Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Eltűnt a sajnos nagyon hülye...

Eltűnt a sajnos nagyon hülye kutyám? Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Vane gy 8 éve pulim. Nagyon hülye szó szerint. Szétrág mindig mindent, nem hallgat ránk. Kezelhetetlen. Sokat vittük őt sétálni a környéken de mindig elkóborolt volna póráz nélkül.

Mire hazajöttünk, eltűnt. Vagy átszökött a szomszédhoz, akik feltételezem, kiengedték őt, ő pedig elszökött, vagy nem tudom...


Mindig arra gondolok hogy fázik, és éhes...és ki vagyok borulva...

Körbejártuk a környéket..nem találtuk..



Mit tehetnék? Van esélyem?


Legalább tudnám, hogy elpusztult. Akkor nem félnék hogy rossz neki...tudnám hogy nem.


Előre is köszönöm a tippeket, tanácsokat..


14/L



2012. dec. 29. 18:34
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
98%

nohát hogy mik nem vannak.... akkor én most egy kicsit hosszú leszek.


bazi nagy kert: adok neked egy bazi nagy házat, sőt mindennel felszerelve, viszont onnét a lábad soha ki nem teheted, nem találkozhatsz beszélhetsz mással, egyszóval ingerszegény környezet. vajon mennyi idő múlva kattannál be?


szuka/kan: vannak domináns fajták szukában is bár tény hogy talán kevesebb. a kan ha ivartalanítva van -mivel nem hajta a hormonja/ösztöne- ugyanolyan kezes bárány lehet mint egy szuka.


ki van nyalva a s...e mégis harap/kezelhetetlen stb. :

nos a kutyának nem kényeztetés kell, mert attól éppen hogy kezelhetetlenné válik. ha senki nem tanítja meg neki mit szabad és mit nem , állandóan babusgatva van még jó hogy azt tesz amit akar. itt nem árt figyelembe venni azt sem hogy a harapások sem biztos hogy agresszivitásból fakadnak sokkal inkább figyelmeztetés pl: hogy merészeled elvenni a játékomat stb stb.


hetente viszem sétálni: először is a hetente egyszer felettéb nem elég, valóban naponta kétszer háromszor lenne a tökély, ellenben egy nem lusta eb fölös energiáival bizonymeggyűlhet a bajunk. itt perzse nem árt figyelembe venni hogy nem egy tíz percről van szó.


a sétáltatásnak is kétféle módja létezik. az egyik a "felderítős" szaglálodós pórázzal vagy anélkül környéket bejárós forma , a másik pedig az energia levezetés formája, futás ketten, biciglivel, görkorcsolyával stb.


nevelés:

itt szintén két félét különböztetünk meg. az egyik az alap amit nyilván egész pici kortól elkezd, mit szabad mit nem stb. a másik a kutyasulis ül áll fekszik stb. itt megjegyezném hogy az egyik válaszadó tökéletesen leírta hogy a gyakorlatokkal szellemileg is lehet fárasztani ugymond a kutyát.


nagyinak/rokonnak/akárkinek ily-olyan kutyája van/volt: az teljesen mindegy. ott nyilván foglalkoztak vagy épp nem foglalkoztak vagy nem megfelelően foglalkoztak a kutyával/kutyákkal.



végezetül személyes válasz: ha valóban annyira kedveled ezt a kutyát ha előkerül tedd meg érte hogy naponta kiviszed sétálni. ami egyépként neked is csudajót tesz hiszen ki hallott már olyat hogy a biciglizés futás szabadban tartózkodás árt az egészségnek. plusz játék mellett , pontosabban játék előtt -hiszen épp a játék a jutalom- némi agymunka, üll áll fekszik lábhoz stb stb tanítása, gyakorlása, folyamatos inger a kutyának. ha belefér az sem ártana ha ivartalanítva lenne a kutya így kezelhetőbbé is válik.

itt megjegyezném hogy van egy játék ami valojában számomra 2in1 : az apportírozás.

2012. dec. 30. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
27%
Utolsó mindenre megvolt tanitva a kutya ara is mit szabad mit nem de eböl a kutyából ami nekem volt tacskó rotweiler keverék agressziv kutya let aki aztán az utolsó napján mielöt az állatorvoshoz mentünk volna körbeharapdálta az ajtót. Amugy meg emberbe is van hogy normális nevelést kap a szülötöl jócsaládból származik de a csemete mégis gyilkos vagy rabló bötröntöltelék lesz,ugyanis mindenki máshogy érzi jól magát de mindegy és akkor azt aki börtöntöltelék lesz és a szülei szigoruak voltak vele mégis olyan let amilyen. A Kutyában is van ilyen olyan természetü mindegyik más. Egyébként eszembe jutot ma hajnalban nemtudom szoktas e nézni pár éve adta a Narional geograpic tv A KUTYAVÁROS nevü müsort éa aba volt olyan zöld illetve piros nyaköves kutyák. A zöld nyaköves örökbefogadtható volt a piros nyaköves meg agressziv kutyák megprobálták nevelni öket de ha eredménytelenül ónapok ellenére a piros nyaköves kutya nem mutatot javulást elaltaták öket. Ezt a müsort nem én találtam ki járj csak utána a neten ha a tv be már nem m egy a KUTYAVÁROS cimü müsör.
2012. dec. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Az agresszív kutya sem úgy születik, hogy agresszív. Maximum rámondják mindegyikre, hogy idegbeteg és agyi baja van. Pláne a menhelyen levő kutyák, amik antiszociálisak, verve voltak, éheztek és kitudja milyen borzalmakat éltek még át. Amik pedig "normál" embereknél voltak tartva és agresszívak lettek, azoknak is a nagyon nagy része nem volt nevelve, lefárasztva és stb. Az hogy a kutya tudja az ül parancsot, semmi köze, hogy hogy bántatok vele és, hogy milyen lesz a viselkedése.
2012. dec. 30. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
54%

Kedves kérdező ha nem fárasztottad le nem tanítottad stb.

akkor még "jobb dolga van a kutyának az utcán" mint nálad.

Érdekes nekem két pulim van egyik szuka másik kan meg egy kan rotim és járok velük sétálni az erdőbe+biciklizni ja hozzáteszem bármilyen hihetetlen póráz nélkül mennek.



TOMAZIA19

Képzeld kan rotit tartok 6 éves és mivel foglalkozok vele /ez nem azt jelenti hogy kinyalom a seggét/ még soha nem harapott meg senkit még csak rá se mordult se kutyára se emberre pedíg lenne rá alkalma mert reggelente amikor elmegyek a kutyákkal a boltba mindenféle szájkosár,póráz segítsége nélkül,nem kötöm ki őket amíg bemegyek a boltba hanem leültetem őket az ajtó mellé és megvárnak amíg kijövök közben pedíg nem bántanak senkit!

2013. jan. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
25%
Hát akkor azokkal a kutyákkal édeskomám nagyon sokra mész megzabálják a pénzes és rá se mordulnak senkire ? Pedig a Rotweiller az házőrző kutya az én nagyapám az értet kitanitani a kutyákat a gazdájuk mellet nembántak senkit és minden parancsát teljesiteték a gazdának . Hát ilyen kutyát ami neked van akkor az nemvaló semmire megzabálják a drága kaját na ilyen kutya kinek kell ?? Nekem a tacskó nembánt senkit de ha valaki megy a járdán vagy megkopogtatja az ablakot már morog.
2013. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim válasza:
Meg van már a kutyád?
2013. ápr. 9. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!