Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaffnál mikor azt mondják...

Amstaffnál mikor azt mondják gyenge idegrendszerű (ha nem tenyésztőtől veszi valaki a kutyát) az akkor is igaz ha nem jön vissza rángat a séta közben rám ugrál harap? 2 hónapja járunk iskolába most 9 hónapos de semmi eredmény.

Figyelt kérdés

Egyszerűen már nem tudok vele sétálni mert annyira húz hiába billentem meg rántom vissza fordulok vissza semmi.harapdál ugrál.Max 2-3 másodpercig utána újra kezdi:((

Lehet ha tenyésztőtől veszem ott azoknál a kutyáknál nem fordul elő ennyire önfejű kezelhetetlen kutya


2012. dec. 24. 13:23
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ez nem ideggyengeség, hanem neveletlenség. Keress egy olyan kutyaiskolát, ahol téged tanítanak meg falkavezérnek lenni, meg kielégíteni a kutya igényeit.
2012. dec. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Ez nem idegrendszer dolga. Hiányos nevelés. Nem megfelelő az iskola, ahova jársz, vagy te nem tudod megfelelően használni a tanultakat.

Ha tenyésztőtől vetted volna, akkor is nevelni kellene azt a kutyát is megfelelően.

2012. dec. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Kellett neked terrier...
2012. dec. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Hibátlan az idegrendszere, és nagyon okos is, pontosan jól tudja, hogy lehet veled szórakozni!

Egy terriernek falkavezérre van szüksége, nem nyámnyilára!

Nehogy megüsd vagy ilyesmi! Nem arra értettem!

2012. dec. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Keményen fogjuk főleg párom Tőle tart de tőlem nem.

Az az igazság kiskorában sokszor rá hagytam sokat mikor 10 hetesen harapdált játékból meg ilyenek nem volt szivem rá ütni mert hát ugye szegény kiskutya szöveg meg minden.Nem tudom annak tudható e ez be de a párom kemény volt már anno is vele és van, hogy nála is feszíti a húrt.

Valószinű az iskola lesz ami nem jó én mindent úgy csinálok ahogy ott.

Ez kn.4 hónaposan kezdődőtt nála.Mikor ül fekszik pacsi szót tanítottam neki már folyamatosan ugrált közben nem nyugodott le mikor pacsit kértem rám ugrott elszaladt...:((

Nagyon aranyos meg minden de olyan mint egy kis energia bomba reggel 6 kor elkezd szaladgálni és este 8 ig nem áll meg le föl játszik a másik kutyával

2012. dec. 24. 21:33
 6/20 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell, hogy tartson tőletek a kutya, bőven elég, ha tisztel.
2012. dec. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
A leírásod szerint nem az iskolával lehetett a baj, hanem veled. Mégis...egy 4 hónapos kutyától elvártad volna, hogy szépen, nyugodtan leül a popójára, ha te tanítani akarod?
2012. dec. 24. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Sok videót láttam ismerősök körében ahol már egy 4 hónaposnál kisebb kutya is sokkal türelmesebben csinálta , várta végig a feladatokat meg egyebeket a kutyámban sajnos már akkor látszott, hogy valami nem a " normális " :(

És ahogy nőtt úgy erősödött ez benne sokan azt mondják az évek múltával le fog nyugodni hát nem tudom.Tudom , hogy minden kutya más de az enyém aztán túlszárnyal minden kutyát egybe véve.

Séta közben mikor már rá ordítok, hogy lassan abban a pillanatban össze húzza magát lefekszik a földre bárgyú szemmel rám néz de ahogy elindulok újra húz.

Tudom most már, hogy 3 hónapos korától kezdve keményebben és jobban kellett volna nevelni biztos ez a baj de most már késő:(A kiképző azt mondta elég önfejű főleg, hogy kan és ennél több baj lesz vele csak tudjam:((

2012. dec. 24. 21:56
 9/20 anonim ***** válasza:
Mennyit van mozgatva az a kutya? A leírtak alapján simán lehet, hogy keveset dolgozik, pedig tele van energiával, úgy nyilván nem tud koncentrálni. Nem véletlenül népszerű a staffok körében a súlyhúzás meg a többi megerőltető sport, sokuknak erre van szükségük ahhoz, hogy kezelhetőek legyenek.
2012. dec. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Hát napi 1 szer tudok vele elmenni 1 óra sétára ekkor szaladgál a többi kutyákkal játszik de ennyi mivel még korai még állítólag így nem nagyon mertem vele súlyt húzatni vagy ilyenek.

Labdázni nem szeret nem érdekli van egy kötele amit nagyon szeret húzni azzal szoktam vele játszani úszni nem tudom szeret-e mert még nem próbáltuk de jövőre kifogjuk.

Bicaj mellett is korai még futtatni.Így mást nem tudok ami lefárasztaná mindene a futás azt látom és a csavargás

2012. dec. 24. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!