Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most kaptam egy 12-hetes...

Most kaptam egy 12-hetes bernáthegyikiskutyát szukát. Kérem segitsen etetésitanácsokkal? Tenyésztéselkapcsolatos dolgokban kérném tanácsait?

Figyelt kérdés
2012. dec. 24. 22:23
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

A kiskutya tenyésztője nagyon pontos "használati utasítást " tud adni a kölyökhöz.

A tenyésztéshez pedig még túl korai hozzáfogni.

2012. dec. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Így van, beszélj a tenyésztőjével, ő tud mindenről felvilágosítást adni, arról is, hogy hogyan érdemes belefogni a kiállításozásba, hogy érdemes-e egyáltalán tenyészteni a kutyáddal, a szűrővizsgálatokat mikor érdemes megcsináltatni, hogy mindezek fényében milyen párt keress hozzá, satöbbi.

Ha nem tenyésztőtől van a kutya, akkor azt a tanácsot tudom adni, hogy ne szaporítsd, etetésével kapcsolatban pedig hogy vegyél egy nagyon jó minőségű tápot, ami a korának és a felnőttkori méretének megfelelő, és véletlenül se etesd túl, inkább legyen mindig kicsit sovány, mint dagi, nehogy rámenjenek az ízületei.

2012. dec. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
85%

Tenyésztés:

Törzskönyves a kutya?

-Igen: kérdezd a tenyésztőjét (de leginkább ne akard tenyészteni)!

-Nem: eleve kizárt a tenyésztés!


Etetés:

Jó minőségű nagytestű kölyök táp (Belcando, Brit, Josera, stb...) Készülj rá, hogy eleinte kb. havi 12 ezer forintról indul, majd 5-6 hónaposan már havi 20 ezret megeszik. Tenyésztővel, állatorvossal folyamatosan konzultálj, ezek mellé a tápok mellé általában más kiegészítő nem kell, kivéve talán a porcerősítőt (GF 600).


Szocializáció: kutyaovi!

2012. dec. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!