Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan konzerv amiben...

Van olyan konzerv amiben kellő elegendő energia érték van egy vemhes illetve szoptatós kutyának?

Figyelt kérdés
Félidős vemhes szuka kutyám van, és nem eszi meg a száraz tápot, pedig kéne neki legalább 30%os fehérje táp. Mindent megpróbáltam, sehogy sem eszi meg.
2010. máj. 17. 18:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem igazán... Őszinte részvétem, én is hasonlót éltem át anno. Onnan vettem észre, hogy vemhes, hogy kb. a 3. héttől kezdett piszok válogatós lenni. Nem volt hajlandó a vemhesség alatt tápot enni, sőt, még joghurtot sem, pedig azt egyébként imádta. Én főztem rá. Pár naponta kellett kitalálnom, mire lehet éppen gusztusa, mert amit 2-3 napig megevett, azt utána már nem. A végén már csak a sovány pulyka színhúst ette meg a drágám. Rettegtem tőle, hogy ellés után (mikor a szoptatás miatt extra fehérjére van szüksége) mi lesz, de hála istennek pár nap után már nem volt gond az étvágyával.


Ez az egyetemi klinika szülészeti tanszékének honlapjáról van, ajánlom figyelmedbe, a honlapot, sok más fontos infót is találhatsz ott:


" Gondoskodás a vemhes kutyáról


Emberek esetében is gyakori tévhit, miszerint a várandós anyának „kettő helyett kell ennie”. Ezzel szemben vemhességük első két harmadában a kutyáknál semmiféle többlet energiabevitelre nincs szükség. Különösen oda kell figyelni a robosztusabb, hízásra hajlamosabb fajták táplálására, hiszen a korai vemhesség alatt fölszedett túlsúly a későbbiekben tovább halmozódik és ellési komplikációkhoz vezethet. Mindössze az utolsó harmadban lesz annyira erőteljes a kölykök növekedése, hogy az anyakutya napi egyszeri étkezéssel már nem képes elegendő táplálékot fölvenni. Ennek oka nemcsak a rohamosan fejlődő magzatok növekvő táplálóanyag-igényében, hanem a vemhes méh által összenyomott gyomor korlátozott befogadóképességében is keresendő. Tartós energiahiány esetén az anyakutya anyagcseréje kedvezőtlen irányba változik, mérgező anyagok halmozódnak fel a vérében és kómaszerű állapotba kerülhet (vemhességi toxikózis). Ezért az utolsó három héten naponta többször is adjunk enni a szukának, lehetőség szerint jól hasznosuló, magas energiatartalmú vemhességi kutyatápot. Nincs szükség tehát emelt tápanyagbevitelre a vemhesség első két harmadában, sőt kifejezetten helytelen, ha túlzott gondoskodásból a szoptató állatok részére szolgáló, kalciummal dúsított tápot, illetve magas fehérjetartalmú kölyöktápot adunk! Az előrehaladottan vemhes szukával ne végeztessünk túlzottan kimerítő feladatokat, de rendszeresen sétáltassuk és engedjük mozogni.


Az esedékes védőoltások beadásánál és féreghajtásnál gondolni kell arra, hogy a szerek a placentán átjutva bekerülnek a fejlődő magzat szervezetébe. Ezért féreghajtásra vagy bármely más kezelésre csak olyan készítmények alkalmazhatók, ahol a gyártó kifejezetten megengedi a vemhesség idején történő használatot. Korábbi ajánlásokkal ellentétben a vemhesség idején semmilyen védőoltás beadása nem javasolt, mivel a vakcinázás védő hatása elmarad a magzatelhalás és vetélés veszélye mellett. Vemhes állatoknál kizárólag elölt vírusos vakcinák alkalmazhatók, ezen termékek száma azonban igen szűk és rendszeresen oltott kutyáknál használatuk indokolatlan."


[link]

2010. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Zsarol a kutyád. Ha vemhes, a szervezete úgy is kiköveteli az ételt. Ki kellene várnod, hogy valóban éhes legyen.
2010. máj. 17. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem zsarol, van ilyen. Embereknél is teljesen felbolydul ilyenkor a szervezet hormonrendszere, ami miatt sokszor olyat kíván a nő, amire előtte rá sem bírt nézni, amit szeretett, az meg nem kell. Náluk is így van. Egyébként az egyik dolog, amire piszok háklis vagyok éppen a kaja, soha nem hagytam, hogy válogasson (éppen ezért tudtam, hogy nem sima válogatás). De akkor bizony nem szívóztam vele, azt evett amire gusztusa volt. Mikor meséltem a tenyésztőjének a dolgot, "megnyugtatott", hogy a nagyanyja is éppen ilyen volt.
2010. máj. 17. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ja, és egy vemhes kutya nem az, amivel szerintem megéri keménykedni, nagyon komoly következménye lehet, ha legyengül a szervezete.
2010. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:

Vegyél neki husit. Pulykamell, marhahús.

Félidő előtt előfordul a szukáknál étvágytalanság. Nekem van olyan szukám, aki reggelente szabályosan rosszul volt és hányt, mint az emberi kismamák. Félidő után rájuk jön a zabálhatnék és folyton éhesek. Milyen kutyusod van?

2010. máj. 17. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hasznosak voltak.


Angol cocker spánielről van szó.


Kis kora óta táp undora van sajnos. Még vemhesség elején kiéheztettem 2 és háromnegyed napig semmit nem evett. Utána megette a tápot, majd megint két napig nem és nem tudtam nézni, hogy kétnaponta eszik. Tudom, hogy nincs öngyilkos kutya, de ő utál tápot enni :). Már a legjobb táptól kezdve a gagyiig mindent kipróbáltunk. Állandóan főtételt kapott. Minden nap mást, mert egymás után nem ette meg ugyan azt. Most Best Mean junior tápot kap, de annak a fehérjetartalma 12%, nem sok.

Viszont még nem próbáltam azt, hogy a kölyöktápot beáztatom és úgy keverem össze a konzervvel. Lehet úgy bevágja. :)

2010. máj. 17. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy ami igazán jó konzerv, annak az árából már rendes húst is tudsz neki venni.

Pl. egy Yarrah (70% hús) konzerv 500-600Ft-ba kerül, és 500g-os. Az már a csirkemell ára.

Szerintem jobban jársz, ha ebben az időszakban főzöl neki húst, rizst, tésztát, zöldséget, adsz mellé gyümölcsöt, túrót, tojást, joghurtot.

2010. máj. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!