Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi időre hagyjátok otthon...

Mennyi időre hagyjátok otthon (kertes házban) egyedül a kutyátokat?

Figyelt kérdés
Van hogy a családból senki nincs otthon (kb. 4 óra hossza). Ha épp én nem vagyok otthon, akkor a munkahelyemen tök rosszul érzem magam, hogy a kutyának nem-e rossz, hogy nincs mindig mellette valaki.(felnőtt, nagy testű kutya, pár hete hoztuk menhelyről) Mert amúgy meg mindenhová követ az udvaron, ha behívjuk a lakásba melegedni, és csak a konyhába megyek ki egy pohár vízért vagy akármiért, már ugrik fel és jön utánam.
2012. dec. 21. 11:03
 1/7 anonim ***** válasza:
85%
Ne aggódj én kutyám 8-10 órát van egyedül, mikor dolgozunk, de volt már kb 12-őt is egyedül. Bent a lakásban, de ez ebből a szempontból mindegy.
2012. dec. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
51%
Egy rendesen kifárasztott kutya, bőven végigaludja azt az időt amíg nincs otthon a gazdája.
2012. dec. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nagyon sokan nem tudják, de a kutyáknak szükségük van arra, hogy a legtöbb napon néhány órát egyedül töltsenek. Nyilván ha kerti kutya, akkor az nem napi csak pár óra lesz, hanem minimum 20-22, ami már túlságosan is sok. De már rengeteg vita volt lakás-kerti tartásról, ne is menjünk bele ebbe.

A lényeg, hogy összességében a kutyának nagyon hasonló, hogy te épp a szobádban vagy órákig és azért nem is érzékel téged vagy házon kívül vagy. A kutya ugyan úgy egyedül van.

2012. dec. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Szilvi & Argos ***** válasza:
70%

Jelenleg megoldható, hogy majdnem mindenhova tudom vinni magammal a kutyámat. Nyáron sokszor nem is akart jönni, mikor mentünk vhova, döglött a hűvös homokban :D Most télen egész nap járkál a kertben, benéz az ablakon, nyöszörög, mindig mehetnéke van, pedig naponta két hosszú sétát teszünk, ahol sokat labdázunk, frisbeezünk, tanulunk, kutyákkal bandázik :)


Volt idő, amikor 10-12 órákat hagytam itthon egyedül. Hajnalban max 1 órás gyors séta, este minimum 1,5 óra futtatás, lefekvés előtt vacsi, pár perc szellemi munka, kis dögönyözés...elég volt neki :)


Nem tudom, hogy mennyit foglalkoztok vele AKTÍVAN: séta, futtatás, játék, tanítás. Mert ha meg van a napi fárasztás, akkor otthon sem kéne, hogy mindenhova kövessen a kutya!

2012. dec. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az enyém abszolút kinti, soha nem jön be. Kint elvan magának, jön megy, őrzi a portát és alszik
2012. dec. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Szilvi & Argos ***** válasza:

Még jó, hogy el van magának...mit csináljon egyedül, malmozzon, sakkozzon?

Remélem azért sétáltok, játszotok vele, tanítgatjátok...nem csak ki...tátok a kertbe :(

2012. dec. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
"Mert ha meg van a napi fárasztás, akkor otthon sem kéne, hogy mindenhova kövessen a kutya!" Ezt már a menhelyen is mondták, hogy így lesz, mert nagyon emberközpontú a kutya, és a saját gazdája vitte be és hagyta ott, és ez benne nagyon megmaradt. Persze hogy van játék! Sétakor és és az udvaron is. Még ha akarnám akkor sem tudnám elkerülni (de nem akarom) mert mindig hozza oda valamelyik játékát, és ha egyből nem játszok vele bökdös meg lökdös, meg ugrál, futkos körülöttem, tehát "elkerülhetetlen" hogy 1-2 órát ne játsszak vele naponta többször.
2012. dec. 21. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!