Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3-4 hónapos kiskutyáról van...

Isten Keze kérdése:

3-4 hónapos kiskutyáról van szó. Általában elég nyugodt, játékos, de nem viszi túlzásba, azonban minden nap van egy időszak, amikor rájön az "5perc" és nagyon agresszív lesz. Vicsorog, ugat, nekem ugrik, erősen harap. És nem értem, miért van ez?

Figyelt kérdés
Tudja, hogy mit szabad, mit nem, máskor rögtön reagál a "nem szabad"-ra. Ilyenkor hiába minden. Próbáltam nem rászólni, észre sem venni, ez is hasztalan, ugyanúgy folytatja, és már tényleg nem játék, fájdalmat okoz. Az egyetlen megoldás, hogy berakom a szobába egy 15-20 percre, lenyugszik, utána semmi baj nincs vele. Sokat foglalkozunk vele, sétáltatjuk, játszunk sokat, nincs figyelem hiányában. Mit gondoltok, miért lehet ez? Nagyon szeretném megoldani ezt a problémát, a mi és az ő érdekében is.

2012. dec. 23. 18:27
 1/8 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem csak játék? Ilyen fiatalon még a kutya nem tudja, mitől okoz fájdalmat és mitől nem. Erre ki kell alakítani egy gátlást benne, ezt meg kell neki tanítani. A kölykök főleg, de minden kutya játék közben ugyan ezt csinálja, rengeteg játszik hangosan, ugatás, morgás közben. A harapás, vicsorgás szintén beletartozik a játék kategóriába is. Vagyis ha nem előzi meg semmi ezt a viselkedést, nem véd be játékot, eledelt és általában a privát területét sem félti, akkor ez bizony csak játék.
2012. dec. 23. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hm, a területvédésre még nem is gondoltam. Egy ideje a kanapéra szokott, sőt az ágyamba is be szokott mászni és ott alszik. Ma akkor csinálta ezt, amikor feküdtem reggel az ágyban, meg akkor, mikor a kanapén ültünk. Ezekszerint akkor valószínűleg azt gondolja, hogy az az ő területe, és mi megsértjük azt? ... Valami tipp, hogy szoktassam le róla? Vajon ez az 'elkülönítős' megoldás jó lehet?
2012. dec. 23. 18:45
 3/8 Zsolt75 ***** válasza:
45%

Én az enyémnek kiskorába megfogtam a nyakát és picit lenyomtam a földre.(természetesen nem okoztam fájdalmat neki és nem durván tettem) Úgy hallottam, hogy ilyenkor érzi, hogy legyőzték és elfogadja falkavezérnek a másikat.

Esetleg próbáld meg. Persze a miértet nem tudom...

2012. dec. 23. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tekintélyt kell szerezned.

Ülj le a kanapéra vagy az ágyra és mikor fel akar menni, tiltsd le róla, zavard el onnan -már ha valóban területvédésről van szó. Nagyon ajánlom hogy egy jó kutyasulit keress és legalább oviba járjatok, ott az oktatók majd tudnak adni pontosabb segítséget is ebben. Csak így, látatlanban azért természetesen nem tudjuk milyenek is a kutya reakciói, valóban kellenek-e már dominancia gyakorlatok.

2012. dec. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát kösz a válaszokat, szerintem tényleg erről a területvédéses dologról van szó. Csak az a baj, hogy nehéz, mert a család 2 tagja hiába tiltja le a kanapéról, ha a többiek felengedik... sok tanulnivalónk van még mindenkinek... Remélem sikerül megoldani majd valahogy.
2012. dec. 23. 18:58
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem kell a kanapétól teljesen elválnia. Még jobb, ha kialakítotok egy szabályt, hogy ti döntitek el, mikor mehet fel és meddig maradhat ott. Vagyis jobb, ha csak engedélyre mehet fel és le is kell mennie, ha mondjátok. Így a családban sem lesz akkora konfliktus ebből. A lényeg, hogy ne azt gondolja, hogy minden az övé.
2012. dec. 23. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Zsolt75 ***** válasza:
Lehet a családtagokon kellene kezdeni a dominancia gyakorlatokat :-))))
2012. dec. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
NEKEM IS EZ VAN!Nekem is van egy 2-3 hónapos toy uszkár kiskutyám (kislány) rá is rászokott jönni az "5 perc" ilyenkor ő is durvább harapdálja a kezem tépi a lábamról a zoknit rágja a hajam stb.Mikor beadták az első oltását rákérdeztünk erre és ezt mondta: 2 választás van: ELSŐ:Azért mert lehet hogy ahol született a testvérei piszkálták vagy kevesebb tejet kapott az anyukájától esetleg ezzel védekezik... MÁSODIK: A kutyák soha sem alszanak mélyen (már amikor) még az óra kattogását is hallják alvás közben. Lehet hogy ilyenkor játssza ki magát egy kicsit... (mert ugye ilyenkor még az utcára elvileg nem lehetne őket kivinni 4 hónapos korig bent vannak a házba nem szaladgálnak és valahogy nekik is lekel tenni a feszültséget) REMÉLEM tudtam segíteni valamenyit ja és még valamit megjegyzek halkan "minden kutyában benne van a kiskirály de az ördög is"
2012. dec. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!