Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 1 éves Labradorom...

Van egy 1 éves Labradorom meglehet még nevelni valahogy? FONTOS

Figyelt kérdés
Az a baj hogy mindig ugrál mindenkire és ez sáros időben elég kellemetlen ,ha szolok neki hogy ül akkor halgat de csak ha raemelem a kezem es utana megint ugral tovabb mt csinaljak ? mar probaltam mindent tippek?

2012. dec. 28. 21:42
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Hmm ... érdekes :) hát köszönöm :p sétálásnál igy szerencsere nincs baj mert akkor futkos de ha szolok neki odajön és nem is ugral csak hát az udvarban :S
2012. dec. 28. 23:05
 12/16 anonim válasza:
Nekem is van egy labradorom, mindig ugrál ő is, de már egyre kevesebbet. Nem kell verni, én sem szoktam, csak egy kicsit meglegyintem az orrát, mert nekik ez kellemetlen. Vagy a másik, hogy hátul a nyaka alatt kell egy kicsit megfogn, mert a kutyamamától is azt szokták meg, ha rossz fát tesznek a tűzre. És egy harmadik módszer, hogy amikor mégérkezünk és ugrál, nem veszünk róla tudomást, csak megyünk tovább (rá sem nézünk, nem szólunk hozzá). Amikor abbahagyja az ugrálást, megdícsérjük. Szerintem próbáld ki mindegyik módszert. Remélem tudtam segíteni :)
2012. dec. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Igen tényleg, itt a nagy szóf.sásban kihagytam, amit az utolsó mond: kialvással is dolgozhatsz, de akkor olyan ruha legyen rajtad, ami nem baj, ha sáros lesz, amíg figyelmen kívül hagyod az ugrálását.:)


De tényleg ez is nagyon be szokott válni, és így mondjuk (ehhez a problémához legalábbis) nem kell kondicionálnod a tiltószót..:)

2012. dec. 29. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

ha ,valóban ennyire fontos ?? vajon ,miért nem a kutyasuliban kezditek?? hiszen ,te is tanulsz! tanulhatok a faterral a kutyákról. erre való a kutyasuli. megtanultok bánni a kutyátokkal. persze ,az ,hogy ezt ,vagy azt nem teszem ??? a te esetedben tök mindegy,hiszen fogalmad sincs a kutyanevelésről ! persze ,nem árt használni,az itt kapott tanácsokat, de léteznek könyvek,léteznek videók,léteznek más kutyások,akik segíthetnek. csak,kérlek ,azt ne mond,hogy ezt,vagy azt nem teszem meg !!! pl : a kutya fizikai megregulázása:)

csak és kizárólag::szeretettel,és jutalmazással NEM LEHET ,szófogadó,normális KUTYÁT NEVELNI . kell hozzá a bársonyba bujtatott vaskesztyűs kéz!! ha ,majd ezt megérted,akkor minden ok! kezdetnek : KÖZÖMBÖSÍTÉS -KÖZÖMBÖSSÉG !! jegyezd meg-tanuld ,és alkalmazd!

2012. dec. 29. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Egy labrador szerintem sose szokik le az ugrálásról. Nekünk 2 éves, és néha lesből "támad" :D Ezt azért csinálják, mert játékosak, és "unatkoznak". Foglalkozni kell velük sokat, és akkor lenyugszanak.
2012. dec. 30. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha ráugrik valakire finoman koppints az orrára,így tudatod vele hogy ezt nem szabad! Bár nem nagyon sietted el a megnevelést , de azért biztos sikerülni fog!Nekem kettő van , kicsi korukban szinte minden fontos vezényszót és szabályt megtanítottam neki így belerögződött az agyukba,nekem így már nagyon könnyű dolgom van velük!Imádom őket és gondolom te is a tiédet !Hosszú életet kívánok(a kutyának , egyébként neked is)Jó kutyázást!
2013. jan. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!