Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Labradorról van rossz tapaszta...

Labradorról van rossz tapasztalata vkinek gyerekek mellé? 4 és 2 évesek.

Figyelt kérdés
Csak jókat olvastam eddig, mindenki ezt a fajtát ajánlja. de azért kíváncsi vagyok. gondolkodok még skót juhászban, az jobb lehetne?
2012. dec. 1. 23:06
1 2
 1/14 anonim válasza:
46%
Mindkét kutyus nagyon kedves és hűséges fajta.Én mégis a labradort ajánlanám,nekem 7 éves korom óta van egy :)
2012. dec. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sajna találkoztam már néhány idegbeteg labival, a kutyasuliban egy szétmarta az oktatónk kezét... mivel agyon szaporítják ezért a labira és a goldenre fokozottan igaz (ami egyébként minden fajtár), hogy kizárólag jó tenyésztőtől szabad kutyát venni ahol a küllem mellett nagy hangsúlyt fektetnek a kutya jellemére és egészségére is. Mert csodás családi kutyából egy rossz döntés következtében hamar rémálommá válhat a dolog...

itt keresgélj: [link] nem állítom, hogy itt minden kennel megüti a mércét a kutyák szintjén szóval nagyon alaposan döntsd el honnan veszed meg

2012. dec. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
skótot én annyira nem ajánlom, csodálatos fajta (nekem is van 3 belőle) de nemigazán szeretik ha kisgyerekek rángatják őket bár igaz, hogy birka türelműek és hagyják a nyúzást
2012. dec. 1. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Angol szetter végtelenül szelíd és barátságos, kisgyerekes családba boldogan ajánlom. Nekünk volt több is, és minden kisgyerek ide járt simogatni :)


Az angol szetter kicsit kiment a divatból, úgyhogy mostanában biztos nem tenyésztik túl.

2012. dec. 1. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha jól választasz egyedet, meg jól neveled, mindkettő tök jó. Ha bármelyiket elrontod, az meg nem a fajta hibája :)
2012. dec. 1. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nekem van rossz tapasztalatom. Egyik ismerősék vettek labradort gyerekek mellé, mert az úgyis milyen jó családi kutya, a csapból is ez folyik. Természetesen nem néztek alaposan utána, hogy honnan is vesznek kutyát, ezért sikerült egy szaporítótól beszerezni egy kölyköt. A kutya hiába van lemozgatva, iszonyú hiperaktív, ugrál mindenkire, gyerekeket bár nem szándékosan, de fellöki, durván játszana velük, pórázon nem lehet sétáltatni, mert képtelenség megtartani, mindent tönkretesz. Persze ez lehet a nevelés kérdése is, de alapvetően szerintem a skót juhász jobb családi kutya, mint a labrador és sokkal könnyebben kezelhető. Egy másik ismerősöm labradorja meg nagyon súlyos diszpláziás, ami nem ritkaság a fajtában. Nekem is colliem van, 2 éves, vizsgázott terápiás kutya. Még nem láttam olyan kutyát, aki jobban szeretné a gyerekeket és nyugodtabban viselkedne velük, a környéken mindenki a kerítésünkhöz jár a gyerekével simogatni. Főleg ilyen kicsi gyerekek mellé a collie szerintem jobb választás, sokkal finomabban bánnak a gyerekekkel. Nagyon okosak, könnyen tanulnak és általában egészségesebbek is, mint a labradorok. Viszont itt is érvényes az, hogy csak tenyésztőtől, jó idegrendszerű, egészséges szülőktől, törzskönyvvel vegyél kiskutyát, mert sajnos itt is elterjedtek a szaporítók, ahol beteg és ideggyenge kutyát kapsz. Ha gondolod tudok megbízható kenneleket ajánlani, vagy ha van bármi kérdésed a fajtáról, írj nyugodtan.
2012. dec. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Hogyan lehet megbízható tenéysztőt találni? Honnan tudom, hogy valaki tenyésztő vagy szaporító??
2012. dec. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy megbízható tenyésztőnek nincsen sok kutyája(maximum 10-13, de minél kevesebb van, annál több időt tud a kutyákra egyénileg szentelni), nem foglalkozik 2-nél több fajtával. Évente maximum 2-3 alom van nála, azok viszont nem olyanok, hogy a saját kanjával fedezteti ugyanazokat a szukákat, hanem gyakran külföldre vagy kiváló minőségű, eredményes magyar kanhoz megy el fedeztetni. A felnőtt és kölyök kutyákon kívül az idősebb, tenyésztésbe már nem vonható kutyák is nála élnek nagy szeretetben, nem pedig máshová, ne adj isten menhelyre vannak lepasszolva. A kutyák nem kis kennelekbe vannak egész nap bezárva, hanem van megfelelő mozgásterük, naponta vannak sétáltatva, kutyaiskolába járnak a kutyák, vizsgáik vannak. A kiválasztott tenyészkutyák kiállítási eredményekkel, szűrésekkel és kifogástalan idegrendszerrel rendelkeznek. A kölykök tiszta, meleg helyen nőnek fel és sokat foglalkozik velük a tenyésztő, különböző zajokkal, helyzetekkel ismerteti meg őket és 8 hetes koruknál hamarabb nem adja oda az új gazdiknak, akiket különböző szempontok alapján választ ki, nem adja oda bárkinek a kiskutyát. A kiskutyák későbbi sorsáról érdeklődik, tartja a kapcsolatot a gazdikkal, a kölykök minőségére garanciát vállal és bármikor hajlandó visszavenni magához, ha úgy alakul. A felnőtt és kölyök kutyák is minőségi táplálékot kapnak és megfelelő orvosi ellátásban részesülnek. Természetesen törzskönyvezett minden kutyája és a kölykök is csak és kizárólag törzskönyvvel kerülnek új otthonukba. Nagyjából így lehetne jellemezni egy jó tenyésztőt.
2012. dec. 2. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

# 7, nekiállsz keresgélni, elmész több tenyésztőhöz is, elmész kiállításokra és ahogy kezded megismerni a fajtát és az embereket, látni fogod, hogy mi a különbség köztük és kialakul egyfajta elvárás benned, hogy milyen kutyát és kitől szeretnél venni. Persze nem úgy veszünk kutyát, hogy "megvan a pénz, két héten belül itt legyen a kiskutya is", hanem akár fél-másfél év utánajárást is igényel az első kutya. Aztán ha már benne vagy a véráramban, esetleg te is jársz vele kiállításokra, akkor már fogod tudni, hogy hol és milyen almok várhatók, szóval a második kutya kiválasztása már lényegesen egyszerűbb.


Amúgy itt egy kis segítség:

[link]

2012. dec. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Az ár is elég jó szűrő, 20-40 ezereért biztos, hogy nem kapsz normálisan tenyésztett kutyát, 100 alatt szóba se állj senkivel, hacsak nem hibás a kutya (már a standardhoz viszonyítva, attól még lehet 100%-os családi kutya), vagy magyar fajta, de akkor is 60-80 a minimum. Szóba se került, hogy TK nélkül kapd a kutyát, mindenkinek megvan minden egészségügyi szűrése, nem sajnálja rád az időt a tenyésztő, ő is meg akar ismerni, mert nem mindegy neki, hova kerül a kölyke.
2012. dec. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!