Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ér valamit az állatvédők, a...

Ér valamit az állatvédők, a kutyaszerető civilek munkája?

Figyelt kérdés

Évek óta kutyaiskolázom, ideigleneskedek, önkénteskedek, felvilágosítok a parkban, a Facebookon, ezen az oldalon is tépem a számat, példát is mutatok.

Ennek ellenére, még a saját közvetlen környezetemben sem változik semmi. Az egyik Szaporítótól vesz kutyát, hiába beszélem le, már kölyökként patellával műtik, de nem akarja ivartalanítani mert kölyköket akar, az az egyetlen mázli, hogy vigyázni se tud rá, felcsinálja a szoszéd kitudja mi, keverék nem kell, végül vemhesen ivartalanít.

A másik azt hiszi, hogy álterhes a kutyája, mondom, hogy menjünk ivartalanítani, elviszem kocsival pestre ahol akciós, de nincs rá pént, megszületik 11 keverék, oltani nincs pénz.

Az itt kérdezők kutyái között is kb. minden második orvosi ellátásra szorulna, de arra nincs pénz, most akkor segítsek én, mert én vagyok az állatvédő.

Chipre nincs pénz, de elletni mindenki akarja a kutyáját.

Sulira nincs pénz, nincs idő, de azonnal megoldás kell, mert ha nem javul meg a viselkedése kidobják.

Tudom, hogy az emberek helyzete is egyre elkeserítőbb, de egyszerűen nem fér a fejembe, hogy ez a rengeteg saját magát állatbarátnak, kutyaimádónak tituláló ember hogy a fenébe lehet ennyire felelőtlen? Úgy érzem, hogy minden munkám kb. annyit ér, mintha tengerbe hordanék vizet.

Az ismerőseim is látják nálam a szebbnél szebb fajtatiszta mentett ideiglenes kutyákat, de inkább szaporítótól vesznek.

Totál kilátástalan ez az egész szélmalomharc...


2012. dec. 30. 20:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőre miért nem lehet zöld kezet nyomni? :)
2012. dec. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Az Xfaktor helyett leadhatnák a tv-ben a felelős állattartást!
2012. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Vagy a suliban biológia órán a gyűrűsférgek nemi élete helyett!
2012. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%
szerintem ne foglalkozz másokkal annyit, ne olvasgass itt, hanem segíts amit tudsz a környezetedben. ha azokra a kutyákra gondolsz, akiken segítettél (pl. gazdihoz juttattad ideiglenesként, vagy megtaláltad és visszajuttattad a gazdájához) akkor már megérte. én erre gondolok és úgy érzem megéri az erőfeszítést. az lehet, hogy semmi nem változik, de képzeld csak el, mi lenne, ha nem lennének olyanok, mint te (vagy én). nem veheted a válladra az összes kutya gondját, nem tudod megváltoztatni az összes gazda hozzáállását. tégy legjobb belátásod szerint, ments meg annyit, amennyit tudsz anélkül, hogy tönkre tennéd az életed és légy büszke arra, amit tettél.
2012. dec. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nézz az ideigleneseid szemébe, akik nem haltak meg miattad, és rögtön értelme lesz az egésznek.
2012. dec. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon lassan, de javul a helyzet. A legtöbb ember hallott már arról, hogy van állatvédelmi törvényünk, mennek kutyás műsorok a tévében, itt a neten is rengetegen kérdeznek legtöbbször alap dolgokat - de legalább kérdeznek, mert valamilyen szinten érdekli őket a kutyájuk. Ezek jó dolgok. Persze messze vagyunk még pl. Németországtól, ahol rengetegen Kelet-Európából fogadnak be mentett kutyát több száz eurót fizetve értük, de lehagytuk már Romániát, ahol a kóbor kutyák falkákba verődve járnak az utcákon.


Hogy azt ne is említsem, hogy lehet hogy számra elenyésző az általunk megmentett kutyák száma, de számukra ez az Ő életük, az egyetlen, amin mi változtattunk, és ez óriási dolog.

2012. dec. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Ér. Ha már 1 %-ot le tudsz beszélni a felelőtlen állattartástól, akkor már van értelme. Lehet, hogy 99 kutyának rossz sorsa lesz, de annak az egynek már jó. Nagyon lassú a fejlődés, én is sokszor legszívesebben megtépnék egy-két embert (múltkor az állatorvosnál dagadt cigány ringyó a szaporított kölyök 'amstaffjával', a kutya morgott az enyémre, a nő meg röhög). Nagyon bosszantóak az ilyen dolgok, de szerintem a szépet és a jót kell nézni, az ad értelmet a dolgoknak.
2012. dec. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Igenis ér! Ma találkoztam egy falusi, idős rokonommal, aki büszkén mondta, hogy be van chipelve a kutyája. A chipelés kezd elterjedni a törvénynek köszönhetően és ez sok problémát meg fog oldani a későbbiekben, ez mindenképp nagy előrelépés. Én úgy veszem észre, hogy egyre kevesebben vesznek szaporítóktól kutyát, egyre többen mennek menhelyre vagy keresnek meg hozzáértő tenyésztőket.

Egyébként én úgy vagyok vele, hogyha 100-ból 1 embert sikerül jobb belátásra téríteni és annak az egy kutyának jobb élete lesz azáltal, hogy mi megosztjuk a tapasztalatunkat, akkor már megéri nap mint nap a szánkat tépni.

2012. dec. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
26%

ez szerintem is bosszantò! Itt is minden második kérdés a következő: Tudtok jó *** tenyésztőt vagy Mit gondoltok a *** kenelről. megőrít! én meg nem győzöm irogatni h gondolj már szokra a szerencsétlen menhelyi kutyákra, macskákra, egyéb állatokra akik bekerülnek önhibájukon kívül csak mert a gazdi megunta vagy rápisilt az új szőnyegre esetleg kisbabájuk lesz (mellesleg nem értem ez a két élőlény miért lenne olyan összeférhetetlen) és most ott van gazdi nélkül. Ezek a szaporítòk meg tenyésztők sem gondolnak bele ebbe. Ideje volna mostmár őket is felvilágosítani. Csak ,,gyártyák" az újjabb és újjabb kiskutyákat és a legtöbbjüket az se érdekli mi lesz a kutya sorsa csak h jòl megtömhesse a zsebét. Felháborítònak találom!

Az amit csinálsz igenis hasznos. Márcsak azokért a kis kutyukért is megérte akiket mindennap meglátogatsz, vagy akit/akiket hazavittél magadhoz esetleg segítettél örökbeadni. Hát nem tölt el örömmel az az érzés mikor belegondolsz hogy ők miattad boldogok? Dehogynem! Hát ez adjon erőt a további jótékonykodáshoz. :)

2012. dec. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Utolsó, ezt ugye nem gondolod komolyan? Hogy a felelős tenyésztők és vásárolóik miatt vannak a kóbor kutyák? A menhelyi kutyák kb 1%-a törzskönyves. Nem mindenki gondolja úgy, hogy mindegy milyen, csak kutya legyen, van, akinek határozott elképzelése van. Vagy mi például úgy gondoltuk, mikor hat éve vettük a kutyát hogy mivel kezdők vagyunk, nem egy ismeretlen előéletű menhelyi kutyát hozunk az öt éves húgom mellé. Nem a felelős tenyésztők kutyái kerülnek az utcára, azt pedig had döntse el mindenki, mire költi a pénzét, jó? Én például amellett, hogy fajtatiszta tk -s kutyám van és pár év múlva tenyészteni szeretnék, járok idős emberek kutyáit sétáltatni 13 éves korom óta. Ha nem lennék, az etetésen kívül senki rájuk sem nézne egész nap, én viszont tanítom őket, játszom velük, észreveszem, ha bajuk van, ápolom a szőrüket stb. És igen, emellett tenyésztőtől szeretnék kutyát.
2012. dec. 31. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!