Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen gondozást igényel egy...

Milyen gondozást igényel egy szibériai husky?

Figyelt kérdés
Szeretném a le írnátok pár ötletet előre is köszi

2013. jan. 2. 11:57
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
Bocsi,de nagyon nem idevaló kutya.Sajnálom ezeket a kutyákat szenvednek a melegtől :( és te is szenvedsz vele együtt,mert látod,hogy milyen szenvedés neki ez az éghajlat.
2013. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első sorban rengeteg mozgást. Napi 20-30 km futtatást meg sem érez, ezzel számolj! Márpedig rengeteget kell mozgatnod, hogy ne szökjön és ne romboljon. De vannak sportok, amikre ideális. Tanítani és dolgozni kell vele, bár a tenyésztéséből adódóan a szellemi fárasztás bőven nem elég neki. Gyakran vidd más kutyák közé és fiatalon nagy hangsúlyt kell fektetni a megfelelő szocializációra. Erős kezű, tapasztalt, határozott gazdát igényel.
2013. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A hazai huskyk már bőven aklimatizálódtak. Persze, nem lehet mondani, hogy élvezik a hőséget, de a közelében sincsenek már a fajta hazájában élőknek.
2013. jan. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem ugyan malamutom volt, de hasonló a két fajta. Nagyon sok mozgást igényel napi legalább 2 óra intezív futás vagy úszás,agility, eetleg, ha van rá lehetőség akkor súlyhúzás. Mikor vedlik akkor arra készülj, hogy ellep majd mindent a szőr
2013. jan. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia, nekem husky-m van. Nincs napi szinten 50 km-et futtatva, mégse rongál, meg szökik.

minden nap sétálunk egy órát, meg tanulunk, hétvégén agilityzünk, és teljesen jó kutya.

Szerintem, ha egy kutya nincs napi szinten 50 km-et futtatva, csak teszem azt 10-et, akkor nem fogja igényelni azt az 50-et, mert én az enyémet amikor futtatom, egy fél óra után van, hogy teljesen elfárad, és lefekszik, vagy ha nem is ott helyben, akkor amikor hazaérünk hátra szalad az itatójukhoz, iszik, és utána egy nagy huppanással lefekszik az ajtó elé, és alszik egy pár órát. Miután felkel, még vagy játszunk valamit, vagy pedig tanulunk.

Ő nincs annyit mozgatva, mint itt azt mindenki írja(30-50km/nap) mégis teljesen jól néz ki, jól érzi magát, egészséges.

(nem ugat/vonyít éjszaka, nem tör-zúz, nem szökik, kifejezetten illemtudóan viselkedik)

2013. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hasonló véleményen vagyok mint az előző. Bár mi 2 órát legalább sétáltatjuk a kutyát,heti 2-3 szor futunk vele és minden nap fél órát gyakorolunk. De egyáltalán nem lehetetlen feladatot, főleg, hogy gondolom nem munkavonalú husky-t akarsz. Viszont, ha nem kapja meg azt a napi 2 sétát, akkor egyből elkezd zúzni és szétszed mindent. Tehát annak tükrében dönts, hogy a következő 15 évben minden nap 2-3 órát a kutyádra kell szánni, vagy ha nem szökni fog, vonyítani egész nap, szétrágja és ássa a kertet/lakást és neveletlen lesz.
2013. jan. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!