Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Elektromos nyakörv Border-re?

Elektromos nyakörv Border-re?

Figyelt kérdés
Van egy Border Colliem akinek szeretném megtanítani a NEM,FEKSZIK,HOZZÁM parancsokat 100%-osan,ezekt amúgy tudja mert megcsinálja de ha elvan engedve a parkban akkor nem mindig.Azt szeretném hogy minden körülmények között lefeküdjön akár milyen messze van tőlem és hogy behívható legyen valamint erőszeretettel eszik meg mindent és hiába mondom neki h nem akkor elfut vele és arébb eszi meg.Szerintetek rátehetem,persze enyhe fokozaton.Nem lenne állatkínzás,meg nem tenném vele tönkre a kutyát? Kérem csak azok válaszoljanak akik értenek hozzá;)
2012. dec. 29. 23:17
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ! Várd ki türelmesen, amíg a kutya megérik az engedelmességnek ezekre a fokaira. Addig kitartóan gyakorolj vele.Amíg nem tudod póráz nélkül irányítani a kutyádat, ne engedd el.Használj akár hosszú pórázt átmenetnek.
2012. dec. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
29%

Te hogy éreznéd magad ha enyhe sokkolóval megráznának????? Igenis állatkínzás és betiltanám azokat a szarokat.

Ha valaki nem tudja kezelni a kutyáját menjen vele kutyasuliba szakemberekhez. Akkor legalább a kutya nem azért fog rá hallgatni mert fél a fájdalomtól.....

2012. dec. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szükség semmiféle kütyüre ahhoz, hogy egy kutya jól nevelt legyen.


A jól nevelt, szófogadó kutya titka: rengeteg szeretet.


(ha ki akarod hagyni az enyhén OFF-os sztorimat, az utolsó bekezdést olvasd)


A kutya viselkedése bizonyos részben fajta- és egyedfüggő, de sok múlik a gazdin is. Ha megnézel egy kutyás filmet/rajzfilmet, a gonosz kutya általában egy dobermann vagy egy rottweiler. Ezeket a kutyákat az emberek sajnos gyakran "pszichopata", "agresszív", "kiszámíthatatlan" jelzőkkel illetik. Pedig ez nem a kutya hibája. Minden kutya jónak születik, de az emberek elrontják őket.

Visszatérve oda, ahol elkezdtem, fontos, hogy minél hamarabb foglalkozz a kutyáddal. Van egy német juhász - rottweiler keverékem (Borka) aki nagyon fiatal korában került hozzánk. Kiskorában rengeteget foglalkoztam vele, ami meglátszik a viselkedésén. Séta közben legfeljebb 5 méter távolságra "kószál" el, de sosem használtam eszközöket, hogy erre neveljem. Parancsra bármikor leül, úttest szélén kérés nélkül is, és még macska- vagy őzkergetés közben is vissza tudom hívni. Ha sétálunk (elhagyatott helyre járunk, ahol ritkán vannak emberek) és szembe jön velünk egy kutyasétáltató, csak annyi ideig kell megkössem - vagy csak a nyakörvét megfogjam - amíg elmegyünk mellettük, utána egyáltalán nem érdekli. Más kutyákkal nem szeret játszani, inkább fut előlük, de nem agresszív, viszont ha megtámadnak, megvéd (volt erre példa). Biciklizésnél az a szabály (amit szinte azonnal megtanult) hogy ha szabadon van, mögöttem megy, hogy gond nélkül tudjak kanyarodni, mutatni az utat. Ha pórázon van, szigorúan mellettem, max. egy icipicit lemaradva halad, mert volt rá példa, hogy hirtelen megérzett valami szagot, én meg hatalmasat tanyáztam.

A "nem" (vagy "fúj") parancsról csak annyit, hogy ez az a parancs, amit az elsők között megtanult. Ha rászólok, egyből abbahagyja amit csinál, és idejön hozzám bűnbánó tekintettel. Sajnos néha találunk egy-két kimúlt kiscicát az udvaron (valószínűleg nagyapám kutyája a tettes, aki idősebb korában került hozzánk, de lehet, hogy Borkát is berángatta a "bűntettbe") Egyik nap született egy kismacska, aki azonnal belopta magát a szívembe, nagyon szelíd volt. Kivittem "bemutatni" a kutyáknak. Odavittem a tejes lábú kiscicát (ó igen, a tányérból való táplálkozás művészete...) lehajoltam a kutyámhoz, majd mondogattam: "Nem bántod! Ez az én cicám!" Lassan odahajolt, lenyalta a cica lábáról a tejet, majd elfordult. Onnantól kezdve, amikor meglátta a kiscicát, elfordult és elballagott. Onnantól kezdve a kiscica tabunak számított. (Sajnos a másik kutya, amit nem mi neveltünk) ezt másképp gondolta, és pár nap múlva kifeküdten találtuk a cicát... :(



Tehát nem szükséges eszközöket alkalmazni, az elektromos nyakörv egyáltalán nem rokonszenves a számomra. Inkább vidd kutyasuliba, ha lehetséges :)

2012. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Annyira nem erősek azok a sz@rok, de baromira ellenzem a használatukat.

Valóban, azt szeretnéd hogy azért hallgasson rád a kutyád mert fél a nyakörvtől?

Ugye tudod hogy ez hosszabb távon árt a kapcsolatotoknak is?

Türelmesnek kell lenni, egy gyereket is egész életen át nevel az ember... nem úgy megy hogy egy hét alatt szót fogad.

2012. dec. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nem,én csak azt szeretném hogy ha távol van akkor is tudjak rá hatni...sztem egy idő után nyakörv nélkül is mennének,hiszen a rendőrkutyákat meg munkakutyákat is így képzik ki ha jól tudom..
2012. dec. 29. 23:51
 6/14 anonim válasza:
0%
Igaza van az előttem szólónak. Már eleve a panelba tartás is állatkínzás, mert a kutya természetes élőhelye a szabad, és megfosztjátok ezt tőlük nagyvárosiak. Ez a sokkolós baromság csak azoknak van akik lusták foglalkozni a kutyájukkal, és normálisan kitanítani őket. Ha rázatod a kutyát attól még nem fogja érteni a parancsot mert nem tudja hogy ki ért hozzá, ráadásul elvadul.
2012. dec. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
0%
Vagyis az előttem szólóknak.
2012. dec. 29. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
A kutyám ezeket a parancsokat TUDJA mert megtanítottam neki jutalomfalattal,de ha valami érdekesebb dolga van akkor nem csinálja meg és azért gondoltam hogy a pozitív megerősítés mellett lenne negatív is, akkor így hatásosabb lenne.
2012. dec. 29. 23:55
 9/14 anonim ***** válasza:
22%

3. vagyok


Az én kutyám az alapparancsokat, valamint az apportírozást és a pacsit is jutalomfalat nélkül megtanulta. Nem vagyok a jutalomfalat híve. TÖRŐDNI kell a kutyával és SZERETNI.

Az elektromos nyakörv elrettent. A kutyád behódol előtted, mert fél.

Az én kutyám azért hajt végre feladatokat, mert tudja, hogy utána jól megdögönyözöm, és a kutyák szeretik boldoggá tenni a gazdájukat.

2012. dec. 30. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Értjük hogy tudja. De hogy nem hallgat rád, az a te szegénységi bizonyítványod.

Ha a pozityv mellett negatív "megerősítést" is kap, csak összezavarod.

Nem hülyék ők, de nem úgy logikáznak mint egy ember...

2012. dec. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!