Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivaros szukát tartóktól...

Ivaros szukát tartóktól kérdezném, mennyire gyakori, hogy a tüzelő szuka megszökik?

Figyelt kérdés

Hamarosan tüzelni fog a kutyám, most először. Eddig semmi hajlamot nem mutatott a szökésre, de kicsit aggódom, mert nagy termetű, elöl a kerítésünk meg nem túl magas és ha nagyon akar simán ki tudna menni. Ha kutyát sétáltatnak az utcán akkor is csak két lábra áll, felteszi a mellső mancsait a kerítés tetejére és úgy ugat (és ezzel általában szívbajt hoz a járókelőkre). Nem próbál kiugrani. Megváltozhat ez? Minden nap sétáltatom és igyekszem rendesen lefárasztani, hogy ne akarjon szökni.

Amúgy törzskönyvezett kuvasz és aláírtam a tenyésztőnél a szerződést, hogy 2 éves koráig nem lesz ivartalanítva.


2012. dec. 21. 09:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyen kerítés mellett a befele szökdöső kanoktól is tartanék erősen...
2012. dec. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is megy, de majd a vőlegények jönnek. Sürgősen gondolkodj megfelelő helyben, ahova be tudod zárni arra az időre.
2012. dec. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is egy felülről is zárható kennel lenne a megoldás.

a 2 éves kori ivartalanításnak a fejlődés miatt van jelentősége?

2012. dec. 21. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
47%
Soha nem fordult elő, én a nevelésben és az óvatosságban látom a megoldást. De egy kuvasz sosem lesz feltétlenül engedelmes munkamániás mint az én mudim, szó egy teljesen más típusú kutya. Amúgy én eleve nem tartom a kutyám felügyelet nélkül a kertben. A kerítésen nem gondolkoztál még? Azért az nem szép dolog, hogy a járókelők félnek tőle. Én tudom milyen úgy kutyát sétáltatni, hogy a kerítésen lógnak a kutyák és azon rettegsz, hogy melyik fog kiszabadulni. Az nem sokat segít, hogy eddig még nem tette. Én a helyedben bezárnám amíg tüzel és a kertből sem vinném ki lehetőleg. Ha csak egyszer is kiviszed, 5 percen belül legalább egy kan kutya megjelenik a házatok előtt, tapasztalat.
2012. dec. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Vegyél Deofill tablettát, vagy Klorofillt. Amint elkezd tüzelni, kezd adni. Persze, e mellett is zárni kell, de valamennyit semlegesíti a szuka jellegzetes vizelet szagát, amire a kanok rajzani fognak.

Jó néhány dobozzal spájzolj be, mert nagy súlyú a kutyád és elég sok db-ot kell adni naponta.

2012. dec. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem most tüzel a szukám, és van mellette egy ivaros kan is, úgyhogy képzelheted, hogy 0-24-ben szem előtt van tartva. Én se most akarom ivartalanítani, hanem olyan két év körül, addig meg figyelek ezerrel.

Amúgy, én úgy oldottam meg, hogy a szuka bent van velem a házban, kb 1,5 óránként kiengedem az udvarra, de szigorúan csak a felügyeletem mellett, és a séták sem olyan sűrűek most, mint amúgy, mert a környéken (a kb 15 kutyából) csak nekem van szukám...:/ szóval, tartok a hódolóktól, meg tartok a saját kanomtól is.

Mi már a végén járunk, mert 6-án kezdett el tüzelni, remélem lassan vége...de a biztosnág kedvéért én szerintem még a hónapban a házban tartom, elvégre, jobb félni, mint megijedni.

Sok sikert előre is.

2012. dec. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!