Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agresszív pitbull kan. Mit...

Agresszív pitbull kan. Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy kedves barátnőm, akinek van egy másfél éves pitbull kan kutyája, nekem pedig egy 14 hónapos kisfiam.

Na már most a kutya rettentően agresszív a kisgyerekekkel szemben. A barátnőm pedig nem tud ezen változtatni. Próbálkozik nevelni a kutyát, nagyon szereti, de úgy érzem ez kezd kevés lenni. 24 órából 23-at be van zárva a kennelbe, merthogy dolgozik és nincsen ideje rá.

Mondtam neki, hogy én így nem igazán merem a kisfiamat a közelébe vinni, mert igyekszem én jól nevelni a gyereket, hogy ne sikítson, de hát kicsi még, nem igazán érti, így fejezi ki ha örül és erre még idegesebb lesz a kutya. Szabályosan rángatta a gazdáját és folyamatosan ugatott, agresszív volt. Persze csak tisztes távolról ment (volna) az ismerkedés. Normális hangvételben közöltem, hogy szeretném ha változtatna a dolgon, mert így sajnos ez nem biztonságos és én nem kockáztatok.

Én is állatbarát vagyok, de ezt meg kell értenie. Sajnos nem így történt, hanem megsértődött rám, amiért leszólom a nevelési elveit...Kicsit gyermetegnek érzem ezt a viselkedést 25 éves felnőtt ember létére.


A kapcsolatot nem szeretném megszakítani, mert régóta ismerjük egymást, de hogy lehetne a lelkére beszélni, hogy ennek így rossz vége lesz?


2012. dec. 22. 01:15
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
81%

Kezdek rájönni arra, hogy a kennelben tartott kutya a legnehezebb problémamegoldás szempontjából. Egyszerűen nincs eleget a gazdájával ahhoz, hogy normális kapcsolatuk legyen, nem élnek együtt, nem alkotnak stabil falkát. A kutya legalapvetőbb szociális igényei nincsenek kielégítve, a mozgatásról, dolgoztatásról, ingerekről nem is beszélve. Élete 95%-át tömény unalomban éli le, naná, hogy bekattan, bármit is csinálnak vele abban a maradék napi egy órában.

A kutya szinte biztos, hogy nevelhető lenne, de így kizárt. Kerüld el őket, és kész. Ha nem érti meg, mi a problémád, akkor annyit is ér.

2012. dec. 22. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 Szilvi & Argos ***** válasza:
A helyedben azon kívül, hogy elkerülném a kutyát messziről, még be is jelenteném a jegyzőnél az állatkínzást...mert ez az!
2012. dec. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Jogilag sajnos nem állatkínzás, ha megfelelő méretű az a kennel, és a kutya fizikálisan egészséges. Vagy legalábbis én nem látom, hol sért törvényt.
2012. dec. 22. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Torro Botond válasza:
Ha leszóltad a nevelését akkor jól tetted...az nem élet egy kutyának hogy ennyi időt tölt egyedül...csak azt nem értem hogy az ilyen emberek miért tartanak kutyát ha nincsen idejük rá?Most meg na haragudj de ha a barátnőd nem fogja fel hogy igenis az ő nevelésével van a baj akkor ott baj van...A kutya soha sem hibás...ha egy kutya aggreszív akkor az azért van mert a gazdája nem ért a kutyatartáshoz és nem foglalkozik vele eleget...
2015. aug. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!