3 hetembe tellett,mig megengedte hogy megsimogassam,annyira felt,mindig elhuzodott.Aztan az emberektol valo feleleme maig megmaradt,es a gyerekektol is fel,mert sokszor ijjesztgettek szomszed gyerekek.Csak bennunk bizik,bennem,a ferjemben es a szuleimben.Nekunk mindent megenged,hihetetlenul kedves kutya,nem is volt meg hozza hasonlo kutyam,es nagyon halas.Viszont idegenekhez csak max kozel megy,megszagolja oket,de elhuzodik a simogatastol,nem bizik bennuk,a gyerekeket csunyan,bizalmatlanul,tamadassra keszulve figyeli.Sokat probaltam hogy ne feljen toluk,de hiaba.Tavaly meg nem volt senkivel agressziv,max a keritesnel ugatott.Viszont egy ideje,3 esetben agresszivan lepett fel ketszer az unokaocsemmel,mert az szaladt,aztan masik alkalommal,mert allt nem messze az o hazatol,tegnap meg egy asszonnyal,aki mivel felt a kutyaktol,megtorpant a haza elott,erre o kirohant es nekiszaladt ugatva,agresszivan.Ilyenkor csak ezt csinalja,ugatva nekiktamad,aztan hogy rakiabalok,abbahagyja.Nem tudom mit csinaljak,hogy ne feljen mindenkitol,es az utcan is a kutykkal is van hogy vagy bujik el a labam moge,ha csak ketten vagyunk,vagy ha mindharom kutyammal megyunk,akkor vagany,es mindharman gtamadjak a kutyat.Falkavezersegi problema ugy erzem nincs,mert nagyon szotfogad barmiben,elore enged az ajton,az udvaron a hatamnal jon,a kajaba nem tur bele mig nem engedem,nem nyul semmihez,tiszteletben tart mindent,mondhatni egy mntakutya,meg ilyen jo kutyam sosem volt,de ez viszont ellenutkozik a feltsegebol kialakulo agressziojaval.Kutyatarsasagokkal talalkozott sokszor,regebben baratkozott is,de mindig csak kisebb kutyakkal.Nincs elzarva,embereket sokat lat,beszelnek hozza,gyerekeket is,jarkalni is jarkeltunk sokat ossze vissza,stb,viszont szerintem benne maradt a kiskorabol adodo felelem.Par hete viszont sajnos setalni nem tudtunk menni,most meg azzal sem tudok javitani a helyzeten,mert tuzelesi idoszak van,es nyuzsognek a kornyeken a kobor kutyak,es legutobb nekunk tamadtak,alig tudtam elmenni a kutyaimmal.ugyhogy most felek menni.Viszont nem par hete kezdodott a problema,hanem mar meg tavasszal.Igaz,tavasz ota tegnap volt a harmadik eset.Viszont attol tartok ha surjebben jonne gyerek is hozzank es pl szaladna,akkor surjebben is lenne a kutyam olyan.Tehat,fogalmam nincs mit csinaljak.Legyszi adjatok tanacsot.

2012. dec. 14. 08:19
 1/3 anonim ***** válasza:
hívjál szakembert! te otthon nem tudod ezt orvosolni.
2012. dec. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szerintem fordulj szakemberhez, olyan kutyaiskolához, ahol foglalkoznak problémás esetekkel (cerberos, tükör). Az nem baj, hogy a kutyád elhúzódik az idegenektől, de a támadás, s különösen a gyerekek felé mutatott félelmi agresszió már igazán nagy baj, amivel egyedül, szakember segítsége nélkül nem tudhattok mit kezdeni.
2012. dec. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Szilvi & Argos ***** válasza:

"ha mindharom kutyammal megyunk,akkor vagany,es mindharman gtamadjak a kutyat."


Ez nem azt mutatja, hogy falkavezér lennél...ahogy az sem, hogy nem tudod letiltani a támadást a saját kertetekben!

Feltétlenül szakképzett oktatóhoz fordulj, a legjobb lenne a háznál képzés a Ti esetetekben...

2012. dec. 14. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!