Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ha nem csipelik be a...

Mi lesz ha nem csipelik be a kutyát? Lentebb .

Figyelt kérdés
A kérdés nagymamámra vonatkozik . Mamám nyugdíja 57 ezer ( !!! ) forint , ebből a rezsije 40 ezer , 17 ezer forintja marad kajára ! Így is mi adunk neki pár ezer forintot , hogy legalább enni tudjon nagy nehezen . Mi is 120 ezer forintból élünk , négyen ... mit gondolnak ezek , hogy nekünk mindenre van pénzünk ? Így is hónap végén mi is éhezünk . A nagymamámnak van egy 3 éves közepes testű keverék kutyája , de esze ágában sincs beoltatni , mert sajnálja is és pénze sincs rá . A kutyát azt hallottam , hogy nem ellenőrzik , ha nincs az állatorvosnál oltáson bejelentve . Vagy hogyan zajlik ez az ELLENŐRZÉS / BÜNTETÉS dolog ?

2012. dec. 29. 00:33
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom, kedves utolsó, miről beszélsz... néhány roma tényleg zsigerből fél tőlük, a legtöbb azonban túlteszi magát ezen...

Nekünk egy törzskönyves, gyönyörű közép-ázsiaink volt.

A nagyszülei még Türkmenisztánban dolgoztak.

Családi kutya volt.

Akármit bedobhattak neki, mindent felzabált.

Egyszer meg akarták mérgezni, és sikerült is volna, ha nem számítják el az adagot (az állatorvos mondta.)

Egyszerre volt lenyűgöző és félelmetes, amikor védte a területét.

Mégis 3 biciklit loptak el tőlünk úgy, hogy még csak le sem ütötték, meg sem mérgezték.

Egyszerűen többen jöttek (feltehetően 3-an.)

Egyikük egy kicsit odébb piszkálta a kerítésen át egy bottal, a másik pedig bemászott és sorban kiadogatta a bicikliket.

(A botot másnap megtaláltuk a kerítésen.)


Egyébként meg egy vasrúddal simán leütsz egy kutyát.

Az igaz, hogy egy pásztorkutyával nehezebb dolgod van, nem tartják a fogást, tehát nem szolgáltatják ki magukat, de akkor is... ráadásul egy rendőr barátom mondta, hogy párszáz forintért lehet venni ultrahangos riasztót. Ezt megnyomják, a kutya 2-3 napig úgy megzavarodik, hogy egyszerűen besétálnak mellette és kipakolják a házat.


Kérdeztem ezt a rendőr barátomat, hogy mit javasol betörések ellen, csak azt mondta, hogy biztonsági szolgálat... épp eleget látott már ahhoz azt hiszem, hogy elhihessük neki ezt.


Bocsánat az offért, már válaszoltam korábban a kérdésre.

2012. dec. 31. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
20%

Nem célom a fölösleges vita,mindenki abban hisz amiben akar.

Nem lakunk elit környéken,bűnözés szempontjából pedig pláne.

Érdekes módon egyetlen olyan házhoz sem törtek még be amelyet valóban házőrző kutyák védenek.Az hogy egy adott fajtában vannak "hibás" példányok nem meglepő,mindenhol előfordul.Az hogy a kutya a gazdáján kívül mástól is elfogad ételt,kizárólag nevelés hibája,ergo ebben a gazda a ludas 100%-ban.A leütés témáról már kifejtettem a véleményem,a teszt továbbra is nyitva a "szakértők" előtt.

Várjuk a rendőr ismerőst is a párszáz forintos médinkína riasztójával.(Egy komolyabb darab egyébként 8-10e Ft-os kategória,hogy mennyit ér itt elolvashatod: [link]

2013. jan. 1. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!