Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tegnap befogadtunk egy kutyát...

Tegnap befogadtunk egy kutyát a menhelyről.5 éves. Nem tud egy parancsot se, sétálni se. Hogy tanítsam meg a sétára? Milyen parancsszavakat tanítsak neki? /márha tanítsak/

Figyelt kérdés

2012. dec. 24. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából erre számíthattál menhelyi kutyánál, és minden elismerésem a tiétek, hogy egy 5 éves kutyust vettetek magatokhoz. :) Remélem sok boldogságotok lesz benne. Sétálni nem tudom, hogy tanítsd meg, mert az enyém még kölyök volt, amikor hozzánk került, így rászokott a pórázra magától... Szerintem a behívást mindenképpen tanítsd majd meg neki, ülni, feküdni, maradni és szerintem ennyi. De, ha szeretnéd még megtaníthatod pacsit adni és hasonlók. :)
2012. dec. 24. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Na hát sétálni azért biztosan tud :) Tedd rá a pórázt, és vidd, ez az alapeset, de ha leírod, hogy konkrétan mi a probléma, akkor valószínűleg konkrétabb segítséget is tudunk nyújtani ehhez. Tanítani meg azt tanítasz neki, amit akarsz, semmi nem kötelező. Majd úgyis rájössz, mire van szükségetek az együttéléshez.

Mondjuk így az ünnepekre pont nem szerencsés kutyát hazavinni, abba a káoszba, a díszek, a rengeteg kaja, a jövés-menés...

2012. dec. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm :)

Ha most nem hoztuk volna haza,akkor hamarosan elaltatják. :(

2012. dec. 24. 17:16
 4/7 anonim ***** válasza:
Menhelyről vagy gyepmesteri telepről való? Kevés menhelyen altatnak egészséges kutyát, ezért kérdezem, konkrétan egyet sem tudnék mondani. Egyébként csak türelem kérdése az egész és következetes nevelésé. Ha van rá módod, akkor vidd majd kutyasuliba. Egyébként Jan Fennel: Kutyapszichológia könyvének szabályrendszerével nagyon jó el lehet boldogulni normál esetben.
2013. jan. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Olvass Cesar Millant, 101 kutyatrükköt. Egyébként az alap parancsok az ültetés, fektetés, behívás, lábnál követés, illetve tiltó, megengedő szavak.
2013. jan. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kicsit biztosan nehezebben fog menni, mint egy kis kutya tanítása,nyilván ez függ a te kutyádtól is, de türelemmel, és idővel menni fog. :)
2013. jan. 27. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Hozzám is karácsony előtt került egy négy éves mentett kutyus, aki soha nem volt előtte tanítva, sétáltatva.

Két parancsszót ismert mindössze: Nem szabad, kifelé. Ebből már sejthetitek milyen jó sora lehetett....


Mostanra már ezeket tudja: ül, helyedre, marad, mellettem sétál, behívás, úttesten átkelés.


Azt hogy mellettem sétáljon póráz nélkül, csak néhány napja kezdtük el tanulni. Tegnap pont feltettem egy kérdést erről. Ebben én is leírtam hogy hogy csinálom, és kaptam nagyon hasznos választ is (3/6). Mind kettő működik. :) http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__3927940-hogya..

2013. jan. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!