Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lesz ha nem csipelik be a...

Mi lesz ha nem csipelik be a kutyát? Lentebb .

Figyelt kérdés
A kérdés nagymamámra vonatkozik . Mamám nyugdíja 57 ezer ( !!! ) forint , ebből a rezsije 40 ezer , 17 ezer forintja marad kajára ! Így is mi adunk neki pár ezer forintot , hogy legalább enni tudjon nagy nehezen . Mi is 120 ezer forintból élünk , négyen ... mit gondolnak ezek , hogy nekünk mindenre van pénzünk ? Így is hónap végén mi is éhezünk . A nagymamámnak van egy 3 éves közepes testű keverék kutyája , de esze ágában sincs beoltatni , mert sajnálja is és pénze sincs rá . A kutyát azt hallottam , hogy nem ellenőrzik , ha nincs az állatorvosnál oltáson bejelentve . Vagy hogyan zajlik ez az ELLENŐRZÉS / BÜNTETÉS dolog ?

2012. dec. 29. 00:33
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
53%

"Az állatorvosnak sem kell látnia a kutyát, a közjegyző szokta intézni az ilyesmit..."


Jegyző lesz az nem közjegyző.

Az általános story szerint az állatorvos és a jegyző együttesen fogja ellenőrizni a chip meglétét.

Kérdés az,hogy hogyan mikor,mi alapján?

Az a 3500Ft pl van ahol 7500Ft,ehhez pedig még hozzájöhet a kiszállás, és az esetleges érzéstelenítés, bódítás díja is(a chip maga kb 30Ft egyébként)Az állatorvosok egy része nem szégyenlős...és ők is pénzből élnek ugye.Egyébként ha már kötelező miért nem "ingyenes" a művelet ?

2012. dec. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
42%
enni is kötelező, mégsem ingyenes.
2012. dec. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
14%
Enni muszáj,nem kötelező.Jelentős különbség. :-)
2012. dec. 29. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
23%

Kérdezőnek.

Nyugodjon meg a mama,semmi nem fog történni.

Az ellenőrzést a jegyzőkre és az Állatvédelmi Hatóságra bízná a törvény,akiknek viszont nincs semmilyen pontos összefogó nyilvántartásuk az ebekről,hiszen 2009-től az az állatorvosok feladatköre.(Igaz, nekik is-elvileg- kötelességük az ellenőrzés, ha megjelenik náluk az eb,és fel kell hívniuk a figyelmet a kötelezettségre)A honi bürokráciát ismerve zsákutca lesz ez is..

2012. dec. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Nem lesz, mivel a törvény előírta a 3 évenkénti KÖTELEZŐ ebösszeírást.
2012. dec. 29. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
39%

"KÖTELEZŐ ebösszeírást"

Ami ugye papír alapú önbevallásként működik(kontroll nélkül)

2012. dec. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:

Ezt te honnan vetted, h önbevallás alapján működik?


Amúgy a dokik adatbázisa lesz az alap hozzá. Hisz az oltásokról a doki vezet feljegyzést, így egyből kibukik h melyikben van vagy melyikben nincs chip....

2012. dec. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
37%

Onnan vettem,hogy én is adtam be. :-)

A doki csak egy alap,a városban kb 40-50% korcs,ezek java rész soha nem volt oltáson..

2012. dec. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
2013 januártól minden állatorvosnak ellenőriznie kell azt, hogy a hozzá bekerülő kutyák rendelkeznek-e transzponderrel, amennyiben nem, ezt fel kell ajánlania az állat tulajdonosának. Ha ehhez az állat gazdája nem járul hozzá, úgy az állatorvosnak ezt jelentenie kell. A hivatal felszólítja az állattartót, hogy tegyen eleget kötelezettségének, amennyiben ez nem történik meg, úgy felelősségre vonható, és akár 40 ezer forintig terjedő bírsággal sújtható.
2012. dec. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
18%

A kutya nem luxuscikk, ahogy egyesek képzelik....

Sajnos vannak akik nem fogják fel hogy mekkora anyagi nehézségek között él az ország több mint egyharmada....

Én tegnap beoltattam a sajátomat(1 évig érvényes, azaz 2013 december végéig) és chipet nem rakattam bele. Az orvos tudomásul vette, meg se lepődött. Amúgy felmentést szeretnék kiharcolni a sorszám bőr alá helyezése alól.

[link]

2012. dec. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!