Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Túl sok benne az energia, mit...

Túl sok benne az energia, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A napokban hoztunk el a menhelyről egy kutyát, körülbelül egy éves lehet(kan). Tudom most még az ilyen korszakát éli, energiával teli meg minden, de ez pl sétálásnál elég zavaró tud lenni. Ma vittem el elösször(a menhelyen is folyton sétáltatták) de nagyon húzott, össze vissza ment, és hiába próbáltam ki amit olvastam hogy ültessem le, nem ült le. Van még egykét rossz szokása, pl folyton felugrik rám, hiába szólok rá. Az udvarunk amúgy elég nagy, tud nyugodtan futkosni, de sose fárad el úgy látom.

Tudna valaki valami tanácsot adni, hogy neveljem? Ma azt próbáltam megtanitani neki hogy ne menjen ki a kapun, de eddig ez se sikerült. Vagy esetleg tudtok olyan oldalt, ahol tanácsokat adnak ezzel kapcsolatba? Normális válaszokat légyszi, köszi.


2012. dec. 31. 20:44
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
és azt ki tudnád pontosan fejteni hogy miért is?
2013. jan. 1. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Rendben.

Etetés - amit te leírtál az ültetés extrém jutalomért, semmi más. Nincs olyan kutya, amelyik ne ülne le, ha egy hatalmas tál kaját kínálnak fel cserébe!

Séta - fojtó nyakörvet nem ajánlunk kezdő kezébe, hozzáértő segítsége nélkül! Ez alap!

Bökdöső módszer - a legtöbb kutya a 3-4. bökdösést már fel se veszi!

Az udvarba fárasztás - megnézném, hogy egy aktívabb kutyát mégis hogy fárasztasz le annyival, hogy a kertben dobálod neki a labdát vagy átugrattatod néhány akadályon (ami egyébként balesetveszélyes is lehet. Nem hiába mondja azt minden oktató, kiképző és agility edző, hogy senki ne használjon házi gyártmányú akadályokat!) Az én kutyáimnak ugyan órákig dobálhatnád a labdát, semmi értelme nem lenne!

Ültetés tanítása - az általad leírt módszer szerint te csinálod meg a feladatot a kutya helyett. Beállítod a kutyát egy pozícióba, neki nem kell semmit se tennie. Ezzel, hogy kényszert alkalmazol, remekül el lehet veszíteni a kutya együttműködését, kreativitását és munka kedvét. És mivel nem gondolkodik közben, csupán eltűri, hogy te bábozz vele, 10-20-szor annyi ideig tart, mintha pozitív megerősítéssel dolgoznál. Nem hiába nem használják már ezt a tanítási módszert sehol a világon azok, akik komolyabb eredményeket akarnak elérni a kutyájukkal!

Biciklivel fárasztás - ilyen fiatal kutyának még nem tesz jót a megerőltető futtatás!

A kapun átlépés - amit te leírtál az egyszerű ültetés, rövid helyben maradás a kapuban. A világon semmi értelme.

2013. jan. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

akkor ugy látszik nemigen értetted azt amit írtam.


először is az etetés egy bizonyos rituálé ahol a kutya értelmezi hogy az ételt tőlem kapja, nem az ővé, akkor mehet még a közelébe is amikor azt én engedem/mondom. sokkal inkább a fegyelemre irányul semmint a buta mókára ahogy azt te hiszed. bár nyílván egy bizonyos kutyapszihológus és én magam is nagyon buták lehetünk az etetéskor tisztelettel leülő szófogadó kutyámmal együt.

séta: a fojtó nyakörvet leírtam hogyan használja, -felül pontosan a fül mögött- azon kívűl ogy esetleg idétlenül elkezdi ráncigálni a kutyát amit nyilván jóhiszeműen kétlek, mi egyéb történhet?!. nekem is fojtó nyakörvem van,tökéletesen látni hogy amikor húzom akkor szorul amint engedve van enged a nyakörv maga is. semmi kínai nincsen a használatában csak ésszel. de biztosan sokkal jobb a kezdő kezében egy sima nyakörves kutya ami fuldokolva húzza őt végig a világban a hámról pedig szintén megvan a véleménye nem egy neves kutyatrénernek.

bökdöső módszer: itt nem az ovis játékos bökdösésre gondoltam -ugy látszik te igen- hanem a mögöttes tartalommal bíró jelzéssel. jó példa erre hogy a párom valóban csak bökdöste a kutyát amit az valóban meg sem érzett, tehát nem is ért el vele semmit. én egyetlen határozott érezhető mozdulattal tettem ezt, mára már többségében a mozdulat sem kell elég csak a hang. de biztosan nem vagyok normális és azt se tudom miről beszélek ha pontosan evvel a módszerrel bármitől távol tudom tartani a kutyát. itt máris kitérnék a kapus módszerre is , az én kutyám ki nem teszi a lábát nyitott ajtón semmin amíg azt nem mondom oké leül a láthatatlan határvonal elé ez a maxi. sőt szintén megjegyezném azt is hogy egy neves kutyapszihológusnak köszönhetem az ötlet ahol a gazdit pont azért tanította erre mert a kutyája léptem nyomon kirohangált az utcára. de biztosan ő is én is a kutyámmal együtt nem normálisak vagyunk.

az udvarnál nem arra gondoltam hogy csakis ott és sehol másutt, de talán egy séta előtt ez is egy módja annak hogy valamennyi energia elvésszen. de amúgy meg nem tudtam hogy a labda után a kutyák kényelmsen lassan sétálva kúsznak, az enyém hatalmas energiával rohan a laszti után de biztosan egy debil kutyát sikerült kifognom.

az agility: hát beszerezni pl. egynéhány gumiabroncsot hogy azon bújjon át a kutya, mindenképpen életveszélyes dolog lehet! sőt tuti az is ha esetleg egy henger farönköt kellene átugrania a kutyának. nyilván nem a kutya teljesítménye felé kell az elvárásokat helyezni.


ültetés: az első a legegyszerűbb, rávezetéses módszer nem pedig bábozás. amugy meg a jutalomfalatot megírtam mint megerősítés, hiszen én magam is ezt alkalmaztam/alkalmazom a kutyánál amit egy idő után el is hagyok. sőt bármily hihetetlen csak amíg megérti -ez pár perc- addig van jutifati utánna már általánosságba kérem hogy üljön, vagy feküdjön le nem rohanok a jutalomfalatos dobozért. bőven elég a szóbeli dicséret.

biciglizés: egy éves kutya nem két hónapos. de biztos megint én vagyok a barom és velem együtt a kutyapszihológus aki egy 8 hónapos kutyával körbe görkorizza/futtatja a kutyát amelyik ugrál nem normális a felhalmozodott energiától. itt is a józan ész mértékletességéről beszélünk persze, nem 20 órát kell túráztatni a kutyát, nyilván látja azt a kedves gazdi amikor már fárad . itt nem tudom lenyelni azt a pikírt megjegyzést hogy akkor a kedves gazdi valahogy értesse meg a kutyával hogy egyáltalán ne fusson még saját kedve szerint az udvarba se, sőt ha más kutyákkal játszik akkor sem mert nem tesz jót a futás, csak öregesen ballagjon. nah ne vicceljünk már.


végezetül szeretnék köszönetet mondani a nemtetszésed kinyilvánításáért ugyanis ráébresztettél egy dologra, nem biztos hogy elég világosan fogalmaztam elsőnek. így legalább bővíthettem a dolgok magyarázatát a gazdi pedig majd eldönti hogy megfelelőnek e találja a tanácsaimat, vagy csak annak egy részét, vagy akár egyáltalán nem. ő segítséget kért, én pedig igyekeztem leírni amit tudok. mindenkinek saját joga eldönteni milyen módszerrel tartja/tanítja a kutyáját.

2013. jan. 1. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is folyton pörgött az első időkben,mikor hazahoztam a menhelyről. Nem lehetett lelőni, még bent a házban is folyamat rohangászott. Aztán nagyon szépen megtanulta, hogy bent pihi van, hogy van séta idő, hogy mikor van tanulási idő. Azóta a köztes időkben csak fekszik és pihenget. Adj neki egy kis időt, hogy beleszokjon a napirendbe. A sétáltatásnál meg csak határozottan, ha megelőz, fordulj le, az ajtónál meg értse meg, hogy addig nem mentek sehová, amíg meg nem teszi, amire kéred.
2013. jan. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Na nem tudom miért de törölve lett a hozzászólásom

Szóval amiket a többiek irnak az teljesen igaz. Vezetővé kell válnod és akkor sok problémád meg fog oldódni.

De addig is kell neked vmi megoldás, nem igaz?

A kutyák fizikailag kevéssé lefáraszthatóak, mert arra vannak kitalálva, hogy egész nap mozogjanak (lsd farkasok, akik több 50-100 km is megtesznek a vadászat során). De ami a szerencséd, hogy agyilag már nem ennyire kitartóak. Tehát ha azt akarod, h lefáradjon, akkor tanits neki trükköket, mindenféle érdekes dolgot. Ezen felül vidd sétálni új helyekre ahol sok az izgalmas szag. Az udvar nem elég, mivel ott semmi érdekesség nincs egy idő után. Gondolj bele, h téged bezárnak egy szobába, ahol megvan minden (net, legújabb játékok, zene, film) de amikor már 2x kiolvastad az internetet akkor unalmassá válik az egész. Ezért kell a sok séta, és lehetőleg ne mindig ugyanoda.

A felugrálásban pedig az segit, ha ilyenkor egyszerűen hátat forditasz neki, mivel akkor nem éri el a célját (ami az h felkeltse a figyelmedet és foglalkozz vele)

Küldök privátba egy linket, mert lehet h amiatt törölték az előzőt, ott sok-sok segitséget találsz majd..

2013. jan. 2. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
AlfaKutyasuliUjbuda: gondolom, a folyamatos önreklámozás miatt lett törölve, ahogy az előző asszem két felhasználóneved is. Állj le kérlek, van hirdetési lehetőség az oldalon, nem is drága, ne cseszd szét a hozzászólásokat. Én sem ajánlgatom magam, pedig foglalkozom problémás kutyákkal. Ez a hely nem erre való.
2013. jan. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!