Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Én csinálok valamit rosszul...

Én csinálok valamit rosszul vagy nagyon fiatal még?

Figyelt kérdés
Velünk van lassan egy hónapja egy pekingi kutyus..... nagyon játékos kiskutya DE egyszerűen nem megy neki a szobatisztaság :( Következetes vagyok és mindig ugyanaz a reakcióm ha jól vagy rosszul végzi a dolgát ide vagy oda. Vagy lehet még fiatal és én hiszem hogy eleget vártam már?? Vettem neki helyhez szoktató cseppet is de semmi...! (pedig csoda híre van) Persze ha látom mikor készül kakilni viszem a helyére rögtön és meg dícsérem ha ügyes volt de ha esetleg lekésem az akciózást akkor már hiába cseszem le mert ugye nem értené :( A másik NAGY gond és ezt gondolom nagyobb gondnak, hogy amikor eszik és oda nyúlok akkor morog mint akkor azonnal megharap :( Ennek nem örülök mert van egy pici lányom akinek hiába mondanám hogy a vau vau eszik most ne simizd..... Valami tanács?
2013. jan. 2. 23:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
24%

Mennyi idős a kutya?

Egyébként 1 hónap az nem sok, mármint nekünk az egyik kutyánknak FÉL ÉV volt mire szobatiszta lett, a másik ki 1 évesen került hozzánk és egész életében kertben élt 2 hét... Igen mindig vidd le ha látod, hogy dolga van vidd le, nagyon dícsérd meg a lent végzi a dolgát (jutalomfalat pl), ha meg bent és rajtakapod szidd le, akkor ne ha utólag veszed észre, mert nem fogja tudni miért szidod éppen. Amikor morog nekem az a javaslatom hogy vedd el tőle az ételt, nagyon nem jó

2013. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
hogy így védi az ételt.
2013. jan. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nevelés. Sőt, a szobatisztaságra is ez lesz a megoldás. Nulla tekintélyed van a szemében, ezt kell rendbe rakni. De ezért is nem megy a szobatisztaság, mert a kutyád nem fogadja el szabályokat, amiket próbálsz felállítani.

Igazad van, a morgás a súlyosabb gond. Sőt, ennél súlyosabb már nem is lehetne! A gazda elleni nyílt agresszió már a lehető legrosszabb, ne becsüld le! Nem az a normális, hogy míg a kutya eszik, a család és az ún. gazdi csöndben ül és nem is mernek a közelbe se menni. A természetes az lenne, hogy bárki, még a kislányod is bátran belenyúlhatna a kutya kajájába, de ezt talán te is tudod. Ha valóban csak ennyiről van szó, ami kiérződik a kérdésből, nem egy súlyos probléma, alapvetően könnyen orvosolni lehetne.

Nagyon javaslom, hogy ha másért nem, de a kislányod biztonságáért mindenképp keress fel egy jó kutyasulit, olyat, ahol a kutya-gazda kapcsolat áll előtérben és ahol terápiás foglalkozásokon segítenek a problémák megszüntetésében is.

2013. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
42%
Ne vedd el a kajáját, azzal csak még inkább kiváltod benne azt, hogy védenie kell az ételt! Ez a lehető legrosszabb megoldás!
2013. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
26%
A mi kiskutyánknál a kajaelvétel vált be, közvetlen a morgás közben mondtuk hogy NEM, nem szabad és elvettük az ételt,ezt annyiszor ahányszor morgott.
2013. jan. 2. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom ceasar milan videóit, van olyan amiben nem értek egyet, de érdemes megnézni nagyon jó tippek vannak benne: youtube: emberképzés kutyáknak.

Egyébként Második Hozzászólónak teljesen igaza van. Soha nem az van amit a kutya akar, ezt meg kell tanulnia, nincs hiszti, morgás, és kunyizás. Meg kell tanulnia a szabályokat, és büntetni ha ellenkezik ( nem nem megütni),.

2013. jan. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a morgás sokkal nagyobb gond. Nekem bármelyik gyerekem elveheti a dogótól a kaját, sőt evés közben bármikor a szájába nyúlhatunk... Ezt kell először rendbe tenni, mielőtt valami nagy baj lesz. Nyugodtan vedd el tőle a kaját, és addig ne is kapja vissza, amíg morog (tehát visszarakod, odanyúlsz, morog, elveszed, egészen addig, amíg ezt csinálja;az a jó, ha már az ételből is kivehetsz, az sem izgatja semennyire). Ha így sem érti, akkor tényleges kajamegvonás, tehát ha morog, elveszed, és az az étkezés ki is marad, legközelebb csak a következő etetési időben adsz neki, és ugyanígy. Ha többszöri próbálkozásra sem érti, akkor is teljes megvonás. A legkonokabbaknak is le szokott esni max 2 nap alatt, és éhenhalni sem fog, nyugi.
2013. jan. 3. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%

Namost a pelenkára vagy bármire szoktatás nem szobatisztaság, kezdjük azzal. Főleg ha ilyen nehéz a felfogása, én nagyon gyorsan befejezném ezt a próbálkozást, mert aztán nem fogod tudni leszoktatni rőla.

A kajáért morgás meg egyértelműen rangsorprobléma, tedd helyre otthon a falkavezérséget.

[link]

Ezeket olvasgasd végig, sokkal okosabb leszel a végére :)

2013. jan. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nah azért a kislánynak nem ártana elmagyarázni egy két dolgot. A kutyát nem basztatjuk evés közben az azért eléggé elsődleges :D És a pelust felejtsd el az nem szobatisztaság. És nem cseszük le azért mert bekakilt semmi értelme.
2013. jan. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Diesel23 teljesen igazad van,amikor eszik a kutya, akkor nem piszkáljuk. DE ha tegyük fel valami megakad a torkán, akkor ne fulladjon már meg az a szerencsétlen feltétlen csak azért, mert csak a szülők tudják megközelíteni ilyenkor. Szerintem ez alap, gyereket, kutyát el lehessen szeparálni, ha a kutya eszik, akkor békén hagyjuk, és természetesen fordítva is.De bármelyikőjüknek el kell tudni venni tőle a kaját evés közben.
2013. jan. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!