Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1 éves Amerikai Staffordshire...

1 éves Amerikai Staffordshire Terrier megtudná magát védeni ha egy kóbor kutya neki menne bántaná?

Figyelt kérdés
Sokszor sétálunk esténként és sok kóbor kutyával találkoztunk és hát féltem a kutyám.Nem tusom mi lenne ha neki mennének véletlen:(
2012. dec. 21. 18:00
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Hát ne félj a kóbor kutyáktól, mert akkor ezt a parát tanulja el tőled. Mutass neki jó példát, állj a sarkadra, és mutasd meg nekik hogy ki a legény a gáton :D
2012. dec. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Az amstaffot, és a pitbullt harci kutyákból tenyésztették, ezért izmos, kitartó.Nem megfelelő szocializáció esetén más kutyákat bánthat, akár meg is ölheti. Kisebb, vagy hasonló méretű kutyákkal van esélye győzni, inkább a nagyobbakkal vigyázz. Ha nem támad annak pedig örülj mert az én pitbullomat alig győzöm szocializálni. Ne aggódj. ha egy kutya jön kerüld el, vagy üvölts rá és fuss felé. garantáltan megijed ettől még egy farkaskutya is.
2012. dec. 22. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
Első válaszolónak.Nem gondolja komolyan,hogy a 11 hónapos Beagle valóban megvédte magát,sőt még Önt is... :) Az a Schnauzer(vagy 2!) nem akarta sem Önt sem pedig a kutyáját bántani...
2012. dec. 22. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kérdező: Nagyon nem ajánlom, hogy a kutyádra hagyd a kóbor kutyákat! Ugyanis ebben az esetben NEM FOGOD TUDNI AZTÁN KUTYÁK KÖZÉ VINNI!!! És ezt komolyan mondom.

Előző kis szobakutyámmal simán megcsináltam, hogy üvöltve-trappolva mentem az idegen kutya felé, Dasty meg visítva üldözte ki a világból a másikat, akár nj-t is :D Ha én akartam elkergetni, lefektettem, és Dasty nyavicskolva bár, de helyben maradt :D Viszont pár akció után a kis seggdugasz kutyám már a gazdás kutyáknak is odavicsorgott! Pár pofon után leszokott róla, aztán a későbbiekben én zavartam el a közeledő támadókat.


Mikor roti-nj keverékem 9 hónaposan hozzám került, bizonytalan volt...hamar kinyílt a csipája, behívása jó.

Szinte rutinból küldtem az önsétáltató kutyák elhajtására, mert tudtam, hogy egy üvöltés visszafordul...Ehhez jött még pár támadás, amit nem tudtam kivédeni. És eljutottunk oda, hogy a kutyám a szabadon, kicsit távolabb futkározó kutyákat kinézte magának...és ha nem ordítom le, simán oldalba harapta volna őket. Rákapott a hajtás ízére, ami nagyon veszélyes!!!

Azóta kicsit utána is olvastam a dolgoknak. Ha azt akarom, hogy a kutyám tiszteljen, a falkánkat nekem, mint vezető kötelességem megvédeni.

Tehát új felállás lett: Argos fekszik, én meg előremegyek elzavarni az idegent. Sokáig ilyenkor nem maradt fekve, de nagyjából a helyén maradt, igaz ugatott-morgott-nyavicskolt, de rám bízta a dolgot! Ezzel a kutya szemében sok jó pontot lehet szerezni, mint vezető :)

Például kb. 2 hónapja volt egy érdekes szitu...jött szemben egy kisebb keverék egy nővel...kan, domináns, akár az enyém...mire odaértünk kiderült, hogy nem a nőé...és az előbb egy pórázos kutyával verekedett :O mindegy, Argost odaengedtem, borzoltak-pózoltak-feszültek. De a kis dög mászott volna Argosra, aki ezt már nem hagyta volna nyilván. Úgyhogy lefektettem a kutyámat, aki elsőre meg is tette. A kutya meg beállt fölé!! A kutyám régebben ilyen szituból felpattant, nehogy már fekve maradjon egy domináló kutya alatt :D Most fekve maradt végig, amíg én zavartam el a kutyát! Ez az ideális. Azóta könnyebben tudom egyedül elhajtani az idegeneket.

Pl. ma három önsétáltató közeledett, Argos leült, igaz morgott, de ott maradt.


Neked is ezt javaslom: kutyát pórázon magad mögé húzod, később ha már képzett, lefekteted és TE zavarod el a kutyát határozott hangon, lábbal dobbantva, nagy testfelülettel közeledve az idegen kutya felé.

Persze lesz (de NE LEGYEN) szitu, amikor hirtelen támadják meg a kutyádat. Ott azonnali üvöltés és odafutás...szerencsés esetben a másik elmenekül...ha nem, akkor már neccesebb a szitu...

2012. dec. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim válasza:
nem kell felni:))) nekem egy pitbull van fo hogy uszitgasd egy kicsit hogy szivosabb legyen hiddel kutya nem lesz az aki azt a kutyat szettepi:)))
2013. jan. 9. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim válasza:
bar az enyem egy harci kutya a kinek a vereben van ez de fo hogy ne kenyesztesd el mert csak papucs kutya lesz meg az arnyekatol is beszar
2013. jan. 9. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

Köszi.Igyekszem bár sokat játszok vele szeretgetem mert szeretem:)

Sokszor ha megyünk a házak előtt és ugatnak a kutyák elkezd nyüszíteni majd csóválja a farkát és menne oda sokszor úgy érzem fél tőlük ez kiskora óta van

2013. jan. 9. 09:07
 18/22 anonim válasza:

nekem ez kb 6-honapig tartott de komolyan:)) elozo vagyok,

en is nagyon sokat jatszottam vele,es egy kicsit kenyesis lett,utan szoltak nekem,hogy nem jo ez igy, egy kicsit raszoltam ha valamit nem ugy csinalt,es valamikor nem is volt engedelmes!akkor egy kicsit a fulet meghuzgaltam de nem erosen! kiabalni szabad mivel tudnia kell ki a gazdi! amugy meg ne fej minden kutyaban ott az allat csak a tied meg nem bunyozott masikkal es nem tudja az erejet es fel... ezert kell uszitani

2013. jan. 9. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
Jessy mar 2-eves mar lassan eler abba a korba ahol mar egy kicsit kattant lesz de en nem szeretnem majd elaltatni
2013. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 A kérdező kommentje:
Hát igen nem volt része verekedésben bár ott volt mikor 2 kutya összeverekedett féltettem és gyors megfogtam nehogy baja legyen nem is ment oda hozzájuk
2013. jan. 9. 15:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!