Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kb.1 éves kutya mennyire...

Wartburg353s kérdése:

Kb.1 éves kutya mennyire nevelhető?

Figyelt kérdés
Megint befogadtunk egy kutyát, még keressük a gazdáját, de ha nem találjuk, nálunk marad. Az állatorvos szerint 1 éves lehet, nagyon játékos, igazi rosszaság. Üldözi a macskákat és megfogja a tyúkokat. Van esély rá, hogy erről leszoktassam, és hogyan?
2012. dec. 22. 17:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nagyon könnyen nevelhető egy ilyen fiatal kutya, csak persze meg kell tanulni, hogy hogyan. Könyvek százait írták erről, itt, egyetlen hozzászólásban nem lehet rá válaszolni, főleg mivel semmit nem tudunk az ebről. Ha nem tudsz kutyát nevelni, akkor nagyon ajánlatos egy jó kutyasuli, olyan, ahol a problémákkal is foglalkoznak, nem csak a munkával.
2012. dec. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Magamnak kell megpróbálnom, az eddigi kutyáinkkal szerencsém volt, mert alapból nyugisak voltak. Kutyasuliba nem vihetem, mert a környéken nincs, GYES-en vagyok, pénz is kevés, meg nem tudnám hova tenni a gyereket. Tudsz esetleg valami jó könyvcímet mondani? A kutya valószínűleg beagle keverék. Elsősorban az érdekelne, le tudom-e szoktatni a tyúkvadászatról.
2012. dec. 22. 17:33
 3/11 anonim ***** válasza:

Határozott és hiteles tiltással le tudod állítani. Ha tudsz kutyát büntetni, akkor nincs probléma. A büntetés akkor hatásos, ha maximum 3-szor kell csak használni egy adott nemkívánatos viselkedésért. És büntetés alatt természetesen nem verést és egyéb fizikai bántalmazást értek, amit a kutya nem is képes értelmezni.

A Fennel könyveket tudom nagyon ajánlani.

2012. dec. 22. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a könyvcímet. Lenne még egy kérdés. Azt gondoltam, legközelebb pórázzal megyünk a tyúkok közelébe, akkor nem tud utánuk szaladni, de azért van annyi mozgástere, hogy lássam, ha meg akarja támadni őket. Szerintetek ez mennyire célravezető, vagy ezzel rontanék a dolgon?
2012. dec. 22. 17:47
 5/11 anonim ***** válasza:
54%
Először az alapokat kell megtanítani.Ül,fekszik,marad,gyere ide,lábhoz,itt jössz mellettem.Jutifalatkával határozott rövid szavakkal ugyanolyan hangsúllyal kell kiejteni a parancsszavakat.Pórázzal vidd oda a tyúkokhoz és amikor odaszaladna egy hirtelen apró rántással húzd vissza a kutyád és határozott hangon add ki a parancsot,hogy Nem szabad!Ide lábhoz!Ekkor adj egy jutifalatot neki és dícsérd meg.Majd többször sétálj vele a tyúkok körül,és ismételd meg ezt a visszarántást a parancsszóval és jutalomfalattal.Egy idő után elegendő lesz ha csak ráparancsolsz.Fontos hogy mindíg dicsérd meg.Ha már póráz nélkül odamegy hozzád akkor minden tyúkhajkúrászás alkalmával add ki a parancsszót és ha odamegy hozzád nagyon dicsérd meg.A lényeg,hogy sokat legyél vele a tyúkok körül,mert egy idő után megszokja őket.Még azt is teheted,hogy odaviszed az egyik madarat hozzá,és megsímogatod miközben szépen elmondod neki,hogy nem szabad bántani a tyúkot.
2012. dec. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább azt tenném, hogy megfogok egy tyúkot, odaviszem a kutyához és ha az bármilyen támadó magatartást is mutat, azonnal erélyesen tiltani. Ez egy pár napig menne. Később bevinném a kutyát a tyúkok közé pórázon vagy szabadon, de akkor persze szájkosárban és ha vadászó viselkedést mutat, azonnal nagyon erélyesen tiltanám, sőt már büntetném is, hisz már meg van a szabály, hogy a csirke tabu. De ezzel még csak azt értem el, hogy a jelenlétemben nem bántja a szárnyasokat. Utána jöhet az, hogy szájkosárban beengedném a madarakhoz én pedig a házból figyelném mi is történik. Persze ha már akkor vadászna, amikor elmentem a közeléből, azonnal vissza és menne a büntetés. De ha mindent jól csináltam, amíg lát, a tyúkok közelébe sem megy. A házból figyelek. Ha pár percet nyugisan elvolt, akkor visszamegyek, hatalmas dicséret, játék, stb. Majd másnap folytatom. Pár nap alatt kihúznám az időt 2-3 órára. Ha bármikor vadászna, azonnal rohanok ki és tiltom, büntetem. Ha már mondjuk 4-5 órát elvan a csirkék közt anélkül, hogy levadászná őket, lekerülhet róla a szájkosár. Ha anélkül is meg lesz az a néhány óra, onnantól nem kell tartani attól, hogy vadászna rájuk. Egyszer-egyszer persze előfordulhat, hogy próbálgatja a határokat és megint vacsinak nézi a csirkéket, olyankor ez súlyos következményeket vonjon maga után. Persze utólag soha nem büntetünk!
2012. dec. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a tanácsokat, azt hiszem, menni fog, mert szimpatikusak vagyunk egymásnak, és már most valamivel szófogadóbb, mint tegnap. Tudom, hogy sok türelem meg idő kell hozzá, de azt akarom, hogy jól érezze magát. Azt hiszem, fontos, hogy sose unatkozzon, mert minden érdekli, nagyon okos, de ha nem engedem, hogy jöjjön velem valahova, unalmában rongál. A másik kutyánk egy öreg palotapincsi, őt is úgy fogadtuk be, úgy látom, jó hatással vannak egymásra. Az öreg kicsit élénkebb, a kicsinek meg van kit nyúzni.
2012. dec. 22. 18:37
 8/11 anonim ***** válasza:

Nevelési tanácsokkal elláttak a többiek :)

Én kérdezném, hogy dokinál voltál már vele? Ha szerencséd van, chipes a kutyus és várja haza a gazdija!

2012. dec. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, voltunk dokinál, nem volt chipje, most már van. A vasútállomás mellett lakunk, és az összes elveszett kutya hozzánk jön be.
2012. dec. 22. 19:01
 10/11 anonim válasza:
wartburg353s nem lehet be engedni az összes kutyát hívj menhelyet mert tönkre fogsz menni ha csak etetsz egy csomó kutyust
2012. dec. 23. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!