Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem lesz baja a kutyámnak?

Nem lesz baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés
Barátaink lány kutyájára vigyázunk a párommal. A kutya nemrég tüzelt. Nekünk fiú kutyánk van, 8 hónapos és nagyon be van kattanva. Próbál rámászni a szukára, de az nem hagyja magát szerencsére. Barátaink nem örülnének kiskutyáknak, de engem jobban érdekel, hogy nehogy lelkileg baja legyen a mienknek. Nem lesz baja a kutyánknak ha folyton fel van izgulva, de nem tudja levezetni?
2013. jan. 2. 22:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Attól nem lesz semmi baja, ha nem fedezhet. Csak hormonális, náluk nincs élvezeti értéke ennek. Akkor lennének gondok, ha befedezné a szukát. Sok kan "megőrül" ettől, hisz a párzás kizárólag az alfa előjoga. Rengeteg kannál a párzás után előjönnénk a problémák, hisz felborult a falkasorrend. Visszamorognak a gazdira, vissza kapnak, tiszteletlenek, stb.
2013. jan. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
De, baja lesz. Szegény kis kannak egy életre szóló negatív élmény lesz, hogy nem lehet a szukát meghágni.Mi lenne, ha rászólnátok arra a siheder kutyára, hogy ne tegye? Sokkal jobban járna a kutyád, ha ivartalaníttatnátok. Még nagyon sok szuka nem fogja magára engedni.
2013. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
53%

Nem, mivel, hogy csak ösztönből teszi, és nem testi vágyból, ahogy az emberek.

majd abba hagyja, ha el megy a szuka, vagy ha végleg befejezi a tüzelést. Amíg érzi a szagát, addig meg lesz kattanva.

2013. jan. 2. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok rászólni a kutyámra, mert meg van kattanva, ilyenkor hiába szólok rá. Sajnos már nem tudtam visszamondani a szitterkedést és még 9 napig itt lesz. Tegnap nekem is eszembe jutott az ivartalanítás, de pl. a barátnôm kutyája ivartalanítva is odavolt a tüzelô szukákért.
2013. jan. 2. 22:42
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem tudsz rászólni, akkor ne is próbálkozz, csak még kevesebb tekintélyed lesz a kutya előtt ettől. Bár megjegyzem, a fedezési szándék is marha nagy szemtelenség. Ha hagyod, azzal is egyre csúszol le a szemében.

Egyébként ha kellő tisztelettel rendelkezel majd, még ebben a szituációban sem fog próbálkozni a fedezéssel a kutyád. Mi már sétáltunk együtt ivaros kannal úgy, hogy a kutyám még tüzelt. A kan egyszer nem próbálkozott, ott rendben volt a kutya-gazda viszony.

2013. jan. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Márpedig igencsak rá kellene szólni arra a kutyára, mert ezzel azt fejezi ki, hogy totál leszarja a fejedet, neki te nem tudsz parancsolni. Fogd meg a grabancát és nyomd le a földre a kutyát, majd egy perc múlva tedd ki a szobából. Ha megint ráugrik a szukára, megcsinálod ugyanezt. Ha most nem parancsolsz megálljt neki, akkor később hatalmas gondok lesznek vele.
2013. jan. 2. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nagyon új nekem ez a szituáció, mivel a kutyám engedelmes. Okos, és szót fogad, meghunyászkodó. Most elôször nem bírok vele, sôt hogy ôszinte legyek, sajnálom szegényt. Eddig még megverni sem kellett, csak egyszer, mert ha határozottan rászólok, már akkor behúzza fülét-farkát.
2013. jan. 2. 23:01
 8/15 anonim ***** válasza:
26%
Megverni semmilyen kutyát sem kell semmiért! Ha neked a verés a nevelés, javaslom, hogy máris keress egy nálad felelősebb, értelmesebb gazdát neki!
2013. jan. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó. Nem verem a kutyámat, csak egyszer kapott ki, de azt muszáj volt. Nyílván te nem értesz egyet, de vannak olyan szituációk, amikor igenis meg kell ütni és itt most nem azt mondom, hogy agyon verni, az kettô. Nagyon jó gazdija vagyok a kutyánknak én is és a párom is, szóval inkább nem forgasd ki a szavaimat.
2013. jan. 2. 23:14
 10/15 anonim ***** válasza:
57%
Semmi olyan esetet nem tudok, mikor a verés az egyetlen megoldás. Sőt, olyat se, ahol verés lenne a leghelyesebb reakció. De biztos te értesz hozzá jobban, te, aki még a kölyök kutyáját se tudod letiltani egy szukáról.
2013. jan. 2. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!