Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem ért a szóból, mit tegyek?...

Nem ért a szóból, mit tegyek? Részletek lentebb.

Figyelt kérdés
Van egy 8hetes pitbull-német juhász keverékem, és összességében engedelmes, nem hisztizik a kajáért, pórázon mellettem jön, egyszóval kezelhető. De néha rájön, hogy felugrál rám és játékosan, de erőszakosan harapdál és karmolászik, és egyszerűen ha 20x rúgom le magamról, huszonegyedszer is visszamászik és folytatja, egyre erőszakosabban. Végső esetben már az alpha rollt is kipróbáltam, de egyszerűen ha a fejem tetejére állok, akkor se ért a szóból. Most becsuktam éjszakára, afféle büntetésképp, de szerintem ezzel se értem el semmit. Mit javasoltok? Nem bírok vele
2012. szept. 12. 23:57
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Komolyan nem bírsz egy 8 hetes kutyával? Mióta rugdosod le magadról? Szerinted egy ekkora kölyök azonnal megtanulja mit szabad-mit nem?

Részvétem a kiskutyának. Remek gazdát kapott szegény.

2012. szept. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítő jellegű kommentet. Nem ismersz engem, szerintem jó gazdája vagyok, a családból hozzám kötődik a legjobban, gyakorlatilag még a vécére is jön utánam. De akkor majd legközelebb még jutalomfalatot is kap ha engedetlenkedik. Valaki más?
2012. szept. 13. 00:06
 3/14 anonim ***** válasza:
57%

Más a kötődés, és más a kutya nevelése.

Az utóbbit te nem ismered.

2012. szept. 13. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Oké, tisztázzunk valamit. Egyáltalán nem szarom le a kutyámat, sokat olvastam a falkavezérségről és kutyás dokumentumfilmek tömkelegét néztem meg. Naponta 4x etetem minőségi száraztáppal, víz mindig van előtte, és napi kb másfél-két órát töltünk sétával és játékkal. Ütni nem ütöttem meg SOHA, és nem is fogom. Ahogy ezt a kérdést se tettem volna fel, ha nem szeretném a kutyámat és nem szeretném helyesen nevelni. Nálad azért segítőkészebb emberekre számítottam...
2012. szept. 13. 00:28
 5/14 A kérdező kommentje:
Na ácsi, lehet h félreérthető voltam: nem lerúgom magamról, hanem lerázom...
2012. szept. 13. 00:37
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha harap, fogd át a száját és nyomd le a földre. Akkor se engedd el, ha nyüszít vagy vonaglik, csak akkor, ha már látod, hogy megadta magát. Célravezető, öt ilyen után megtanulja.
2012. szept. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) elég drasztikus módszernek tűnik, dehát vazze ez a kis görcs már 6 hetesen ledominálta az embereket... :P
2012. szept. 13. 01:07
 8/14 anonim válasza:
44%
Nekem is ilyen kutyám van vagyis ennél engedetlenebb és tök flegma meg minden, nem jön oda ha hívom csak ha jónak látja... stb. neki is volt egy ilyen korszaka, ne hagyd hogy harapdáljon inkább menj be a házba meg kerüld majd kinövi, nekem is kinőtte :D
2012. szept. 13. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Megnyugtató :D csak paráztam h nemfogok majd bírni vele, elvégre kölyökkorában a legképlékenyebb a kutya, ilyenkor kell kijelölni a határokat. Köszönöm a válaszokat!
2012. szept. 13. 01:11
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Én egy berni pásztort neveltem meg az említett módszerrel, pedig akkor még csak 9 éves voltam. De tudtam, hogy nem hagyhatom a fejemre nőni, mert másfélszer akkora lett, mint én voltam akkor.
2012. szept. 13. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!