Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalaníttassam szerintetek?

Ivartalaníttassam szerintetek?

Figyelt kérdés
Van egy pici kan kutyusom, rengeteg érv szól az ivartalanítás ellen és mellette. mit javasoltok? sok betegségtől megóvhatjuk a kutyánkat, pl. hererák, stb. de tanácstalan vagyok.
2011. máj. 23. 09:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem ivartalaníttasd mindenképpen!
2011. máj. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Nem tudom mi az a rengeteg érv ami ellene szól?

Amikor én mérlegeltem az az egy érv volt ellene, h mégiscsak műtét...de megbíztam az orvosunkban annyira h tudjam, ezzel nem lesz probléma. Ezen kívül minden csak mellette szól. És nem is bántam meg.

2011. máj. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Én is kíváncsi lennék mi szól ellene. Nálunk mindenki (3 kutya, 3 macsek összesen a családban) ivartalanítva van, és senkivel nem volt semmi gond. illetve az idős szukával igen, mert ő túl későn lett ivartalanítva, és már méhbetegség miatt.


Olvasd el a Magyar Állatorvosi kamara állásfoglalását:

[link]

2011. máj. 23. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ha szuka lenne, akkor persze, de kan kutyus...
2011. máj. 23. 09:39
 5/15 anonim ***** válasza:
Egyet mondj, ami ellene szól!
2011. máj. 23. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet tudok. Az én egyik kanomnak konkrétan szuka szaga van azóta (nem vette át a mellékvese a tesztoszteron termelést), és minden kan dugná. De tudja kezelni, nincs belőle gond, csak a többi kan gazdinak kellemetlen...
2011. máj. 23. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Amennyiben biztosan nem szeretnéd a későbbiekben tenyésztésbe fogni, akkor mindenféleképpen érdemes.
2011. máj. 23. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hülyeség amit írtál. Szerinted olyan hülyék a kutyák, hogy nem tudják, hogy kan vagy szuka? Olyan nincs, hogy szuka szaga lett. A kan kutyák dominancia miatt végeznek párosodó mozdulatokat rajta, nem azért mert szuka szaga van.
2011. máj. 23. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
hidd el, hogy az van. Tisztában vagyok a dominancia kérdéssel, egy éve vagyok segítő oktató egy kutyaiskolában. Kanoknál nem csak a herék, hanem a mellékvese is termel tesztoszteront, és a legtöbb esetben a mellékvese gond nélkül átveszi a tesztoszteron termelést, de nálunk nem ez történt. Extrém módon vannak a kanok rákattanva, sokkal jobban, mint a legtöbb ivartalan kanra. Nagy kutyabandába ha belépünk, 4-5 kan van egyfolytában a seggében. Volt, hogy úgy sétáltam, hogy volt nálam egy tüzelő szuka is, a kanok mégis az én kanomra voltak ráfeszülve még így is, ugyanis minden bizonnyal konkrétan ösztrogén szaga van. Ezt nem lehet összetéveszteni dominancia kérdésekkel, udvarolnak, nyalják, szagolják, és ha a gazdájuk nem tud rájuk eléggé hatni, akkor dugják is.
2011. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
én a hererák megelőzése miatt szeretném, de sokan mondják, h az ivartalanított kutyus kevésbé csavargó és agresszív. nem hinném, h szuka szaga lenne, azt előbb el tudom képzelni, hogy játékos maradt, talán a kölyökkor tovább érződik ilyenkor. sokan támadnak, ha azt mondom, kan kutyust szeretném ivartalaníttatni, mert hogy jó gazdi kell hozzá, akkor nem fog csavarogni. ő már az 5. kutyusom, de eddig szukák voltak életem folyamán.
2011. máj. 23. 09:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!