Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Frisbee? Hogy tanítsam?

Frisbee? Hogy tanítsam?

Figyelt kérdés

sziasztok. Azt szeretném kérdezni, hogy egy kutyát hogy lehet "ránevelni" a frisbee-re hogy ugorjon utána, meg kapja el?

mert van egy 7 hónapos huskym és nem versenyezni szeretnék vele, hanem azt, hogy tudjon vele játszani(ugorjon, és kapja el), hogy jobban tudjam fárasztani. Apportozni szoktunk, olyan lelkesen hozza vissza a labdát, hogy már majdnem nevet futás közben:) de vettem egy frisbee-t hogy egy kicsit legyen változatosabb a játékunk, de ő nem ugrik utána, hanem csak szalad alatta, és amikor leesik, akkor ha úgy esik le a frisbee, hogy nincs rajta fogása, akkor egy 5 perc küzdés után felveszi és vissza szalad vele.

A kapd el vezény szót ismeri, ha mondom neki, akkor már fel kapja a fejét,hogy mit kell elkapnia, de a frisbee-t egyszerűen nem kapja el, pedig már dobtam úgy is, hogy a földön gurult de akkor letapossa, ha meg alacsonyan repül akkor megvárja, míg leesik. azt is próbáltam, hogy a kezemben van a frisbee és mondom, hogy vedd el, hogy a szájába vegye, meg nagyon aprót dobni vele, hogy hátha elkapja, de nem, ő megvárja, amíg leesik. Mások hogy csinálták, hogy a kutyájuk olyan szépen ugrik a frisbee után?


2012. dec. 29. 12:23
 1/3 anonim ***** válasza:
2012. dec. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Először is, milyen frisbee? Még a kutyáknak gyártottak között is a legtöbbet én betiltanám. Normálisat használj (Hero, Jawz, stb.)


Másodszor, mielőtt elkezdesz vele igazából frisbee-zni, tanuld meg, hogy egyáltalán hogy kell eldobni a korongot. Ismerj meg néhány dobási technikát.

Sosem a dobással kezdjük, először sokáig csak gurítsd a földön. Ha már arra nagyon pörög, ha elkapja, miközben gurul, akkor lehet elkezdeni dobálni. És először még csak magad mellé dobd fel a korongot, ne fusson még a kutya és ne is ugorjon. Csak szokja meg, hogy a levegőben kell elkapnia. Később, ha ez is megy már, lehet tovább lépni. Úgy hajítsd a frisbee-t, hogy ugrás nélkül is elkapja, miközben fut. Még amúgy is nagyon fiatal, nem tesz jót az ízületeinek az ugrálás.

Sosem szabad a kutya felé dobni (a freestyle-t most hagyjuk), csak elfelé tőle, különben csúnya sérülések lehetnek. Kerültesd meg magad körül a kutyát, mielőtt eldobod. Nagyon ajánlom, hogy menj el egy flydogs-os szemináriumra, Pesten elég gyakoriak, de vidékre is mennek, ha hívják őket. Ott segítenek minden problémában.

És mindig akkor hagyd abba a gyakorlást, mikor még a legjobban élvezi a kutya.

2012. dec. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

a linket köszönöm, meg a választ is. Hát, ilyen szemináriumra 100, hogy nem fogok elmenni, mert pest-től röpke 130 km-re lakom, meg tényleg csak szórakozási célzatból frisbeeznék vele, semmi komoly szándék, de majd betartom azokat amiket mondtál, nagyon köszönöm a tanácsokat.

Amúgy, kutyáknak való frisbee-t vettem, teljesen olyan, mintha gumiból, vagy nem is tudom, hogy miből lenne.

2012. dec. 29. 22:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!