Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztőtől harapós kutya....

Tenyésztőtől harapós kutya. Mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Vettünk egy növendék kutyát tenyésztőtől amit direkt úgy kértem hogy gyerek mellé lesz tehát szelíd legyen. A szerződés olyan hogy elővásárlási joga van a tenyésztőnek ha nem él vele írásba adja s úgy adhatom tovább másnak. Állítólag nem volt ilyen előtte a kutya de nem baj vigyem vissza a felét fizeti ki. A kutya 4x harapott két hét alatt. Férfiaktól nagyon fél és ezért ahogy hozzá nyúlnak harap. Mindig ismerőst tehát nem nem mondható hogy azért mert nem ismerte. A kislányomat meg féltem mert vele sem játszik. Hogy adhat valaki így egy kutyát??? Nem járna nekem vissza rendesen az ára? Hova fordulhatok ezzel?

Tudom idő és foglakozás de most nem ez a része érdekel hanem a gyerekem biztonsága és hogy ilyen dologgal ne verjenek át, nem csak engem mást sem.



2012. dec. 26. 19:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
12%
Pontosan milyen idős a kutya? Minek vettél olyan kutyát, amivel rengeteget kell foglalkozni és még akkor se fog lefáradni rendesen? Mit jelent számodra az, hogy megharap? Nem meglepő, hogy egy ilyen kutya teljesen megörül, ha nem foglalkoznak vele napi TÖBB órát, ami futást, sétát és AGYI feladatokat takar. Ez a kutyafajta nem arra van kitalálva, hogy kussban üljön a sarokban.
2012. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
43%

Azért ha a kutyának idegrendszeri gondja van, az nem feltétlenül csak a tenyésztő hibája! Könnyű kimondani, hogy az már nem tenyésztő, hanem szaporító, de ez miért is törvényszerű? Az én egyik kutyám tart minden idegen, nyüzsgő helyen, a nagyobb, ismeretlen zajoktól és bizonytalan az idegenekkel. Idegileg gyengébb, pedig fokozottan ügyeltem a megfelelő szocializációra pont emiatt. Mégis az apja IPO III-as, SchH II-es vizsgás, az anyja BH III-as, HPO I-es, mind a kettőnek jó idegrendszere van, ahogy a tesóknak is, a kutyám mégis sokkal érzékenyebb lett. Ettől függetlenül mi is versenyzünk, de a tenyésztésbe természetesen nem vonom be.

Nem kell azonnal a tenyésztőt elítélni egy viselkedés zavarért, ami a tőle származó egyik kutyánál előjött.

2012. dec. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Még mindig az a kérdés hogy hol tehetek lépéseket. Kihangsúlyoztam hogy gyerek mellé lesz. Azt mondta nyugodtan ott is vannak gyerekek. Örül ugyan a gyereknek de nem játszhat vele, igazából semmit nem játszik. Sétálunk megyünk elég sokat találkozik kutyákkal gyerekekkel amúgy meg csak fekszik ha itthon vagyunk. Ha egyedül marad megbolondul hiába sétából jöttünk meg. Többször megyünk dolgát elintézni és van 1-1,5 órás séta és egy kb 3 órás meg klikkerel tanítom. Nem hiszem hogy más többet foglalkozik a kutyájával. Amikor hazajött idegig volt vágva a körme, vérzett több is amikor a betonon topogott sokat, fésülésnél kiderült hogy a farka el van törve és kifelé van hajtva hogy felkunkorodó legyen a farka vége. Két hete van nálunk, elég sokat tanult mert semmit nem tudott, felugrált ezt már elég jól elhagyja kerítésnél agresszív a kutyákkal (amúgy nem) már ez is elég jól kordában tartható. Új nevet kapott erre hallgat, hívásra jön,ül, lassan, megállsz, tovább ezeket már tudja.

Szívem szerint nem adnám oda vissza mert meggyőződésem hogy bántották,ha másnak adnám akkor a fajtamentőkhöz de azért vettem kutyát mert azt szeretnék és nem két kutyát szeretnék venni hanem egyet. Nem tudom mennyi idő míg helyrejön és megbízhatunk benne.

2012. dec. 26. 21:53
 14/20 anonim ***** válasza:
Szakemberhez mindenképp vidd el, keress egy jó sulit, ahol tudnak nektek segíteni ezekben a problémákban. És próbáld a tenyésztőre terhelni ennek a költségeit.
2012. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%
Ha így foglalkozol vele és a kutya ennyire tanulékony, akkor szánj rá időt, hogy megszokjon benneteket. Várj még azzal, hogy a gyerek játsszon vele. Igazán kevés időt töltött még el a kutya egy új helyzetben. Nyárra már nagyon elképzelhető, meg tudod tanítani a kutyának és a gyereknek is, milyen az együtt játszás.
2012. dec. 26. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az, hogy otthon nyugton fekszik még normális dolog is lehet. Ha a falkavezető nem vezényel akciót akkor a legtöbb kutya simán átszunyókálja a napot.

Komolyan harapott vagy csak csipkedett? Mert sajnos az a tapasztalatom, hogy a borderek sokszor csipkedéses "tereléssel" vezetik le a feszültséget.

2012. dec. 26. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
60%
Nem is tudom, mit mondjak. Egy éves keverék kutyát hoztam el a nyáron luxus menhelyről, nem törzskönyves, nem tenyésztőtől. De! Két hetet adtak, hogy ismerkedjek vele, bár már második alkalommal lelkesen üdvözölt. Elhoztam. Egyetlen dologban volt gond: kapkodott a kezemhez, ha az edényéhez értem. Ma már ezt sem teszi, elfogadta, hogy én vagyok a falkavezér. Habkönnyű eset. Előző kutyánk az Illatos útról elhozott fél éves erdélyi kopó volt, akiről itthon derült ki, össze volt verve! Támadott zöld kabátra, csizmára, seprűnyélre, belekapott a kezembe többször is. Aztán rájött, hogy nálunk házőrzés a dolga, senki sem bántja. Megnyugodott, 12 évig élt mellettünk, nagyon megsirattuk, amikor elment örökre. A tieddel is ez lehet a gond. Ütötték-verték, méghozzá férfi lehetett a tettes. Ezért támad, ezért agresszív, ő csak védekezik, rossz emlékei vannak, ha megnyugszik (nálunk ehhez fél év kellett), nem lesz nála hálásabb, hűségesebb kutya.
2012. dec. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Haladtok a kutyussal?
2013. márc. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Haladunk. Még fél egy-egy férfitól de már nem harap. Kicsit szokott a kislányommal is játszani elég engedelmes már persze segítséggel értük el ezt, hétvégenként kiképzőhöz járunk. Még egyedül nem tudjuk hagyni akkor megbolondul, őszig van ideje ebbe is beleszokni . Most sajnos műteni kell ocd de tök korrekten állt hozzá a tenyésztő.
2013. márc. 10. 23:17
 20/20 anonim ***** válasza:
Kedves 12-es, de bizony el lehet ítélni, főleg ha valaki úgy megy oda, hogy gyerek mellé keres kutyát!! Ne akard már kimosni azt az illetőt, ilyen helyre nem ad normális, tisztességes ember ilyen kutyát! Ha valaki jelentkezik és magától esetleg nem mondja, akkor kikérdezem a körülményeiről, és annak megfelelően próbálom irányítani melyik lenne a számukra a legjobb..... Ha konkrétan tudom egy kutyáról, hogy komolyabb szocializációt igényel valami miatt, akkor először rendbe teszem a fejét és csak utána keresek neki gazdát.....
2013. márc. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!