Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most mit tegyek ha párom buta?

Most mit tegyek ha párom buta?

Figyelt kérdés

Nem engedte eddig chippeltetni a kutyánkat, mondván, majd ha kötelező lesz. Na most az lesz.

Nálunk 5 ezer forint, 3500 a chip + az orvosi vizsgálat díja. De ma azt mondta nekem, hogy ő nem hajlandó csak a TV-ben elhangzott összeget, vagyis a 3500 forintot kifizetni. Nagyon forró fejű és én előre félek. Csütörtökön vagy pénteken megyünk az orvoshoz, biztos, hogy nem lesz hajlandó 5000 forintot kifizetni, de ez még hagyján, mert az sem hagyja hogy én fizessem ki, ha pedig a háta mögött teszem akkor végem van.


2013. jan. 1. 14:12
 1/9 Hovarju ***** válasza:
100%
Akkor keressetek egy olyan állatorvost, ahol csak 3500Ft.
2013. jan. 1. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Jajj, nem irigyellek.... Próbáld meg megértetni vele, hogy a chip beültetéshez szükséges a kutya előzetes vizsgálata. És a chip beültetés plusz a regisztráció kerül 3 500 Ft.-ba. Bár gondolom ezt már elmondtad neki... Még jó érv lehet, hogy a vizsgálat 1 500 Ft.-ért így is nagyon nagyon olcsó! Máshol sokkal többet elkérnek érte, nálunk a kutya alapvizsgálatának díja 4 500 Ft! És amúgy sem árt ha kivizsgálják a kutyust.

De ha azt látod, hogy rá sem néznek, csak bele teszik a chipet, akkor tényleg ne fizesd ki a vizsgálati díjat, csak akkor ha valóban meg is vizsgálják.

2013. jan. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%

Cseréld le :)

Amúgy meg vidd el a kutyát nélküle chippeltetni, és meg van oldva.

2013. jan. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

"Nem engedte eddig chippeltetni a kutyánkat", "ha pedig a háta mögött teszem akkor végem van"

Én ebbe tényleg nem akarok beleszólni, de biztos, hogy jó kapcsolatban élsz? Egy idő után egy ilyen ember lelkileg teljesen tönkre fog tenni, mert feltételezem nem csak a kutyás kérdésekben uralkodik ennyire feletted. Én ezt biztos nem hagynám.

Vidd el a kutyát chipelni, ha ezen kiakad a párod az az ő baja, felnőtt ember vagy, azt teszel, amit akarsz.

2013. jan. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy figyu kötelező és kész. Ha nem lesz bechippeltetve, akkor megbüntetnek, és biztos nem 5000 Ft-ra. Amúgy meg annyira nem fontos neki a kutya, hogy ha neadjisten elveszik, és befogja valaki, akkor mondjuk tudják hogy a tiétek??

Megmondanám, hogy kész, ha ő nem hajlandó, akkor kifizetem én, ha tetszik neki, ha nem. Állj a sarkadra.

Mi lesz ha a kutya beteg lesz, vagy műteni kell??

Kutyát tartani anyagi felelősséggel is jár. És a chippelés meg nem átverés meg hülyeség.

Én találtam már "kóbor" kutyát, ami chippelve volt, az azonosító ott lógott a nyakában. Felhívtam az adatbázist, és ott megadták a gazda elérhetőségeit, felhívtam őket, a tulaj meg majdnem elsírta magát, hogy már egész nap a kutyát keresik...

2013. jan. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a chip kötelező, de az az előzetes orvosi vizsgálat plusz 1500-ért teljes lehuzás. Oltáskor is felszámol előzetes vizsgálati dijat? csak mert akkor indokolt, ugyanis csak egészséges állatot oltunk. Én sem fizetném ki. Chipelje be, regisztrálja be, és az ára 3500 ft. Ha beteg a kutya gondolom akkor ugyis viszitek orvoshoz. persze mindenfélét kitalálnak igy, hogy megállapitott a tarifa. Eddig volt aki 5 ezerért chipezett. Most is annyit akar keresni, és kitalálja ezt az előzetes vizsgálatot, gondolom ami abból áll, hogy meghallgatja a kutya szivét, és belenéz a torkába.
2013. jan. 1. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Válassz olyan palit, aki nem rendeleteket ad, hanem értelmesen lehet vele beszélni. Nem sértésként írtam, amit írtam.
2013. jan. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves Theia és kispalikee!

Gondoltam, hogy lesznek ilyen válaszadók, de nem tudtok rólunk többet csak amit leírtam. Kérlek csak a kérdésre koncentráljatok. Az, hogy ki hogyan él vagyon hogyan teszi magát tönkre ahhoz senkinek semmi köze.


Valaki írta, hogy oltásnál is felszámolja az 1500 díjat. Hát nem, 3800-ért oltja és féreghajtja. Ha azt veszem ez csak 800 forint plusz, mert az önkormányzati állatorvos 3-ért adja be az oltást.

2013. jan. 2. 11:39
 9/9 anonim ***** válasza:
52%
Figyelj, csak chipelni mentek, az 3500 ft. és pont. nem kötelezhet minden plussz költségre. Az egyik kérdésnél egy gazdi volt teljesen ididótának nézve, ott még be is akarta neki varrni, természetesen még x ezer ft.-ért. Ez az előzetes orvosi vizsgálat is egy olyan dolog, amit ha akarsz kérsz, ha nem akarsz akkor nem. De ne kösse már ki, hogy ez kötelező.
2013. jan. 2. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!