Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miket kell biztositanom számára?

Miket kell biztositanom számára?

Figyelt kérdés

Van egy vemhes tacskom(keverék)egy nagyobb fajta szintén keverék kutyátol. Nem hiszem h gond lenne h nagyobb akitől vemhes lett.

Ivartalanitást nem szeretnék. Ha következőnek tüzel majd külön zájuk őket, csak most ezt szeretnénk kipróbálni. Előre is köszönöm a válaszokat!!!! ;;;;))))))



2012. dec. 26. 10:13
1 2 3 4 5
 21/46 A kérdező kommentje:
Hogy lehet erről az oldalrol véglegessen letörölni ezt a kérdést ?
2012. dec. 26. 12:06
 22/46 anonim ***** válasza:
Sehogy :)
2012. dec. 26. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/46 anonim ***** válasza:

"csak most ezt szeretnénk kipróbálni."


Na, gratulálok!!! Ez aztán a felelős magatartás...... Remélem 6 hónaposan is a nyakatokon lesz az összes.....

2012. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 anonim ***** válasza:
82%

Tudom, most mindenki neked támadt... és tudom, mit érzel ilyenkor, nekem is kamasz gyermekem van.


De egyet meg kell értened: ezen az oldalon többnyire olyanok válaszolnak, akik szeretik az állatokat, és gyűlölnek minden állatkínzást... és amit Te teszel, az állatkínzás.


Olyan családban nőttem fel, ahol csak a haszonállatnak volt értéke. A kutya házőrző volt... ha kiszökött, és vemhes lett, vagy apám földhöz vágta őket, vagy anyám fojtotta őket vízbe. Én a húgommal meg bent zokogtam a szobában... nem kívánom neked ezt az érzést...


Azzal tisztában kell lenned, hogy a kutyád a méretbeli különbségekbe belehalhat! Igaz, a legtöbb esetben a kicsik az anyjuk születési súlyával jönnek a világra, és később nőnek meg, de gyakran előfordul az ellenkezője. És akkor igen, belehalhat...


A költségeket leírták korábban... ha feltételezzük, hogy túléli, és császármetszésre sincs szüksége... lesz 4-6 kiskutya (vagy akár több), ezek oltásai, chippel való ellátása (ezek nélkül nem adhatod tovább), ha csak a kötelezővel látod el, akkor is 7-8 ezer forint kölykönként. Öt kölyöknél ez akár 40 ezer lehet, és ez a minimum... ebben nincsenek benne a kombinált oltások, egyéb állatorvosi költségek.


20 ezerből már kijön a kutya ivartalanítása.


És nagy az esélye, hogy nem fogsz nekik gazdát találni!

Ha azok között lesz egy szuka, és egy kan, ami nálad marad... jövőre már két vemhes kutyával számolhatsz...


Ha szereted a kutyádat, ivartalanítod. Ha kínozni akarod, akkor elég neki egy láda szalma a kazánházba... a veszettség elleni oltások (kit érdekel, ha elpusztulnak valamilyen betegségben), és a chip... ha nem chipezteted be őket, kutyánként 15 ezer ft büntetésre számolhatsz...


És belenézhetsz a tükörbe, gratulálva ahhoz, hogy beléptél a felelőtlen, állatkínzó kutyatartók táborába!

2012. dec. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/46 anonim ***** válasza:

"Az se bizti h terhes. És ha majd sikerült eladni (ha lesznek kutyusok) majd irok.OK? Igen most ezt szeretnénk kiprobálni ne egy mondat alapján itélj meg vlakit."


ELADNI?????????? KEVERÉK KUTYÁKAT?????????? AMIKOR FAJTATISZTÁK SEM KELLENEK SENKINEK?????????????? ÖRÜLJ, OLTVA, CHIPEZVE (UGYE TUDOD, HOGY KÖTELESSÉGED LESZ EZ IS???) INGYEN ODA TUDOD ADNI MAJD VALAKINEK ŐKET!!!

2012. dec. 26. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 A kérdező kommentje:
Na jó. Csak h tudjátok leszidhatok a sárga földig hogy te b*dös állattkinzó, de egy a gond h a döntéseket nem én hozzom de csaj ennyi. Én csak a legjobbat szeretném majd nekik. Szerintetek feltetem volna ezt a kérdést ha álatkinzo vok? Elég értelmetlenül hangzik. Ívartalanitásra nincs pénz. ((((((aki olvasta a tabletes kérdést annak csak annyit harra sincs pénz csak ugy megkérdeztem, remélem ezért nem akartok lehordani a sárga földig ))))));)). Sziasztok. Továbbá várom a leirt szavaim kiforgatását. Többet nem irok kérdést erre az oldalra.
2012. dec. 26. 13:39
 27/46 anonim ***** válasza:
100%
De ha ivartalanításra nincs pénz, hogy lesz a kiskutyák ellátására? Mert az sokkal drágább. Vagy majd földhözcsapkodjátok őket?
2012. dec. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 anonim ***** válasza:
100%

Aha értem... Ivartalanításra nincs pénz, de ellésre van? Ne is haragudj kedves kérdező, de ez egy kissé paradox. Nyilván 13 évesen nem vagy tisztában vele, mennyibe került 1 kutya tartása, nemhogy 5-6-é de teljesen mindegy, mert akkor most én csak úgy szívességből közlöm veled, hogy az ivartalanításból olcsóbban jöttök ki, mint az elletésből. Mert a kiskutyákat etetni kell, oltatni, féreghajtózni, chipezni, és persze ha normálisan akarnátok csinálni ezt az egész ellés dolgot, akkor a tacsidat el kéne vinni ultrahangra állatorvoshoz megadott időközönként, hogy minden rendben menjen az ellésnél.

De nyilvánvalóan álmodik a nyomor, mert ti csak leelletitek azt a szerencsétlen szukát, aki bele fog pusztulni a fájdalom és abba az anatómiai gátba, ami a kutyád medencéjét pici tacskók kihordására tervezte, nem pedig középtermetű keverékekére de NYILVÁN ezt a te nagyon okos és ÁLLATSZERETŐ szüleid tudják, azért is támogatják ennyire az elletést.

Mindezek tudatában és logikus levezetéseképpen csak jelezném, hogy a tacsidnak NEM LESZ ALKALMA következőre tüzelni, mert bele fog pusztulni az ellésbe, de ha nem is pusztul bele, roncsolódni fog a méhe meg a hüvelye, ami természetesen nagyon fog fájni neki és szenvedni fog tőle, majd így vagy úgy de az állatorvos azt fogja mondani, hogy a kutyát ivartalanítani KELL.

Természetesen ez az egész procedúra és az emberi ostobaság miatti módszeres KÍNZÁS téged és a te drága sokat tapasztalt szüleidet nem érdekli, MERT "ti ezt most ki akarjátok próbálni." Hát GRATULÁLOK! Kínoztasd a kutyádat csak azért, mert te kíváncsi vagy arra, hogy túléli-e az ellést vagy nem, és ha túléli és a kiskutyák is túlélik, akkor milyen érzés keverék kölykökkel elárasztani a menhelyeket, meg az "országot", mert az olyan hű de nagylelkű és szuper dolog... Tudod te mit jelent pusztán egy ivaros, törzskönyv nélküli, keverék kutyát odaadni vagy eladni bárkinek is, aki minimum olyan ostobasági szinten áll, mint te? Nem EGY KUTYÁT, HANEM MINIMUM HATOT!

Hadd vezessem le neked. Elajándékozol egy ivaros, teszem azt szuka kölyköt egy 'állatszerető' de legalább olyan szűk látókörű ismerősödnek, mint te magad vagy. A kicsi felcseperedik, hozzánő a családjához, és mindenki megszereti. Aztán elkezd tüzelni, jönnek a kanok, sorakoznak az ajtónál, vagy nem is kellenek a kóbor kutyák, a család úgy dönt, hogy jaj de aranyos ez a kutyus, fedeztessük be, hadd legyenek kiskutyái. Akármelyik következik be, azaz a, a kóbor kutyák felcsinálják vagy b, a gazdik viszik el pasizni, a szuka elleni fog. Teszem azt ötöt. Azokat is felnevelik, elajéndékozzák, azoknak is lesznek kölykeik és az ő kölykeiknek is lesznek kölykeik, és így tovább, és ez így mind nagyon szép, csak egy bökkenő van, az pedig a MENHELYEK!

Van fogalmad arról, hány gazdátlan keverék, de nemcsak keverék, NÉHOL FAJTATISZTA kutya várja azt, hogy örökbe fogadják??? Hány kutyát altatnak el HETENTE csak azért, mert a többinek NINCS HELYE a menhelyeken?

De felejtsük el a menhelyeket, anélkül is kegyetlen, önző dolgot csinálsz/tok, hogy a többi kutyával törődnétek. Mert A SAJÁT, EGYETLEN, DRÁGA TACSKÓTOKAT HASZNÁLJÁTOK KÍSÉRLETI NYÚLKÉNT! Hogy lehet valaki ennyire felelőtlen? Nem érdekel, hogy MINDENKI ELMONDTA mik lesznek az ellés KÖVETKEZMÉNYEI? Nem fogod fel, hogy a kutyád BELEPUSZTULHAT? VAGY EZ NEM SZÁMÍT?

Olyan nincs, hogy nem te hozod a döntéseket. Én nem egy embert győztem már meg arról, hogy nem kell a kutyáját szaporítani, az ellés és a fedeztetés fájdalmainak kitenni, pedig semmi közöm nem lenne hozzá. Te miért nem bírsz rendelkezni a saját kutyádról, és leülni a szüleiddel, megbeszélni velük, hogy nem, anya és apa, az ellés nem lehet megoldás, mert bele fog halni a kutyám? Ezt miért NEHÉZ megtenni?

Olyan pedig nincs, hogy az ivartalanításra nincs pénz. Ha az elletésre van pénz, akkor az ivartalanításra is van. Ha haldokolna a kutyád és műtétre szorulna, hagynád szenvedni, mert nincs pénz az operációra? Az ilyen miért vállal egyáltalán kutyát???

2012. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/46 anonim ***** válasza:

Hát az egész úgy kezdődik, hogy fedeztetés előtt újraoltás, akkor is, ha az éves oltások meg voltak. Kombi+herpesz elleni. Aztán a fogantatástól kezdve jó minőségű kölyöktáp, 4 hetente féreghajtás. Félidőben ultrahang, szülésnél készenlétben az állatorvos, ha kellene császározni, tudjon segíteni. Elletőláda, fehér, 90 fokn mosható textilek, infralámpa. A kölyköket 4 hetes koruktól el lehet kezdeni áztatott kölyöktáppal etetni, ilyenkor van ideje az első féreghatásukra, aztán két hetente ismételni kell. 6 hetesen parvó elleni oltás, 8 hetesen kombinált oltás és chip az összes kölyöknek.


Ez nagyságrendileg a kölykök számától 150-200 ezer forint, hogy aztán elajándékozd ingyen a kölyköket. Végülis csak minden második kölyök tacsikeverék a menhelyen, úgyhogy biztos könnyen fog menni a gazdikeresés.

Ha mégsem, akkor 10 hetesen, és 12 hetesen is féreghajtás, oltás.


Imádom az ilyen embereket, akik életekkel játszanak... Kipróbálni... Én is lehet kipróbálom, hogy fel tudok-e nevelni egy gyereket, aztán ha mégsem, hát istenem, így járt.

2012. dec. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
100%

Nézd csak:

[link]


Csak ezen az oldalon 303 gazdára váró tacskó és tacskó keverék kutya van, aki gazdit keres...

Miért kell, hogy 3013 legyen? Mi értelme van?

Igen, csodálatos dolog kölyköket nevelni, gyakori a menhelyeken a néhány napos kölykökkel bedobott szuka, velük lehet gyakorolni, ők már megszülettek. De miért kell hagyni, hogy megszülessen még néhány, és elvegye az életet a többi, már megszületett kutyától? Mi értelme ennek?

2012. dec. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!