Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Süketnémákhoz milyen speciális...

Süketnémákhoz milyen speciális kutya kell? Úgy hallottam, hogy a Bearded Collie is megfelelő!

Figyelt kérdés

#kutya #néma #süket #speciális kutya
2012. dec. 29. 13:13
 1/6 anonim ***** válasza:
84%
Szinte bármilyen fajta megfelelő, amit segítőkutyának ki lehet képezni. Hallássérülteknek már képeznek ki hazánkban is kutyákat. Keresd fel a Neo Segítőkutya szervezetet, ott tudnak neked pontos felvilágosítást is adni.
2012. dec. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
67%

??? Ez hülyeség.

A beardid állomány igen kicsi és kiállítási kutyák.

Hallás sérült segítő kutya elsősorban uszkár vagy retriever.

De kölyök teszten választják az alkalmas kutyát.

a beardid nem egy jó megoldás...esetleg border,abból van jó

állomány is ehhez.

2012. dec. 29. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
Nem fajtát kell nézni hanem egyedet.
2012. dec. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Én az 1ik oldalon olvastam ezt a kutyát nem én találtam ki.
2012. dec. 30. 17:51
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
Bearded colliet nem használnak segítőkutyaként, mert túl macerás a szőre, én legalábbis még nem hallottam ilyen egyedről. Hallás segítő kutyának gyakorlatilag bármilyen kutya kiképezhető, spánieleket, uszkárokat használnak gyakran ilyen célra.
2013. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, a neósokat kell keresni, ahogy fentebb is írták.

Kutyulimutyuli pedig megkapja a kiképzést, és itt nem az a cél, hogy vezesse a gazdát, hanem az, hogy figyelmeztesse, jelezzen. Akár egy hebrencs westie zsebkutya is lehet segítőkutya, ha megfelel a vizsgán, de minimum a telefont érje el, és legyen jó hallása + ne ijedjen meg soha a lövéstől, petárdától, és hasonlóktól.


Border nagyon jó fajta, mert isszonyatosan figyel alapból is a gazdájára.

2013. jan. 6. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!