Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az ivartalanitatás nagyon...

Az ivartalanitatás nagyon megviseli a kan kutyusokat?

Figyelt kérdés
Úgy tervezem tavasszal ivartalanítatni szeretném. Most 2éves kis palotapincsi. Nagyon megviselné a műtét?
2012. dec. 20. 17:47
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

eléggé értelmetlen lett szóval:

Van egy kis palotapincsi kutyusom most két éves, kan és szeretném ivartalaitatni. Nagyon megviselné a műtét?

Mennyi ideig lábadozna?

Sorry...

2012. dec. 20. 17:49
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Az enyémet egyáltalán nem viselte meg. Persze aznap még kicsit kómás volt, sokat aludt, de azért így is jött-ment, intézkedett. :) Másnapra ugyanolyan volt, mintha mi sem történt volna.
2012. dec. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az első két napban kótyagos volt,aztán semmi baja nem volt! :)
2012. dec. 20. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

"nagyon megviselné?" EMBER kivágtok belőle egy darabot!!!

Felfogod mit csinálsz?Nem is értem minek kell egy kan kutyát ivartalanítani,még a szukát értem de nem támogatom azt sem!Vigyázni kell.

2012. dec. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
4.! Neked milyen érzés lenne, hogyha hajtanának az ösztönök, hogy párosodjál, de ezt soha nem tehetnéd meg. Az nagyobb szenvedés neki egy életen keresztül.
2012. dec. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül, ez persze kutyától is függ meg persze az orvostól, van aki nagyon jól műt, van aki kevésbé. Nekem alomtestvér kanokat ivartalanítottak fél óra különbséggel. Az egyik a 3. nap már úgy ugrált az udvaron a lavórral a nyakán, mintha semmi nem történt volna, a másiknak kellett 1 hét, mire a régi lett. Nézd meg, hogy hová viszed, akkor nem lesz gond.
2012. dec. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

köszönöm!

4.es: azért kell mert most van nálunk egy szuka (utcáról fogadtuk be), meg a szomszédban is szuka kutya van+pisil össze vissza. Szeretnénk elkerülni a véletlen "baleseteket" és nem szeretnénk ilyen problémákat a jövőben sem.

És kis kutyát sem tervezek neki mert nem szeretnék szaporítani és ez az egyetlen dolog ami 100% biztos hogy nem lesz kölyke.

2012. dec. 20. 18:23
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
5.!Te honnan tudod mi a nagyobb szenvedés egy kutyának,itt kérdezte valaki korábban mit tegyen mert mióta ivartalanították a kutyát, támadja és morog az egyik észlényre,pontosan tudja a kutya mit csináltak vele.
2012. dec. 20. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Most egy kicsit visszariadtam.

Mivel a kutyusunknak nagyon-nagyon jó természete van és ezen nem szeretnék változtatni és azt sem szeretném hogy támadjon.

Bár kutyakiképzők is ajánlják (köztük: Cesar Milan bár ő kutya pszichológus) mert azt mondják így könnyebben kezelhetőek lesznek a kan kutyák és nem lesznek dominánsak.

De most már nem tudom eddig csupa jót hallottam sok betegségtől megóvja a kutyát stb.

Akkor most hogy van ez?

2012. dec. 20. 19:26
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem is van ivartalanított kutyám, én semmilyen változást nem látok a viselkedésében, mondjuk ő 5 évesen lett ivartalanítva daganat miatt szóval már kiforrott személyiség volt a javából, most 7 éves, talán kevesebbet jelölget és mintha kevésbé lenne domináns de kb ennyi. A műtét hamar megvolt, másnap már nyugodtan vihettem sétálni egy hét múlva volt kb a varratszedés de azt én itthon megcsináltam (ezért nem rohangálok dokihoz)
2012. dec. 20. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!