Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor hogy van egy a...

Most akkor hogy van egy a chip kérdés? Minden kutyának kötelező jan.1-től? És hogyan ellenőrzik?

Figyelt kérdés
2013. jan. 2. 10:09
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
79%
Én falun lakok, itt még a postást is beengedik nagyon sokan. És sajnos rengetegen nem is hallottak a chipről. Csak most tudnék mondani 50-60 embert tőlünk, akik nem chipeltetik a kutyájukat, mert nem is tudják, hogy ilyen, mint chip létezik, de beengednék ellenőrizni az embereket. Utána persze megbánnák.
2013. jan. 2. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell tapizni a kutyát? A leolvasót nem kell hozzáérinteni sem a kutyához.
2013. jan. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 bimbike11 ***** válasza:
A mi dokink azt mondta, hogy márciusig minimum eltart a bechipezés, annyi kutyában nincsen még chip. Pedig én nem nagy városban lakom, nem tudom pl Pesten mi a helyzet.. :/ Az én kutyusaimban sincs még chip, a doki felírt a "várakozók listájára"...
2013. jan. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
Minden helyen van polgárőrség, mezőőrség meg önkéntes Rambok. Na ők jogosan kérik majd h engedd be őket és muti a kutyában a chipet.
2013. jan. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:

A polgár őr:

A társadalmi munkában végzett bűnmegelőzés résztvevői, a polgárőrök nem rendelkeznek különleges jogosítványokkal. Szükség esetén bármely állampolgárt megillető jog alapján élnek lehetőségeikkel, teljesítik kötelességeiket.

Tehát kérheti hogy engedd be csak te döntöd el hogy beengeded e.


Az ilyen olyan önkénteseknek semmihez semmi közük.


A mezőőrökről nem találtam semmi érdemlegeset de gondolom rendőrök nélkül neki sincs joguk bejönni magánterületre..


Vagy légyszíves mutass valamit ami leírja hogy van joga ezeknek a személyeknek bejönni a házba, mert én kerestem de ilyen nem igazán találtam..

2013. jan. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:

igen,minden kutyának kötelező. ez agy regisztráció, a chip tartalmazzapl: a kutya tulajdonosának adatait,vagy oltásainak időpontját,stb.,illetve pontosabban egy hosszú számsort,ami egy kód,és ezen belül található az adott kódszám alatt ,a tulaj adatai,neve,címe,elérhetősége, a kutya neve,a neme,a leírása,az oltásai,stb.

és ,mivel minden állatorvosi vizsgálatnál ellenőrizhetik,így pl: 2013-ban elmész beadatni a kötelező oltását a kutyának ,tuti hogy kiderül,van -e benne chip,és ,ha nincs ,hát 1 : berakatják,2 megbüntetnek. hiszen nem mindenhová viszi az ember magával a kutya oltási könyvét ( amiben természetesen szintén szerepelnie kell a chip sorszámának,azaz a hosszú számsornak :) a chip leolvasó ,meg pár 1000 forint,és van minden kutyaiskolában,minden közterület-felügyelő autójában,minden állatorvosnál,stb. tehát,jó sok helyen le lehet ellenőrizni,nem csak az állatorvosnál:) sőt ,gyanítom majd minden nagyobb rendőr-őrsön is található. nálunk a chip 1500 ft-ba került 2012-ben.

2013. jan. 2. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
59%
Diesel! Még nincs, majd lesz :) Belsősök mondták :)
2013. jan. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
83%

a városunkban (35000 lakos) minden családiházban 1-2 eb!

tudok nem egy nem kettő... olyan ebtulajdonost, akik még veszettség ellen sem!!! SOHA! be nem oltatták a kutyájukat, nem hogy egyébb védőoltásra költsenek, és az önkormányzat, ill. a jegyző le sem sz*rja, még akkor sem, ha a szomszéd jelenti, arról nem beszélve, hogy sokukat 1-2 m.-es láncon, vashordó házban tartják!!!

NA, ...ennyit a szabályok betartásáról és betartatásáról.

(az állatorvos, meg örül, ha van kutya amit elvisznek a kötelező és javasolt oltásokra, NEM hogy jelentené, a nem chippelt ebeket! ...az-az orvos akiről ez kiderülne, azonnal feladhatná a prakxisát, ahhoz többet senki nem vinné a a kedvtelésből tartott, de a haszon állatait sem!)

2013. jan. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
13%

"2013. január elsejétől büntethetők a kutyatulajdonosok, ha kedvencükben nincsen chip. Az azonosító behelyezéséért az állatorvosok 3500 forintot kérhetnek.

A chip nélkül rendelőbe vitt kutyákat az állatorvosok nem láthatják el a chip beültetéséig, illetve az orvosoknak az önkormányzat és az Állat Egészségügyi Hatóság felé jelenteniük kell a chipnélküli kutyák tulajdonosait.


Az Orpheus Állatvédő Egyesület arra kéri a hatóságokat, hogy 2013 első egy-két hónapjában az anyagi okokból be nem chipezett kutyák tartóinál még ne alkalmazzanak komoly pénzbüntetéseket. Az önkormányzatok pedig helyi fórumokon segítsék elő, hogy minden kutyatulajdonos szerezzen tudomást a chip beültetési kötelezettségről. Sajnos a kisebb településeken vagy a szegényebb területeken a kötelező féregtelenítés, a veszettség oltás is rendszerint elmarad, pedig a védelem nélküli állatokon keresztül az emberek egészsége is veszélybe kerülhet. A chipes azonosítás egy elkeveredett állat esetében pedig egyenesen életmentő, hiszen az azonosítás révén az állat tartója könnyebben vissza tudja kapni elveszett állatát."


…arra megy ki a játék, hogy a lakosságot szoktassák a chip-hez, mivel előbb-utóbb az embereket is bechippelik a totális kontroll miatt???

(George Orwell 1984 …!)

2013. jan. 2. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
33%

13:11-es! Külld el azok nevét és címét, akiknek nincs oltva a kutya vagy rövid láncon van ide: bejelentes@orszagosallatvedorseg.hu


Rövid időn belül be lesznek oltva és hosszabb lesz a láncuk, vagy kapnak új gazdit!

2013. jan. 2. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!