Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudtok játszani ilyen...

Mit tudtok játszani ilyen rossz időben a kutyátokkal?

Figyelt kérdés
Nekem nagyon bűntudatom van, mert kimegyek az udvarra kb. fél órára játszom a kutyámmal, majd egy kicsit bejövök hogy felmelegedjek (behívom a kuty-ot is egy kicsit). Aztán pár óra múlva megint ezt történik, és e mellé még jön a séta ami nem minden napos. Olyan rossz, hogy szinte mindig szakad az eső vagy "csak" esik, és minden csupa sár, mert nemrég fogadtam örökbe és egy csomót szeretnék vele foglalkozni, főleg most, hogy jobban megismerjük egymást, viszont a lakás nagyon kicsi, az udvar nagy, de minden csupa sár, illetve marad az "utcai" séta.
2012. dec. 19. 18:59
 1/8 anonim ***** válasza:

ismerős...

én ilyenkor klikkerezem, vagy valami trükköt tanítok, vagy egyszerűen kitalálok valamit, és ráformálom - ez fárasztja ki a legjobban. 10-15 perc az egész.

Emellé egy fél-1 órás séta bőven elég, nagy döglőgép...:)


a klikkerről:

klikker.hu

Vámosi Nagy Nóra - KLIKK!

Egyik kutya másik nem adásainak végén is mindig mutatnak valami klikkeres trükköt.


Pár egyszerű alapszabályt kell tudnod hozzá, és határ a csillagos ég.:)


Olcsó is, rengeteg dolgot lehet vele csinálni, és nem is vesz el annyi időt, illetve általában nem kell hozzá nagy hely - a feladattól függ persze...

Az sem akadály, hogy megtanítsd a kutyádnak, hogy hozza oda a mobilod, de csak ha csörög...

2012. dec. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Sakk :D
2012. dec. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ugyanugy megyünk, ha esik ha fuj!!!:) Ők imádják, én pedig felöltözöm. A kutyát nem zavarja, ha sár van:) Sokkal több mindent lehet csinálni, mint nyáron 40 fokban. Max. annyi, ha csuszik, nem ugráunk:)
2012. dec. 19. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor rossz az idő,akkor a kutyám egész nap az ólban alszik a legszívesebben! Egyik nap esett az eső, én meg kimentem,hogy foglalkozzak,játsszak vele, de ő ki sem akart mozdulni a jó meleg házikójából. Ilyenkor benyúlok és megsimogatom, beszélgetek hozzá.

Viszont ha nagyon hideget mondanak éjszakára, akkor beengedem a házba

2012. dec. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Időtartamban és aktivitásban is kevesebbet foglalkozok a kutyával, mint nyáron...bár ez sem általános :D Függ az időjárástól, a kedvemtől.


Kertes házas kutya (nyáron főleg kinti, télen kinti-benti, éjjel bent alszik), reggel/délelőtt és délután/este séta.

Nyáron délelőtt a meleg miatt nem voltak nagy séták, max kis úszás a közeli Dunában, esetleg séta a boltig.

Utána egész nap döglött a kutya a lakásban vagy a fák alatt, maximum ugatott párat házőrzés címén. Este volt a nagy 3-4 órás séta. Ebben volt legalább 1 óra úsztatás, fél óra gyakorlás-tréning-frisbee-labdázás, a többi séta vagy bringa mellett kocogás és punnyadás, amíg mi gazdik is ültük és beszélgettünk. Tehát ekkor a kutyák sokkal többet mozogtak, mint mi emberek...mi csak álltunk-ültünk, lassan sétáltunk :D


Most télen: délelőtt van kb. 1 órás séta, vásárlással, ügyintézéssel összekötve.

Utána Argos kint van az udvaron, alszik a házában, járőrözik, házat őriz, benéz az ablakon, nyüszít az ajtó előtt...unatkozik :D

Délután 17-kor indulunk sétálni. Az elmúlt 2 hónapban kb. 2,5 órás volt a séta, ebből bő fél óra versenyre készülés és játék (frisbee, labda) vegyesen, a többi aktív séta. Jó volt, mert "csak" hideg volt, de minden száraz vagy havas volt. Maximum mi emberek fagytunk meg gyakorlás közben :D

Most már vége a versenyzésnek tavaszig, a gyakorlásokat felfüggesztettük. Ebben a vizes-sáros időben nagyon frisbeezni és labdázni sem merünk, nagyon csúszik, rosszabb, mint a hó volt! Tehát 17-kor indulunk sétálni. Bő 2 óra aktív séta. Csak nem megyünk le sötétben a partra, mert csupa sár és víz. Ma délelőtt mondjuk lent voltunk 1 órát, kutyám pancsolt és búvárkodott is a Dunában, kacsa után ugrott :D

Pl. hétfőn a fél kerületet bejártuk a kutyákkal, kertváros, lakótelepek, póráz nélkül. Tegnap ugyan a Duna mentén, de nem a parton, hanem a házak közt sétáltunk szintén két órát, egy parti részen a lámpák alatt kevésbé volt sáros a terület, kicsit tudtak fát huzigálni, futkosni...de kanyarban csúszkáltak rendesen.

Ma egyedül sétáltattam kutyát: ismét 2 órát bóklásztunk a kerületben, kertes házak környékén, több lakótelepen átvágva. Volt pórázos láb mellett követés és szabadon bóklászás is, illetve ugye agyilag is fárad, mert úttestnél megállítom, embereknél behívom, láb mellett jön, stb.

Este a séta után 5-10 perc trükkgyakorlás vagy új dolog tanulása a lakásban, vacsi és alvás van reggelig.

2012. dec. 19. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hozzá teszem, hogy tegnap szakadó esőben sétáltunk két órát :D


Azért kb. hetente van egy nap, hogy nincs kedvem elindulni...akkor csak egy nap egyszer megyünk...vagy egyszer sem :D

2012. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi szombaton sétáltunk egy nagyot szakadó esőben, bőrig áztunk. Sajnos ilyenkor ritkábban viszem őket, kint az udvarban meg nem szeretünk ilyenkor lenni. Sajnos amikor már hazaérek, sötét van, nem tudok odakint mit kezdeni velük. Idebent meg csak alszanak, amíg én főzök. Most meg vagy 3 napja a kutyaházat téliesítem éjjel-nappal. Az összeesés határán állok, hogy elkészüljön végre a szuper házikó. És akkor kezdhetem a másikkal is, mert az se téliesített. Szóval emiatt napok óta hanyagolom őket, sírdogálnak sokat és én is szenvedek ettől. Úgyhogy tegnap este az volt a nagy program, hogy velük aludtam. Ha már nappal nem lehettünk együtt. Párom kicsit morgolódott, de már megszokta.


Nyáron minden este 18:30-20 h-ig labdáztunk a kertben. Heti 1-2 alkalommal igyekeztem sétálni is menni, bár nagy a kert. Most nem tudunk labdázni:(


Az esti program sokszor csak az, hogy alszanak a konyhában amíg főzök:(

2012. dec. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyan úgy naponta séta, gyakorlás hiába szoba kutya és hiába lesz nyakig sáros. Bizonyos helyeken még a frizbit is megengedem magunknak. Egyébként hétvégén suli, esőben, sárban, hetente egyszer továbbra is agility (fedett pályán, luxus agility :)), sárban remekül lehet még nyomkövetni, bár néha már nekem nincs hozzá türelmem. Otthon pedig tanulás, gyakorlás, trükkök, ami kell.
2012. dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!