Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket kell biztositanom számára?

Miket kell biztositanom számára?

Figyelt kérdés

Van egy vemhes tacskom(keverék)egy nagyobb fajta szintén keverék kutyátol. Nem hiszem h gond lenne h nagyobb akitől vemhes lett.

Ivartalanitást nem szeretnék. Ha következőnek tüzel majd külön zájuk őket, csak most ezt szeretnénk kipróbálni. Előre is köszönöm a válaszokat!!!! ;;;;))))))



2012. dec. 26. 10:13
1 2 3 4 5
 11/46 anonim ***** válasza:
87%

Kedves többi válaszadó! Nektek most komolyan mi a célotok azzal, hogy egy 13 éves gyereket elhordotok mindennek? Ezzel pont az ellenkező hatást értek el, vagyis a gyerek csakazértis alapon szaporítani fog. Inkább normálisan el kellene magyarázni neki a dolgokat, hátha megérti. Szóval első dolog, remélem tisztában vagy vele, hogy a kutya bele is halhat az ellésbe, főleg hogy egy nagytestű kutya csinálta fel. Milyen érzés lesz látni, ahogy szenved a kutya azért, mert "ti ezt most szeretnétek kipróbálni"? Nem hangzik ez egy kicsit önzőségként? Másodszor: manapság nagyon nehéz akármilyen kutyának gazdát találni, egy több generációs, csúnyácska keveréknek meg egyszerűen lehetetlen. Aki keveréket akar, az elmegy a menhelyre, mert inkább megment egy kutyát, mintsem egy felelőtlen embernek segítsen. Mit teszel, ha születik 8-10 kiskutya és ebből jó esetben 3-nak sikerül gazdát találni? A maradék 6-7-tel mi lesz, elaltatjátok vagy mennek a menhelyre? Mert ennyi kutyát nyilván nem tudtok megtartani. Harmadszor: Tudod te mennyibe kerül egy alom kiskutya felnevelése? Egy császármetszés, amire nagy eséllyel szükség lesz a szülők méretbeli különbsége miatt 30-40 ezer forint, ezen felül be kell oltatni, chipelni, féreghajtani minden kiskutyát, ami olyan 15-20 ezer/kölyök, az etetésről meg az esetlegesen felmerülő állatorvosi költségekről nem is beszélve. És nyilván nem kérhetsz el értük semmit a gazdijelöltektől, hiszen akkor senkinek sem kellenének(mondjuk úgy se, ha te fizetsz, hogy elvigyék).

Szóval én azt mondom, ne legyél önző, gondold át a dolgot. A te kutyádnak és a meg nem született kölyköknek is úgy lenne a legjobb, ha még időben elvinnéd ivartalanítani.

Egyébként itt van a válasz amire vársz:

A szukának kell biztosítani egy elletőládát és idő jó előre beszoktatni az ellés előtt. A szobában, ahol a kölykök megszületnek minimum 25 foknak kell lennie, infralámpával kell melegíteni őket, mert különben kihűlnek. Az újszülött kölykök az első 2 hétben 24 órás felügyeletet igényelnek, nehogy a szuka agyonnyomja vagy bántsa őket, illetve figyelni kell, hogy mindegyik 2 óránként szopjon. Ha az anyakutyának nincs vagy kevés a teje, akkor kutyáknak készült tejpótló tápszerrel 2 óránként cumiztatni kell a kicsiket. 2 hetes kortól 2 hetente kell féreghajtani a kölyköket, 6 és 8 hetes korban oltatni, illetve 6 hetes kor után chipelni. 4 hetes kortól kezdheted etetni őket, tápszerbe áztatott prémium kölyöktáppal. 8 hetes korban kerülhetnek új gazdihoz(bár ilyen nem nagyon lesz), de ajánlott már születésükkor elkezdeni reklámozni őket.

2012. dec. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, hogy te is milyen egy értelmes ember vagy, te is csak azt a választ tudod értékelni, amit vársz, mégha az az igaz, amit kispalikee és a többiek írtak...menj és ismerkedj meg Prokco.-val vagy kivel, full egy szinten vagytok, ő is olyan okos, majd ad neked tanácsokat. Mi nem fogunk, mert ilyen f*rgek mint te nem érdemlitek meg!! "Szeretnénk kipróbálni" - atyaég ezen sokkot kaptam. Normális vagy ember????? Neked valamiféle szórakozás az, ha szenved a kutyád, és hogy szaporítasz???Ezért van ennyi agyatlan h*lye állatkínzó szaporító a világon, mert a szüleik úgy nevelték őket gyerekkorukban, mint Téged. Ahelyett, hogy az állatok szeretetére, védelmére tanítanák őket, és felvilágosítanák őket a mai kutyás világról, ami a szó szoros értelmében kutyavilág, ahelyett inkább támogatják őket, hogy "jólvan drágám, próbáld csak ki milyen egy kutya életét kockára tenni, olyan jó nézni, ahogy az óriási hasától moccani sem bír, a földön súrúlja a hatalmasra dagadt emlőit, és világrahoz szinte vele egyforma méretű korcs utódokat, akik később franctuggya hova kerülnek, mert az sem érdekel minket, kit hat meg, hogy valami hozzánk hasonló szaporjtó áldozatai lesznek, vagy 1m-es láncon tengeti az egész nyamvadt életét, vagy 2 hét után megunja a gyarek, és az utcára kerül...édesem, ez mind nem fontos, csak élvezzük, hogy szaporítunk, jól csináljuk, ilyen irányba kell fejlődnie a világnak! Legyen csak túltömve az összes menhely, altassák el csak százszámra a szegény sorsú szaporított, keverék kutyákat, akik senkinek sem kellenek! Milyen nagyszerűek vagyunk lányom!"


De úgysem érdekel ez Téged, amit írtam, mert csak nagyzolok az eszemmel...xD


12/L

2012. dec. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 A kérdező kommentje:
Elöször is szeretném ha a következő sorok nem tűnének cinikusnak szóval elöre is bocsánat ha ugy fog tűni. Bocsánatot kérek azért hogy kötözködtem veletek megértem a nagy kutyásokat h ők örökké védeni fogják a kutyákat. De szeretnék (ha kérhetek ilyet) hogy néha érkezenek normális válaszok is ma van 2-ik napja h ezen az oldslon vok ezek szerint ezt az oldalt nem nekem találták ki. Privibe irhatok még ha vm ( nem tudom mit ) csak ugy akartok kérdezni. Remélem megbocsátotok. Sziasztok ;).
2012. dec. 26. 11:35
 14/46 anonim ***** válasza:
Theia igazad van teljes mértékben, hogy nem a gyereket kell szidni, de ha már a szüleivel nem tudunk beszélni, valahogy meg kell értetni legalább a gyerekkel, hogy ez nem jó és nem helyes, amit csinálnak.
2012. dec. 26. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
Jó, egy kicsit túlzásba vittük, de engem nagyon fel tud húzni, ha ilyet hallok. És kérdező,ne írj ilyeneket, hogy bocsássunk meg, mert inkább a kutyától kéne bocsánatot kérned, és imádkoznod, hogy mindez jól süljön el!! Már ha egy felelőtlen szaporítás elsülhet jól is...
2012. dec. 26. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
75%

Már ne is haragudjon meg senki de biztos nem fogok normális hangnemben írni egy kis suttyó 13 évesnek akiről lerí hogy azt képzeli ő a világ közepe, tisztelet nulla az meg hogy a nyelvtan órákon figyeljen az meg csak álom marad. Felháborít mennyire el vannak szállva a mai tizenévesek a nagy semmire. És azért szakadt itt a cérna többeknél mert nem ez az első és sajnos nem is az utolsó kérdés ahol a nemnormális kérdező teljesen meg van róla győződve hogy teljesen jó amit csinál, vagy ha tudja is hogy rossz akkor lesz@rja. Már ott az internet ha egy csepp fáradságot venne és érdekelné a kutya sorsa kb fél óra alatt át tudná gondolni a dolgokat de neeeeeem. Azt hiszik annyira okosak de hogyha valaki esetleg megmerem kockáztatni hogy leírja hogy vigye ivartalanítani és na szaporítson mert így is másfél millió gazdátlan kutya van az országban akkor az azonnal bunkó és nehogy már más megmondja neki hogy mit tegyen.

Komolyan mondom én egy összetett teszthez kötném a kutyatartási engedélyt mert addig nem lesz rend az országban kóbor kutya/macska téren míg minden b@arom agyba főbe szaporíthatja a keverékeit.

Bocs de kicsit már kiakasztó ami ezen az oldalon is folyik.

2012. dec. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 A kérdező kommentje:
Majd az újvilágban az emberek nem fognak meghalni ( ha csak vm helytelenséget követnek el) de az állatok valoszinüleg igen de nem azért mert. Teremtő gonosz egyszerűen ez igy van rendjén. A szüleim nem kegyetlenek vagy h*lyék tudják mit csinálnak ebben biztos vok. A szüleim szeretnek nem okoznának csalodást nekem Es a testvéremnek. Egyszerüen ők tapasztaltak tudnák pár történetet is is leirni amiből ez kiderülne van állatal kapcs. is.
2012. dec. 26. 11:50
 18/46 anonim ***** válasza:
Jó, ezt a kommentet nem értem...
2012. dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 anonim ***** válasza:
100%
MIVAN???
2012. dec. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:

Beszélgess el egy állatorvossal. Ha valaki, ők biztosan tudják mi a jó a kutyának.

Egyébként szerinted miért lenne valakinek az az érdeke, hogy téged lebeszéljen valamiről, ami jó és nem árt a kutyának.

2012. dec. 26. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!