Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legkisebb fajta?

Melyik a legkisebb fajta?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy olyan kutyát ami felnőtt korában is akkora marad mint amikor megszületett. És még annyi kérésem lenne, hogy ne csivavát irjatok naon ijesztőek meg csontosak. À.... borzasztoak.

2012. dec. 28. 10:31
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Az olyanok miatt hozták létre az édes-kedves szaporítók a "mini" és "extra mini" yorkikat, mint te, kérdező...


Akuminak meg igaza van :D

2012. dec. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél kocsiba való bólogatós kutyát, abból is a kicsit. Nem sz@rik, nem pisál, nem kér enni-inni, nem kell oltatni, nem vedlik, nem lesz büdös, nem kell fürdetni, akkora marad örökké, mint amekkorának "megszületett" és max 1000 Ft. Egy kutya eszik, iszik, sz@rik, pisál, vedlik, fürdetni kell, beteg lehet, oltatni kell, fáreghajtózni kell, sétálni kell vinni, és ha már az ilyen kis izékre buksz, akkor 100ezer forintnál kezdődik.
2012. dec. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A legkisebb fajta - bár kérted, hogy ne írjuk - a csivava. Ezen kívül ár leírtak előttem néhányat: yorki, pincser, törpe uszkár, tacskó, máltai selyemszőrű. Én írnék még pár kistestűt: majompincs, griffon, cavalier, pomerániai vagy német törpespicc, welsh corgi, pekingi palotapincsi, cairn terrier, norfolk terrier, mopsz, king charles spániel, kínai kopaszkutya, japán pincsi, olasz agár, bolognese, havanese, papillon, shih-tzu, kis oroszlánkutya. Hirtelen ennyi jutott eszembe, de van még sok. Ez mind kistestű, bár nem annyira, mint amennyire te szeretnéd hogy legyen, de nézd meg őket, ha valóban szeretnél kutyát. Mind beszerezhető Magyarországon is, de egyik sem olcsó. A csivavával viszont nem tudom, mi bajod. Ijesztő meg csontos? Akkor csontos, ha nem adnak neki ennivalót és éhezik. Egyébként olyan, mint a többi kutya. Ha a rövid szőre miatt gondolod ezt, van belőle hosszúszőrű is: [link] Most ez neked komolyan ijesztő? Én nem vagyok oda a kistestű kutyákért, nekem egy kutya a németjuhásznál kezdődik (mármint annak a méreténél), de azért ezek is aranyosak.

A kérdésedre válaszoltam, most én kérdeznék valamit: jól átgondoltad, fel vagy készülve egy kutyára? Mert én úgy látom, nem. Nem kötekedni akarok, de kutya nem egy tárgy. Ne vegyél csak azért, mert aranyos. Rengeteg gond van vele; sétáltatni kell naponta többször, lefárasztani rendesen, etetni, ápolni, orvoshoz vinni. Nem olcsó mulatság az állatorvos akkor sem, ha az ég világon semmi baja a kutyádnak. Akkor is oltások kellenek, chip stb. Arról nem is beszélve, ha megbetegszik.. Ha már a kutya megvételénél az első szempontok között tartod az árát, akkor mi lesz később? Gondold át, hogy egy kutyát nem dobhatsz csak úgy el pár hét után ha megunod, vagy rájössz mennyi gond van vele. Miért akarsz minél kisebb fajtát? Mert most az a divat, hogy berakod a táskádba dísznek? És ha 1 év múlva majd a nagy kutya lesz a divat már nem kell? Ha tényleg köze nincs ehhez, egyszerűen csak ezt tetszik neked, akkor elnézést. De akkor is gondold át, hogy valóban ez kell-e, illetve valóban kell-e neked? Mennyi idős vagy? Ha lesz egy kutyád, valóban a tied lesz, te fogod fizetni mindenét, te gondoskodsz róla, vagy a szüleid? Kérlek gondold meg jól, ha befogadsz egy kutyát, egy életről döntesz. Jobban mondva nem is egyről, hiszen nem csak a kutyád élete lesz más, hanem a tied és a családodé is.

2012. dec. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Valoszínűleg nem is engednék meg a szüleim, hogy vegyek, mert már amúgy van két kutyánk. Igen, naon nagy hülyeséget irtam a kérdés alá. Egyszerűn csak arról van szó , hogy a tesom az interneten megmutatta a világ legkisebb kutyáját és olyan ari volt, hogy megakartam nézni, hogy lehet-e esetleg kapni. És köszönöm a válaszokat.
2012. dec. 28. 18:27
 15/22 anonim ***** válasza:
Kisebb korodba már volt plüsskutyád? Jujj. behalok.xdd
2012. dec. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

A kérdésre a válasz: csivava. A csivava a legkisebb kutya, rosszul fejezted ki magad. Ugyanis erre a kérdésre a válasz a csivava.

Kistestűek: törpeuszkár, törpetacskó, westie, yorkie, bichonok, spiccek és még több terrier is.

2012. dec. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
0%
mini mini yorki tényleg létezik ilyen van a normál van a mini és van a minimini akkora mint a westiem feje és nagyon cuki :) néz utána,de a menhelyeken is lehet találni néhány nagyon picuri ebet
2012. dec. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Hülyék, na azok léteznek drágám (te vagy az élő példa), de nincs sem mini, se extramini, se semmi más! 1, azaz EGY méret van, akkor is, ha a s3ggedet a földhöz vered!
2012. dec. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Nem vagyok hülye nekem a kutya gazdája mondta,és azért hittem el mert a kutya tényleg olyan pici volt.Ha a gazda ezt mondta én elhittem végülis ő kutyája.Lehet hogy őt vágta át a tenyésztő,én nem tehetek róla
2012. dec. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az egy méreten aluli yorki volt, nem mini.
2012. dec. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!