Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát válasszunk?

Milyen kutyát válasszunk?

Figyelt kérdés
Kertes házba szeretnénk egy kutyát ami jó házőrző,jelez,ha jön valaki,viszont nyugodt,könnyen nevelhető és szereti a gyerekeket.
2009. aug. 24. 12:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
Én a mudit ajánlom. Remek házőrző, magyar kutya és különleges, nagyon könnyen tanul, energikus nagyon, de képes a lábadnál feküdni egy hétig ha te azt akarod. A családot szereti de az igazi gazdája csak egy ember, a gyerekeknek meg kell mondani hogy ne nyúzzák csak simogassák szépen.
2009. aug. 24. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Ja és még annyit a mudról, hogy imád kint lenni, kint is tarthatod mert szereti, csak sokat kell vele kint lenni, de ez mindig igaz. És a szőre nagy de nem kell nagyon ápolni, nyírni tilos, fésül, fürdetni csak ritkán.
2009. aug. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Én a bernáthegyit ajánlom. Imád a gyerekekkel játszani,és nagyon jó házörző. Nekem is bernáthegyim van.
2009. aug. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
52%
Abszolút a labradort tudom ajánlani!! És igenis jó házőrző: minden kis neszre figyel, ugat, éber, éjjel nem alszik. Nappal inkább. A gyerekeket imádja, a családi kirándulások alkalmával összehozza a családot, mi úszni is visszük, mert megveszik érte:)) Persze ez a mi labinkra igaz, szóval ha ezt a fajtát választod, gondosan válaszd ki, mert vannak ideggyenge kutyák pl., meg ez a fajta alapból hízékony, szóval mindennapi sétát igényel sok törődéssel. Remélem segíthettem.:)
2009. aug. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
57%

az ár ,és a fentartási költség sem mellékes .

egy bernáthegyi, vagy moszkvai őrkutya,esetleg leonbergi ,etetése, gyógyszerezése , állatorvosi költségei magasak !( csonterősítő, étrendkiegészítő vitaminok ,stb )

szerintem egy családi kutya lenne a megfelelő választás, kérdés menyi időd van a kutyára, sétákra stb.

berni pásztor- golden retriver - labrador ( 25-45 kg közötti testsúly ,nyugodt ,kiegyensúlyozott, gyermekszerető, könnyen taníthatóak, csak nem birják egyedül !foglalkoztatni kell, nevelni, játszani velük , és családtagként kezelni.

( ja ,és a kertnek annyi :))

viszont ha nincs időd és energiád ? a csengőt és a kamera rendszert nem kell sétáltatni :)

és olcsóbb mint a kutya .

2009. aug. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
78%
A németjuhászt ajánlom az enyém 3 éves, nem kapott semilyen kiképzést, csak én tanítgattam ÉS MONDHATNI MEGMENTETTE AZ ÉLETEMET egy betörővel szemben, nagyon okos kutyák, gyerekeket imádja
2009. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!