Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetne leszoktatni...

Hogyan lehetne leszoktatni arról, hogy séta közben elrohanjon?

Figyelt kérdés
Az a bajom, hogy elkezdtem megtanítani a kutyámnak, hogy sétáljon mellettem mikor mondom neki és tök jól megy neki, de amikor elkezdenek ugatni rá a kutyák elkezd rohanni vagy összekap velük (a rohanás gyakoribb). Mit csináljak?

2012. dec. 9. 16:43
 1/6 gumilabda válasza:
Ha van olyan pórázod amin van olyan gomb h ha lemyomod megfeszül, akkor nyomd le. H leszoktasd róla húzd vissza és szidd meg. Volt olyan mikor egy kicsit megütöttem és láss csodát leszokott róla!
2012. dec. 9. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Már több sétánál is leszidtam néha-néha kapott is egy kicsit, de (eléggé önfejű) nem szokott le róla. :(
2012. dec. 9. 16:58
 3/6 anonim ***** válasza:
Jól értem, póráz nélküli séta közben történik? Gondolom, csak úgy tud elrohanni. Én a tekintélyen és a kötődésen dolgoznék, minden szituációban el kell érned, hogy az legyen, amit mondasz, ne csak egy paprikajancsi légy a szemében. Addig én mindenesetre nem sétáltatnám póráz nélkül, és csak olyan helyen engedném el, ahol tudom, hogy vissza tudom hívni, és nem kap össze a kerítés mögött balhézó kutyákkal. Másik megoldás, mikor már kicsit nagyobb a tekintélyed nála, rákötni egy 5 vagy 10 méteres hosszú pórázt, és mikor el akar rohanni, rászólni erélyesen, illetve ezzel egyidőben megrántani a hosszú pórázt. Ezzel azt érezteted vele, hogy hiába nem vagy mellette, te 10 méterről is tudsz rá hatni.
2012. dec. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van rajta póráz csak amikor mellettem jön és elkezdenek rá ugatni a kutyák elkezd szaladni. És amikor leszidom a legközelebbi alkalommal újra és újra megcsinálja. De igaz az a cél, hogy elengedhessem és úgy is mellettem jöjjön.
2012. dec. 9. 17:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy pofonegyszerű probléma, szimpla pórázfegyelem. Abban a minutumban, ahogy a kutya a térded vonala elé kerül, határozottan, erélyesen fordulsz egyet, mész hátra 7-8 lépést, majd visszafordulsz. Ezt annyiszor csinálod meg, ahányszor kell, ha kétszer, akkor kétszer, ha tízszer, tízszer, ha százszor, százszor. Nem szidod le, nem jutalmazod, nem beszélsz hozzá, csak mindig betartatod ezt a szabályt, azonnal és mindig, amikor hibázik.
2012. dec. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Ki fogom próbáin.
2012. dec. 9. 17:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!