Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy menhelyről egy...

Szeretnék egy menhelyről egy kiskutyát. Az a problémám, hogy nem ismerek menhelyeket, ahol: meg lehet ismerkedni a kutyával örökbefogadás előtt, el lehet vinni próbasétára, és oltva adják oda a kutyust, és Budapesten van. Ti tudtok ilyen menhelyeket?

Figyelt kérdés
Köszönöm a válaszotokat.:)))

2012. dec. 31. 22:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Van egy csomó fajtamentő szervezet.

De tudom ajánlani a Pilis Budai Kutyamentőket,én onnan fogadtam örökbe.

2013. jan. 1. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
De, lehet ismerkedni az Illatoson is, ne terjesszetek marhaságokat.
2013. jan. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Menj fel a facebook-ra,ott kismillió gazdikereső kutyát találhatsz,ideiglenes befogadóktól is.Beírod a keresőbe,hogy "gazdit keres",és kiad egy csomó találatot.
2013. jan. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
51%
Menhelyeken ismerik a saját állataikat, tudnak ajánlani megfelelőt. Egyébként Illatoson is fizetni kell (5000 ft), aláírni örökbefogadási papírt, ők is ellenőriznek. Chipet is betesznek, nem ingyen. De a kutyáikat nem ismerik, mert állandóan változik, ha nem jön érte a gazda, két hét után örökbe adják. Se idejük, se energiájuk barátkozásra, ismerkedésre. Nagyon melléfoghatsz.
2013. jan. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
2013. jan. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Illatos út. Lehet ismerkedni, ismerősöm is onnan hozott kutyát, ő is 3-szor volt megismerni, mielőtt örökbefogadta.
2013. jan. 1. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nyáron a haver akart onnan lehozni egy éves kutyát, de nem engedték ismerkedni, fizessen, vigye és kész. Két utcával odább parkoltak, de addig nem jutottak el. A kutya csak a telepen belül ment pórázon, kint már nem ment, reszketett minden járműtől, szabályosan pánikbeteg volt. Visszavitték. Állítólag két héttel előbb a gazdája leadta, nyilván nem véletlenül. Kb. ennyire bizonytalan a választás az Illatoson. Haverék elmentek a Noe Állatmenhelyre és egy héttel később egy németjuhász keverékkel elégedetten távoztak.
2013. jan. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

A sintértelepen is attól függ,milyen gondozót fog ki az ember.Van,aki enged ismerkedni.

Az ismerősödnek meg gratulálok!Pont ennyi esze van.Egy szűk ketrecben,stresszes helyen tartott kutyának nem adott esélyt.Nem azért került be valószínűleg szerencsétlen állat,mert rossz kutya és nem megy pórázon.Inkább ott kattanhatott be.Ez akár órák alatt is bekövetkezhet.Szépen haza kellett volna vinni és időt adni neki,hogy megnyugodjon,nem visszacseszni a ketrecbe a szerencsétlent,aki örült,hogy kiszabadult.

Ha a Noén elmesélte volna a sintértelepi sztorit,biztosan nem adnak neki kutyát.

2013. jan. 2. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Előttem van a kép, amit az utolsó előtti leírt, és kb. hánynom kell az ilyen emberektől. Mindenből a tökéletest, a legjobbat, persze azonnal, ha tenni kell azért hogy jobb legyen, az már derogál, hiszen a szomszédok előtt nem lehet a félős kutyával pózerkedni, hogy mekkora királyok vagyunk. Kíváncsi vagyok, ha az ismerősödet zárták volna be egy 3x3-as ketrecbe, rengeteg idegennel körülvéve, nulla szeretetet kapva, mennyire lett volna kedve egy madzag végén rángani? Nulla egy ember lehet.
2013. jan. 2. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Voltam az Illatoson nyílt napon pár hete, és esküszöm, nem értem, hogyan őrizhetik meg a kutyák az ép elméjüket a belső kennelekben, minden tiszteletem az övék. Én fél óra után sikítva rohannék ki onnan. Az ott dolgozók elég emberségesek egy ideje (bár találkoztam gyökérrel is, de az mint tudjuk, minden munkahelyen akad), de a körülményeken nem tudnak változtatni, pláne ilyen teltház mellett. Na de nem is ez a lényeg, hanem hogy nem szabad csodálkozni azon, hogy némelyik kutyát komolyan megviseli az a környezet. Arról nem is beszélve, hogy egy gondozóból meg egy kutyából elég nagy felelőtlenség az egész intézményt elítélni.
2013. jan. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!