Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudtattok fajtát...

Hogyan tudtattok fajtát választani? (bövebben lent)

Figyelt kérdés
Nekem sok kutyafajta tetszik és sokat olvasgatok rólluk és minnél jobban megismerek több fajtát annál jobban nem tudok választani hogy melyik lenne az ideális számomra és mindig ott kötők ki hogy keveréket(őket is imádom,keverék kutyám volt)kellene választanom(azért mert a fajtákból nem birok választani)Ti hogyan választottátok ki a fajtát?Amilyen fajták tetszenek nekem bármelyiket választhatnám mert van nagy kert,sétálni is tudnám vinni,etetni is tudnám meg stb. de egyszerüen nem birok választani.Kérlek adjatok tanácsot mert tehetetlen vagyok,de szeretnék egy kutyát(nem az első lenne) már.
2009. aug. 23. 17:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Menj el egy menhelyre. Ott vannak keverék és fajtiszta kutyák is, és hidd el ,ott lesz olyan kutya amelyikbe biztosan azonnal beleszeretsz.
2009. aug. 23. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
75%
Menhely, pontosan. Vagy nincs egy falusi rokonod/ismerősöd? Kérd meg, hogy kérdezze körbe a falubelieket, hátha születtek valahol kiskutyák. Sokszor még ingyen, vagy valami csekélységért adnak kiskutyát egymásnak a falusiak, csak ott ugye általában nem fajtiszták vannak. Ez a legegyszerűbb.
2009. aug. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Van falusi ismerösőm,majd megkérdezem.Várok még válaszokat.
2009. aug. 23. 18:01
 4/12 anonim válasza:
100%
hát ez nagyon sok mindentől függ... ha sportos alkat vagy akkor ajánlom a boxer kutyát, mert nagyon játékos és örökmozgó, bár sokan nem szeretik és félnek tőle vagy nem tartják szépnek, de ez hülyeség, mert nekünk is volt ilyen kutyánk és imádtam csak sajna megöregedett és..=( mind1.. ha kisebb termetű, de örökmozgó kutyát akarsz akkor még ott van a bishon :P nekem is ilyenem van, de vigyázz vele, mert nagyon el lehet kényeztetni :P ha lustább kutyákat kedveled akkor ott van a berni pásztor kutya, bár azért az is tud játékos lenni attól is függ, h mennyit foglalkozol vele.. jó lenne ha körbe tudnád írni, h milyen kutyára vágysz többet tudnék segíteni, mert kutyákat tenyésztett a családom meg egy csomó ismerősöm is.. egyebként ha keveréket szeretnél akkor ajánlom a menhelyeket, mert azzal még jót is tudsz tenni :) amúgy írj erre az email címre, ha kutyákkal kapcsolatos kérdésed lenne: isabellqa@citromail.hu
2009. aug. 23. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Hát ne kelljen nagyon keménykezünek lenni,lehetöleg közepes méretű legyen,rövid vagy drótszörű,mozgékony lehet de ne hiperaktiv,tanitható legyen kb. ennyi.
2009. aug. 23. 18:09
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is azt mondanám, h irány a menhely, de ne az illatos, hanem pl lelenc, noé, tordaszoo, itt személyesen is foglalkoznak a leendő gazdival. :)
2009. aug. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Én mindig juhász kutya imádó voltam. Belga juhászunk volt amikor kicsi voltam, azzal tanultam meg járni, innen a rajongás. Sajnos 13 évesen elpusztult, és amikor eljött az idő, kiválasztottuk az új jövevényt: Ónémetjuhász kislányt, ennek már két éve és nem bántam meg. Én a menhelyet javaslom, de az ILLATOS-ÚTit. Gyönyörü allatok vannak, es 2 hetuk van gazdit talalni...
2009. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
66%

Nekem az álmom mindig is egy pici szoba kutyus volt.Akit akár mikor fölkapok és leviszem sétánli. /52 éves vagyok és panelban lakom./Az élet úgy hozta, hogy lett egy francia bulldogom most 15 kg szinte alig birom levinni a második emeletről, de Ő a miénk és semmiért nem tudnék megválni tőle.

Amit sokan irtak, én is azt tudom mondani, hogy egy menhelyen nézz körül, biztosan találsz egy olyan kutyust amibe az elő látásra beleszeretsz. Hidd el meghálálja.

2009. aug. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem a menhellyel sem lenne könnyebb dolgod, mivel ott is ugyanúgy választani kell a sok aranyos, szép kutya közül.


Mielőtt lett volna saját kutyám nekünk volt keverék, komondor, kuvasz, úfundlandi, szamojed és malamut-> talált kutyák stb.

Amikor nekem mondták, hogy végre lehet saját kutyám (nem a családé csak az enyém!) akkor már előre találtak a közelben kismudikat, és akkor nekem mindegy volt csak kutya legyen! A mudi anyja nem is tetszett először, de kutya volt így én nagyon boldog voltam. Aztán mellettem nőtt fel az én mudim, jártunk sétálni, terelni, olvastam könyveket, értek különböző hatások (pl csúfoltak a kutyámért, vagy miattam, piszkáltak stb) ez alakította ki az ízlésemet kutyák terén. Így most az álmaim kutyája a mudi és a dobermann. Én ajánlom valamelyik szép fajtát ami tetszik neked, vagy akár a menhelyt ha úgy akarod, csak szaporítótól ne vegyél kiskutyát! Vagy törzskönyveset vagy menhelyit.

2009. aug. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Az illatos út nem menhely, de ezt még le kell írni?

A legtöbb Bp. környéki menhely az Illatos útról ment ki kutyákat, és szerintem is jó, ha nem csak besétálsz az az illatosra, vagy a helyi gyepmesteri telepre, mert a menhelyeken kevesebb kutya van és jó esetben ismerik őket a gondozóik, tudnak róla mesélni, bíztatni, ill. megmondják, ha szerintük nem hozzád való a kutya.

2009. aug. 23. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!