Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cesar Millannak melyik könyvét...

Cesar Millannak melyik könyvét érdemes először megvennem?

Figyelt kérdés
3 éves kutyám van, még egyáltalán nincs képezve semmire, viszont nagyon okos. Szeretném tanítani, szeretnék elérni egy jó kapcsolatot, és pár trükköt is tanítanék neki, valamint szökős, és más kutyákkal elég agresszív, ezeket jó lenne kiküszöbölni. Melyik könyv segíthet ebben többet? Melyiket vegyem meg elsőként? Esetleg más szerzőtől tudtok könyvet ajánlani? (Jan Fennel - Kutyapszichológiát már ajánlották, azt is beszerzem.)

2012. dec. 15. 19:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnek üzenem: szerintem te a két kezed összetennéd, ha tizedannyit tudnál a kutyákról, mint Cesar Millan. Láttad már egyáltalán, milyen profi módon bánik a kutyákkal?

A könyvei viszont közel sem annyira tanulságosak, mint a műsora. Ha a mázat lehántod, alatta még mindig nagyon sok tartalom van, egy szemléletet ad. Nekem ez a könyvéből annyira nem jött át. Amúgy a neten is fenn van a könyve, én ott olvastam el, így ha szeretnéd, olvasd el, legalább nem kell pénzt kiadni. A Jan Fennel könyv is fenn van.

Elég jó még Korom Gábor Neked ugatok könyve is, de ha a kutyák testjelei, viselkedése érdekelnek, akkor pl. nyugodtan beszerezhetsz régebbi szerzők műveit is (Veress István). Az ELTE Etológia Tanszékének is vannak fenn publikációi az interneten, azok is hasznosak, illetve az ott tanító Csányi Vilmos is jó dolgokat tud mondani, bár néha kicsit talán elszállt.

Viszont azt elárulom, hogy akármennyi könyvet is elolvasol, és akármennyi szízörmilánt megnézel, a gyakorlatot csak kutyasuliban vagy kiképzőtől fogod tudni elsajátítani.

2012. dec. 15. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Így van. A kettő együtt működik hatékonyan: kutyasuli és önképzés. Az önképzés szuper dolog, és szerintem kell is, egyetlen hátránya, hogy amíg eljutsz egy használható tudásszintre, amire össze kezdenek állni a részletek egy kerek egésszé, addigra a kutyád már valószínűleg túl idős, túlságosan is rögzült a rossz magatartás, aminek a korrekciója már megint magasabb szintet követel, és így tovább.


Tehát az ideális az, ha kutyasulival kezded, és amint folyamatosan képzed magad, idővel megérted, hogy mi miért is történt a suliban.

2012. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!