Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel a legmegfelelőbb kutyát...

Mivel a legmegfelelőbb kutyát sétáltatni?

Figyelt kérdés
Nyakörv vagy hám, sima póráz vagy flexi? És azokon belül milyen? Melyikkel lehet leghamarabb elérni hogy ne húzzon, szépen jöjjön mellettem? Közepes testű kutyáról lenne szó, és sima sétához az utcán, erdőben, parkban, mezőn. Tehát nem valami versenyen vagy tanításhoz, hanem sima sétához melyik a legjobb?
2012. dec. 30. 16:24
 1/10 anonim ***** válasza:
Nylon/textil nyakörv, hozzá való pórázzal. Én az övszerű nyakörvet biztonságosabbnak tartom, mint a csatosat.
2012. dec. 30. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyakörv és sima póráz. A hámot nagyon feleslegesnek tartom a mindennapi sétához, ha még flexivel is kombinálva van, akkor kiválóan meg lehet tanítani húzni a kutyát, mint az eszelős. A hám eldeformálhatja a lábakat és kényelmetlenebb is a kutyának, mint egy könnyű bőr vagy szövet nyakörv. Meg kell tanítani a kutyát, hogy normálisan sétáljon és akkor nem fog húzni, bármilyen póráz vagy nyakörv is van rajta. Ahol meg el tudod engedni(erdőben, parkban), ott meg nyugodtan mehet póráz nélkül, csak a behívást kell jól megtanítani neki.
2012. dec. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%
Én a hámra voksolok. Mi azzal sétáltatjuk a kutyáinkat, és rendesen megtanulták, hogy mi a rend. Sőt, szerintem így könnyebb eleinte "irányítani" is.
2012. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyakörv, póráz. Én nyakörvből is leginkább az egysoros fojtót szeretem, mert végig lazán lóg a kutyán, de ha korrigálni kell, akkor azzal azonnal hat, és utána azonnal ki is enged (persze szakszerű használat mellett.)
2012. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem tudom melyik legyen, az előző kutyámat nyakörvvel és flexivel sétáltattam és iszonyatosan húzott, de leginkább az zavart, hogy szinte majdnem megfojtotta magát. Ezenkívül legalább 10 flexit vettünk az évek során, mert mindig beakadt, elromlott, és volt egy ami szakadófélben volt. Most a hámra gondoltam először, de sokfelől hallottam már hogy az még készteti is arra, hogy húzzon. Persze nem tudom ez mennyire igaz. Szerintem nyakörvvel és sima pórázzal fogok próbálkozni. A flexiből elég volt, ha egy kis westie el tudta szakítani meg minden "kiakasztotta" akkor egy nagy(obb) kutya mit csinálj majd vele?!
2012. dec. 30. 16:54
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocs, javítás: meg mindig


Egyébként az is igaz, hogy az előző kutyánk nem volt tanítva, tehát a mellettem sétálást sem tanulta meg. Akkor kisebb voltam még. Mostmár máshogy állok hozzá, és mindenképp tanítani fogom.

2012. dec. 30. 16:56
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindennapi sétára nyakörvnek egy egyszerű természetes anyagból (bőr) készült szíjat ajánlok. azok amik be vannak vonva ilyen műanyaggal (azért, hogy pld rózsaszín legyen meg csillogjon)az hamar lerepedezik több használat után róla. jó ha egy kicsit szélesebb a nyakörv, legalább 1,5 cm, mert ha túl vékony, folythatja a nyakát ha húz téged. a műanyag csatos az hamar eltörik, bár mivel anyagból van a póráz, állítható a nagyság. a nyakörve ne legyen se túl szorsan rajta, de azért annyira lazán se, mert még kibújik belőle.

a póráz egyszerű sétáltatásra ha más meg van nevelve a kutyád, lehet flexi is, de tanitáshoz (hogy megtanulja az alap dolgokat, flexi nem jó. csak egy egyszerű anyagból készült kb 2 méteres póráz amin nincsenek csatok amik esetleg felsérthetnék a kezedet vagy zavarhatnának. a nyarkövnél még esetleg, hogy vannak ezek a belülől szúrósak, azt nem ajánlom. a láncot se..

erdőbe pedig szerintem a legjobb a hosszú póráz amit húzhat a földön maga után, szintén anyagból, hogy ne akadjon be semmibe.. az olyan 6 méteres kb.. általában az üzletben 10 métereseket látok, de mi itthon leöviditettük. ezzel a hosszúval a legjobb tanulni a lábhoz-ot, mert sétán amikor szeretnéd magadhozhivni, ő huzza a földön maga után, és te rálápsz a pórázra, kiadod a parancsot és magad felé húzod közben ahogy jön feléd, dicséred. és ha teljesen melletted van a kutyus, megdicséred valamilyen falattal.

2012. dec. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Előzővel egyetértek, de nekünk ez a 10 m-es zsinór az erdei sétánál nagyon nem vált be. Az első fa gyökéren, bokron, facsemetén fennakad, aztán lehet szerencsétlenkedni a kiszabadításával. Max. valami teljesen sima mezőn, gyepen lehet használni szerintem. Akinek ez máshogy is ment, megírhatná, hogy hogyan...
2012. dec. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Erdőben tényleg abszolút használhatatlan a hosszú póráz, én mezőn gyakoroltam a kutyámmal a behívást 10 méteressel, majd mikor már ment, elmentünk erdőbe hosszú póráz nélkül. Végig a nyomomban volt. Addig nem érdemes erdőbe menni vele, amíg nincs megfelelő kötődés, mert csak rettegés lesz a séta.
2012. dec. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Eszébe ne jusson senkinek a pórázt rajta hagyni a kutyán séta közben! Egyik ismerősöm kutyája ugyanígy rohangált, fennakadt egy faágon és gyakorlatilag azonnal megfulladt, szóval nagyon veszélyes játék ez. Amúgy is a kutya pontosan tudja, hogy mikor van rajta a póráz, mikor nem és hiába jön oda pórázzal ez nem garancia arra is, hogy póráz nélkül is engedelmeskedni fog. Ezekkel az erőszakos(értsd: pórázrángatás, kutya fenekének lenyomása ésatöbbi) módszerekkel nem lehet tökéletes kutyát nevelni.
2012. dec. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!