Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem oldották meg úgy a...

Miért nem oldották meg úgy a chipeltetést, mint az oltást szokták?

Figyelt kérdés

Minden évben megadnak 2 oltónapot és akkor a többség, még az idős nénik is elviszik a kutyáikat beoltatni. A chipelést miért nem szervezték meg így? Mi megoldottuk,de garantálom,h a falu kutyáinak min. 90%-ába nem ültették még be, és nem is fogják ki tudja meddig...

(A faluban nincs állatorvosi rendelő, és nem fogják behordani a városba, főleg,akiknek nincs kocsijuk.)


2012. dec. 29. 12:13
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
6%
Nem győztetek meg, továbbra is teljesen felesleges dolog a chip dolog. Sőt, emiatt lesz több kóbor kutya, inkább kidobják a kutyákat minthogy több ezer forintot ráköltsenek.
2012. dec. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
90%

Nem is kell, hogy bárki meggyőzzön. Nem így működik. Engem pl a mai napig nem győztek meg arról, miért szükséges nekem 16 % adót fizetnem? Mégis levonják.

Törvény= kötelező a betartása. ha teszik-ha nem.

2012. dec. 29. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
77%

Az "oltónap" csak azért gáz, mert eleve csak egészséges kutyát van értelme beoltani. Egy ilyen tömegrendezvényen, az utcán, vagy akár valami lyukban nem fog tudni a doki minden kutyát megvizsgálni és nem is fog.

Amúgy, akinek nincs lehetősége elvinni, lehet orvost házhoz hívni. Persze, többe kerül, de a kutya nem csak csücsül a polcon, hanem időnként kiadások is vannak vele.

2012. dec. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
73%

12:35

Egyszer összeírtam a faluban az állatokra vonatkozó szabálysértéseket, már amit láttam (főleg túl rövid lánc, nem megfelelő tartási körülmények), elküldtem a jegyzőnek, megköszönték, azt mondták majd intézkednek, azóta sem történt semmi. Ennek már 2-3 éve. A körzetünkbe tartozó egyik állatvédő szervezettel is felvettem a kapcsolatot, de civil szervezet, nem tudtak semmit tenni. A rendőrség ilyen ügyekkel itt nem foglalkozik, tőlük se kaptak segítséget. Az állatvédőrséget így meg fogom próbálni, hátha ők valóban tudnak segíteni. Pont a drága szomszédunk az, aki megmérgezte a hátsó szomszédja két kutyáját, mert zavarták őt. Csak névtelenül merek intézkedni.

2012. dec. 29. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
57%
Elírtam az időt, de Little Red-nek ment az előző válasz.
2012. dec. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
57%
Mi segítünk, ilyen bejelentéseket nem hagyunk figyelmet kívül :)
2012. dec. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
57%
Az jó! Akkor megint végig járom a környéket. :) Képek kellenek?
2012. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
27%

azokat a falusi kutyákat akik láncon vannak minden felraknám egy buszra veled együtt aki nem érti a problémát "minek kocsi" ...

szerintem mivel kötelező ,ha a falu jegyzőjéhez fordulsz ,leszervezi.

2012. dec. 29. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
86%

nálunk speciel a jegyzőség fog összeszervezni egy csoportos chipezési napot - ahogy az oltásokat is. megadnak két napot, amikor adott időintervallumban a megszabott 3500ft-os áron chipeznek és regisztrálnak. bedobtak minden postaládába egy értesítőt erről (ahogy az oltásról, ebzárlatról és hasonlókról is szoktak).

itt egyébként eleve januárra szervezik. ne kérdezzétek miért...

2012. dec. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

19-es

Ott nagyon normális az önkori.

Lehet, már csak a jövő év pénzkeretéből tudják megoldani ezt a chipezési akciót.

Igazán követendő példa lenne minden önkormányzatnak.

2012. dec. 29. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!